Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kayseri'de Patlama

Alp Arslan Çevrimdışı

Alp Arslan

.
İslam-TR Üyesi
Kayseri bu sabah saatlerinde şiddetli birpatlamayla sarsıldı.

Erciyes Üniversitesi önünde bulunan bir halk otobüsünde saat 08.45'te patlama meydana geldi. Patlamada çok sayıda kişi yaralandı.

Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar ambulanslarla kentteki hastanelere sevk edildi. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu öğrenildi.

DHA, olayın bombalı araçla düzenlenen bir saldırı olduğunu bildirdi.

Görgü tanıkları da, patlamanın otobüsün yanına yaklaşan bir araçta meydana geldiğini söylediler.

Otobüste çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu ifade edildi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Öte yandan, RTÜK, Başbakanlık tarafından Kayseri'de meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.

Kaynak: Ntv

Kâfir Pkk bos durmuyor.Kahhar olan Rabbimiz bu alcaklari helak etsin.Allah'in laneti zalimlerin üzerine olsun.

H Çevrimdışı

Hommate01

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ulke git gide kotuye gidiyor en dogrusunu Allah bilir tabiki ama durum git gide vahimlesiyor Allah sonumuzu hayir etsin insallah

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Batı diyor ki: ya yeniden benim güdümüme girersin ya da ülkeni kan gölüne çeviririz. Ya emperyalizme boyun eğersin ya da askerini, polisini, gençlerini uçururuz.

Bu patlamanın mesajı var diyorlar ki:biz sadece büyük şehirlerde değil (istanbul, ankara) her yerdeyiz.

Açıkça Erdoğan'a karşı yapılıyor ve devam da edecektir Erdoğan ise inatçı bakalım ne kadar dayanacak.

kayserinci Çevrimdışı

kayserinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş üniyi İstanbul'da okuyacağım diyordu patlamanın olduğu gün konuşuyorduk ben de Kayseri'ye gel burada patlama falan olmaz en güvenilir yer diyordum :/ patlamada üniye çok yakın öğrenciler falan ölmüş
patlamajpg.JPG

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

İslam-TR Üyesi
Selefi akidenin artık reforma ihtiyacı var yıllarca polis, askere kin güdüldü bazı konular da haklı olmakla birlikte ancak zamanla birlikte insanlarda, kurumlarda değişiyor.. Topraklarımız her ne kadar darulharpte olsa kafirleri memnun etmiyor haçlılar tankını tüfeğini anadoluya çevirmiş biz birbirimizi yiyoruz ama kusura bakmayın namusumuzu, ırzımızı, malımızı, canımızı yine bu asker, polis koruyacak.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selefi akidenin artık reforma ihtiyacı var yıllarca polis, askere kin güdüldü bazı konular da haklı olmakla birlikte ancak zamanla birlikte insanlarda, kurumlarda değişiyor.. Topraklarımız her ne kadar darulharpte olsa kafirleri memnun etmiyor haçlılar tankını tüfeğini anadoluya çevirmiş biz birbirimizi yiyoruz ama kusura bakmayın namusumuzu, ırzımızı, malımızı, canımızı yine bu asker, polis koruyacak.
Bunun aksini iddia eden yokki..

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

İslam-TR Üyesi
Bunun aksini iddia eden yokki..

Sizi ve sizin gibi düşünenleri tenzih ederim abla ama hala 90 kafasında olan kardeşler var maalesef kayıtsız şartsız kin güdüyen vs. Zamanla insanlar değişse de zihinleri değişmiyor maalesef beyin sorgulamayınca yerimizde sayıyoruz ben demiyorum ki bizde polis, asker olalım ama ırzımızı, namusumuzu koruyacak olan bu çocuklara da sahip çıkalım. Daha düne kadar bütün subaylara, astsubaylara, polislere hatta erlere bile tağut, kafir diyenler şimdi ordu halebe diye bağırıyor.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizi ve sizin gibi düşünenleri tenzih ederim abla ama hala 90 kafasında olan kardeşler var maalesef kayıtsız şartsız kin güdüyen vs. Zamanla insanlar değişse de zihinleri değişmiyor maalesef beyin sorgulamayınca yerimizde sayıyoruz ben demiyorum ki bizde polis, asker olalım ama ırzımızı, namusumuzu koruyacak olan bu çocuklara da sahip çıkalım. Daha düne kadar bütün subaylara, astsubaylara, polislere hatta erlere bile tağut, kafir diyenler şimdi ordu halebe diye bağırıyor.
Onlarin icinden ne imanlilar cıkti.
Tabi hainlerde
Bu herkez icin gecerli