Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kadirovculardan Tv’de Işkence

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadirovculardan TV’de işkence

Kadirovculardan TV’de işkence Rus yanlısı Çeçen lider Kadiov’un İçişleri Bakan Yardımcısı direnişçilerin ailelerini ekrana çıkartarak canlı yayında tehdit ve hakaret etti. Rusya’nın işgali altındaki Çeçenistan’da insan hakları ihlalleri inanılmaz boyutlara...

Kadirovculardan TV’de işkence
Rus yanlısı Çeçen lider Kadiov’un İçişleri Bakan Yardımcısı direnişçilerin ailelerini ekrana çıkartarak canlı yayında tehdit ve hakaret etti.
Rusya’nın işgali altındaki Çeçenistan’da insan hakları ihlalleri inanılmaz boyutlara ulaştı.

Geçtiğimiz hafta bir Çeçen direnişçinin Rus yanlısı Kadirov’a bağlı bir askeri öldürmesi üzerine, İçişleri Bakan Yardımcısı Abdi Alauddinov, gencin aralarında çocukların da bulunduğu ailesindeki tüm erkekleri TV programına çıkarttı.

Program boyunca direnişçi gencin baba, amca ve kardeşlerine ağır hakaretler eden Alauddinov, canlı yayında tehditler savurdu.

Genci yakalayıp infaz ettiklerini de açıklayan İçişleri Bakan Yardımcısı Alauddinov, bu tarz TV programlarını sürekli olarak yapacaklarını, direnişe katılmak isteyenlerin ailelerinin de cezalandıralacağını söyledi. Alauddinov’un takke takarak katıldığı programda Rus askerlerine ve Rus yanlısı rejime karşı savaşan genç ve ailesne karşı sürekli olarak “kansız” ifade kullanması ise gözlerden kaçmadı.

Alauddinov’un kimliği gözler önüne serildi

Kafkasya Haber Ajansı’nın ulaştığı görüntülerde ise Abdi Alauddinov’un Rus medyasıyla yapmış olduğu röportaj yayınlandı.

Görüntülerde Bakan yardımcısının Rusya’nın büyümesi için herşeyi yapacağını ifade etmesi dikkat çekti.

Rus ırkçı partisinin liderini Çeçenistan’da ağırlayan Bakan Yardımcısının burada “Rus ve Çeçen” halkının bir olduğunu, kendisi gibi ailesinin de bağımsızlık taraftarlarıyla savaştığını, babasının Çeçenistan 1. Cumhurbaşkanı Cevher Dudayev’e karşı savaştığını söylüyor.

Ruslarla samimi pozlar veren Alauddinov’un Moskova ziyaretinde çekilmiş görüntülerde ise başına Rusya yazılı bir şapka ile Rus arkadaşlarıyla şakalaşıyor.

Dudayev, Rusya’ya karşı savaşırken bombalı bir saldırıda hayatını kaybeden Çeçenlerin efsanevi lideri.

Ramazan Kadirov ise babası Ahmet Kadirov gibi Rus yanlısı olmayı tercih ederek bağımsızlık yanlılarına karşı Rus Ordusuyla birlikte savaşıyor.

"
"

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
ey rus köpekleri inşaallah o terörist dedikleriniz sizin sonunuz olur..şerefsiz karşısına almış azarlarken ailesinin başı eğik hiçbirşey demeden dinlemelerine hayret etttim.nasıl susuyolar bunlar da mı cahil ?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ey rus köpekleri inşaallah o terörist dedikleriniz sizin sonunuz olur..şerefsiz karşısına almış azarlarken ailesinin başı eğik hiçbirşey demeden dinlemelerine hayret etttim.nasıl susuyolar bunlar da mı cahil ?
korku ve vahşetlerle,işkence ve infazlarla sindirilmeye çalışılan,hukukun olmadığı bir yerden,diktatörlüğün olduğu bir yerden bahsediyoruz.uzaktan niye ses etmiyorlar demek kolay,şimdi islama o kadar hakaret edenler var bu ölkede,gidip niye hesab sormuyorsun?yoksa korkuyormusun desem ne dersin?
sistematik bir devlet teröründen bahsediyoruz,kadirovu ve bakanlarına baksana hepsi serseri mafya liderleri gibi,adamlar tek başlarına ne yapabilirlerki?ya ses edecekler ve ailelerinin kökü kazınacak,yada güçleri yetmiyecek ve büyle susacaklar.kınamadan anlamaya çalışalım.Rabbim başımıza getirmesin.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
korku ve vahşetlerle,işkence ve infazlarla sindirilmeye çalışılan,hukukun olmadığı bir yerden,diktatörlüğün olduğu bir yerden bahsediyoruz.uzaktan niye ses etmiyorlar demek kolay,şimdi islama o kadar hakaret edenler var bu ölkede,gidip niye hesab sormuyorsun?yoksa korkuyormusun desem ne dersin?
sistematik bir devlet teröründen bahsediyoruz,kadirovu ve bakanlarına baksana hepsi serseri mafya liderleri gibi,adamlar tek başlarına ne yapabilirlerki?ya ses edecekler ve ailelerinin kökü kazınacak,yada güçleri yetmiyecek ve büyle susacaklar.kınamadan anlamaya çalışalım.Rabbim başımıza getirmesin.
Önce şu suçlama,hesap sorma üslubunu birakalim.Rabbim inşallah başımıza getirmez amin.peki oradaki mucahidler direnişçiler ne olacak ? onlar varken benim bunu sormam normal değil mi? anlamaya çalısmak için sorduğum belli değil mi ? insaallah sen hesap soruyorsundur bu ülkedekilerden.doğru,biz gördüğümüz her yanlışı elimizle düzeltecek kadar müslüman yetistirmemisiz kendimizi sucluyuz.elhamdulillah dilimizle o da olmazsa kalbimizle buğz ediyoruz.
görüntü bana bir tuhaf geldi o yüzden sordum.şu suçlama hesap sorma üslubunu bir türlü anlayamadım gitti zaten.yapıcı,birleştirici olmak lazım yıkıcı değil

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önce şu suçlama,hesap sorma üslubunu birakalim.Rabbim inşallah başımıza getirmez amin.peki oradaki mucahidler direnişçiler ne olacak ? onlar varken benim bunu sormam normal değil mi? anlamaya çalısmak için sorduğum belli değil mi ? insaallah sen hesap soruyorsundur bu ülkedekilerden.doğru,biz gördüğümüz her yanlışı elimizle düzeltecek kadar müslüman yetistirmemisiz kendimizi sucluyuz.elhamdulillah dilimizle o da olmazsa kalbimizle buğz ediyoruz.
görüntü bana bir tuhaf geldi o yüzden sordum.şu suçlama hesap sorma üslubunu bir türlü anlayamadım gitti zaten.yapıcı,birleştirici olmak lazım yıkıcı değil
kardeşim,seni rencide etmek için yazmadım,sadece empati kurmak gerektiğini belirttim.kırdımsa hakkını helal et..

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
kırılmadım varsa hakkım helal olsun sen de helal et..ama üslup yanlış sanki.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
izliyoruz üzülüp ağlıyoruz sonra hiçbirşey olmamış gibi yaşamaya devam. şu videoya bakınız vallahi mahşer günü hesabımız çok çetin olacak :(

Çeçen terörist nasıl öldürülür - pressmedya

Allahım bu kâfirlere öyle bir ölüm tattır ki, mazlumları öldürdükleri bu ölümleri arasınlar. Can çekişmeleri bitmesin, acı içinde kıvransınlar.. Daha da ne diyeceğimi bilmiyorum. Elim Ayağım titredi mesajı yazarken...