Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kâfir Ailemle Geçinemeyişimin Çaresi Nedir?

Harise bin Sureka Çevrimdışı

Harise bin Sureka

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim nolur bu sefer cevap verin geçen önemli dedim cevap gelmedi soruma Allah için cevap verin.
Benm babam koyu chpli kafir yani ne namaz ne bişey arada cuma namazına gider
Peceye tamamen karşı anneannem de para düşkünü ablam okuyor benimde okumamı istiyorlar ama karma eğitim veren bi yerde ve tağutun okulunda okumak istemiyorum
20 yaşındayım yaşi yanlış girmiştim düzeltemedim neyse müslüman biri ile evlenmek istiyorum ama babam askerlik yapmadan vermem diyor
oda askerlik yapmicak Allah izin verirse kaçmam doğru olur mu ?

Ve ikinci sorum ailem kâfir olduğu için hiç anlaşamıyorum ağza alinmicak laflar ediyorlar bende dayanamıyorum cevap veriyorum çünki haksız yere ediyorlar bunun günahı var mı napmam gerek :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
kaçma taraftarı değilim ben ve tasvipte etmiyorum kardeşim nitekim bu konu ile alakalı ağzı sütten yanan nice hadiseler duyduk.
Tevhid ehli biri bile olsa gelsin örfi bir şekilde istesin kardeşim.Kafir de olsalar dara düştüğün zaman sana sahip çıkacak olan onlardır. ne de olsa anne baba koparıp atma. Abdulmuizfida abim hakkını helal et cevap vermek istedim

ayrıca kadın olduğunu unutma,velev ki kaçarak tevhid ehli biri ile evlendin zamanla yapamadınız boşandınız ! ailene dönecek yüzün olmadığından farklı yollara girebilirsin imanımı kurtarayım derken imanından olma sonuçta şuan ki durumun belki de daha hayırlı kardeşim ALLAHu alem

kendimden örnek verecek olursam eşimde ailesi ile geçinemiyordu,aha şuan anne babasının evinde torunlarını seviyorlar :) ama fikirleri aynı

Harise bin Sureka Çevrimdışı

Harise bin Sureka

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abi haklısın bende kaçmak istemiyorum ama harama sürüklüyorlar babam asla eve gelen arkadaşlarından esirgemiyor hizmet ettiriyor peçeye karşılar şeriata terör diyor babam bu yüzden hiç anlaşamıyoruz oku diyorlar ben onlara dilimin döndüğünce anlattım ama anlamak istemiyorlar

Üst Ana Sayfa Alt