Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kandil Geceleri Islam'da Yoktur !!!!

E Çevrimdışı

elturc

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
peki kardeş seni rahatsız eden nedir. insanların müslümanlıklarını sorgulamak gafletinde olanları Allah affetsin.

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
ben sunu merak ediyorum aceba biz turkler hariç kandilleri kutlayan milletler varmi? hiç rastlamadim...

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maliik kardeş elturc'un verdiği Hayrettin (ki ne hayrettin) Karaman linkinde
kandillerin İslam da olmadığını zaten söylüyor da işte ne var canım bunda deniliyor
eL-Muhacir kardeşin yukarıda verdiği hadis "ne var canım bunda" diyenleri al aşağı ediyor
ama işte ne var canım bunda.

Başka ülkelerin Müslümanları zannetmiyorum ki kutlasınlar

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
biliyorum kardes anliyorum... hani diyorlar ya "bu kadar hoca kandillerin bidat oldugunu bilmiyorda sizmi onlardan daha iyi biliyorsunuz??" iste bu sorunun karsisinda bende diyorum ki bu kadar musluman millet varken sadece bizim milletmi biliyor... Sonucta kaide apaçik ortada kadir gecesi ibadetlerle degerlendirilir Allahin sozu var ama diger kandillerin kutlanisi hakkinda bilgi yok.. Allah bizi bidatlerden korusun

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Çevrenizin size " hayırlı kandiller, kandiliniz mübarek olsun" demesi karşısında bazen ne diyeceğimi bilemiyorum.
Bir de insanların tam manasıyla birlik olduğu sayılı zamanlar bu kandiller. Ama bidat neticede.