Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kendi Sözleriniz

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Hayat gün batımına benzer: Güneş ufukta alçalırken; insanlar da yürekler de alçalırmış da, bunu çok geç anladık be azizim...

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
IMG_20170913_124518.jpg

Şeyh Şahımerdan Sarı hoca Tağutların zindanındayken..

Alimleri zindalara reva görse de, Zalimler;
Zalime haykıracak hakkı, Tevhid-i Alimler..
⚡⚡️(İlim Talebesi)

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Bir insanı tanımadan yargılamak; arabanın anahtarına bakıp da o arabaya binmemek gibidir. Arabaya binip, kontağını çevirmedikten sonra o araba çalışır mı? Sen o anahtarla daha arabanın kapısını açmamışsın ki kontağı çeviresin be kardeşim. Şimdi söyle bana, o küçümsediğin insanın dostluğundan istifade ederek, yanlışlarının farkına varmayacağını nereden bilebilirsin, hani dostluğun sırrı kalplerdeydi ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Attıgın adımı ıyı tart bır adım var cennete goturur bır adım var cehenneme

Konustugun vakıt hakkı konus hesabında kolay olur yurudugun yolda

Aklı kıt kımselere fazla takılma ne anlatsanda onlar ıcın bırdır.

Dostlarını salıh hayr ve ılım uzere sec kı ayagına dıken batarsa eger cıkarması daha kolay olur.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tedbir, Rasulullah'in sav sünnetlerinden bir sünnettir. Hira mağarasına giderken yatağına Hz.Ali'yi yatırması, evin arka kapısından çıkması, yola gece çıkması ve farklı güzergah kullanması Peygamber aleyhisselamin tedbire ne kadar önem verdiğini gösteriyor...

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kürdüm fakat şimdiye kadar ırkımın bana hiçbir faydası olmadı. Ama dinim benim kurtuluşumdur.

Aynı şekilde bende kürdüm. çevremin ve ırkımın bana aşıladiği şeyler dünya sevgisi ve içinde ki mal mülk uğruna ömrünü çürütmek. Ama الحمد لله İslam'in bana kattığı paha biçilemez ve dile getirilmez kadar şeyler karşısında eriyip gitti o aşılar..

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rıza'ı ilahi'ye götürecek yola ve vesileye aşık olduysan ve bağlandıysan; bilki yollar göçük almaya ve çökmeye mutabıktır.
Lakin Rahman'ın rızasına aşık olduysan bil ki O(suphanehu ve teâlâ ) bakidir ve ona götürecek yolları tekrar tekrar yaratandır.

Üst Ana Sayfa Alt