Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kadir Gecesin Alametleri

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Fetavayı eş şey muhammed es salik el useymin 1 cilt sayfa 563'de, bu gecenin sakin bir gece oluşu, müminin kalbinde bir ferahlığın bulunuşu, hayır yapma performansının yüksek oluşu ve o gecenin sabahında güneşin ışıksız ve saf olarak doğması kadir gecesinin alametlerindendir.

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum subhanallah denizin suyu bile tatlı imiş o gece ya aslında bunu denemek lazım...Allah razı olsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
1- Biz Kur'ân'ı kadir gecesinde indirdik.

2- Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?

3- Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır.

4- Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için iner.

5- O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

ahi ALLAH razı olsun

İçimden öyle geliyor ki ALLAHU alem kadir gecesini kaçırdık

Nitekim 2 gün önce Öyle güzel bir gündü ki anlatamam herşey net ve berrak gökyüzü masmavi bahar ayından tut bu zamana kadar öyle bir gün görmedim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
hakkınızı helal edin, bilgide zamanla tazelenip çer çöp temizleniyor, bu konuyla alakalı net gördüğümü şuan ekledim.

Sahih olan son 10 günün tek geceleriyle alakalı olan meşhur rivayettir. Biz sonuna kadar kalan gecelerin değerini bilelim.

Bana da dua edin arkadaşlar.