Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kafir Firavun Sisi'nin Adamlarından Müslüman Kadınlara Tecavüz Tehdidi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
incanews / Haber Merkezi

Mısır'da darbeyle yönetimi değiştiren Abdulfettah Sisi'nin ülkede İslam yanlılarına karşı takındığı belirtilen tavır eleştiriliyor.

Ülkedeki cami ve imam - hatipleri yeniden dizayn eden Sisi'nin 'kendi döneminde Müslüman Kardeşlerin artık ülkede var olmayacağını söylediği' ifadeler, birçokları tarafından bu 'yok oluşun' bir grupla sınırlı kalmayacağı şeklinde yorumlanıyor.

Tarihi, meşruiyetten uzak olduğu bilinen yönetimlerle geçmiş olan Mısır'da işkence, tecavüz ve kötü muamele ise 'rutin' olarak görülüyor!

Ülkede göreve geldiğinden beri binlerce idam ve tutuklamalara imza atan Abdulfettah Sisi'nin 'yeni Mısır'ında hapishanelere konulan binlerce Mısırlının işkence ve tecavüz ile sindirildiği aktarılıyor.

Mısır'da tutuklu bulunan Hasan Enver'in eşinin gözleri önünde işkence edilerek tecavüzle tehdit edilmesi ise şiddetle tepki buldu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Hasan Enver'in eşi olayı anlattığı bir basın açıklaması düzenledi.

Hapishane görevlisi polisin çok şiddetli darp edildikten sonra kendisini eşinin yanına getirerek 'bak bu adam sana ne yaptı' diyip dalga geçtiğini söyleyen Mısırlı kadın, cevap olarak 'o benim eşim, bana hiçbir şey yapmadı, siz bizi bu hale getirinceye kadar dövüp cezalandırıyorsunuz' dediğini aktardı.

'Demek seni cezalandırıyorum öyle mi' diyen polisin Mısırlı kadının elbiselerini kocasının önünde çıkararak ona tecavüz etmeye çalıştığını ve kocasının ise bitkin bir halde 'onu bırakın gitsin ne istiyorsanız konuşacağım' dediğini anlattı.

'Bu yaptığınız haramdır' diyerek çığlık attığını belirten Mısırlı kadın kocasının 'her ne istiyorsanız kabul edeceğim' dedikten sonra odadan çıkarıldığını ifade etti.

Kocasına birçok şeyi kabullendirmek isteyen polis yetkililerinin devamlı 'bak kabul et yoksa...' dediğini belirten Mısırlı kadın gözleri ve elleri bağlı bir şekilde tekrar kocasının bulunduğu odaya götürüldüğünü ve eşinin 'Allah'a 100 defa yemin ederim her ne derseniz kabul edeceğim söyleyin bana ne söylememi istiyorsunuz' dediğini söyledi.

Kemerle askıya alınmak istenen Mısırlı kadının kocasının bu durumdayken nasıl feryat ettiğini ve 'ne olur onu bırakın gitsin ne isterseniz söyleyeceğim' dediğini ifade ettiği basın açıklaması ekranlara yansıdı:

şimdi soruyorum herkese Mısır şartlarında cihad gerekli değil midir?bunca zilletin intikamı alınmayacak mı?Ben burda zor dayanıyorum bu haberleri okumaya.Halen daha barışçıl gösteri ve demokratik mücadele diyenler nerede?yazıklar olsun böyle diyene. bunları diyen İhvanı müslimin cemaati kendine gelsin artık.Hasan el benna,seyyid kutub gibi liderler yaşasaydı böyle yapmazlardı en doğrusunu Allah bilir.Sisi kafirinin canı cehenneme.Ona karşı cihad eden hemde tek başına savaşan ensarül beytil makdis cemaatine selam.Onu örnek alsınlar ve cihad etsinler yoksa da hiç değilse aradan çekilip gölge etmesinler.

Üst Ana Sayfa Alt