Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kendi Sözleriniz

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
En büyük başarı kimseyi incitmemek ve kimseden incinmemektir

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O daha çocuk ! deyip, keşke acıları uzak tutabilsek onlardan...

O bombalar yakar canını o acı nedir daha bilmez deyip uzak tutabilsek...

Onun belki de çağıracak veyahut ağlayacak yada kendisini şımarticak kimsesi kalmamistır deyip uzak tutabilsek...

Rabbim sen bizleri ıslah et ve onlara yardım et...

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kelebek bir günlük fani hayatı için kozasından hicret ediyor,
Belki bizde birgün ebedi hayat için hicret ederiz kelebek misali...

Pn70q9.jpg

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Müslümanlar" yerine "müşrikler" desek daha doğru olmaz mı?

Muwahhid Tevhid akhi, aralarında şeriat gelmesi için, örtü için, Müslümanların daha rahat çalışma yapması için fetvaya göre oy veren cahiller var. Ondan dolayı genel anlamda müşrik ifadesi kullanmadım. Ayrıca tekfir iki ucu olan ok gibidir. Bizim öncelikli amacımız kendimiz sanki Cenneti garantilemiş gibi insanlara davet yapmadan Cehenneme atmak olmamalı. Tekfiri alimlerimize bırakalım; biz davetimize bakalım...

oy kullanmıyorum

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Yeni doğan bir bebek için yapılacak en güzel dua; "doğduğun gibi yaşa ve yaşadığın gibi can ver" demektir.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muwahhid Tevhid akhi, aralarında şeriat gelmesi için, örtü için, Müslümanların daha rahat çalışma yapması için fetvaya göre oy veren cahiller var. Ondan dolayı genel anlamda müşrik ifadesi kullanmadım. Ayrıca tekfir iki ucu olan ok gibidir. Bizim öncelikli amacımız kendimiz sanki Cenneti garantilemiş gibi insanlara davet yapmadan Cehenneme atmak olmamalı. Tekfiri alimlerimize bırakalım; biz davetimize bakalım...

oy kullanmıyorum

Allah (c.c)’ın rububiyetini veya Allah (c.c)’ın tevhidini kaldıran söz ya da Allah (c.c)’tan başkasına yapılan ibadet veya Allah (c.c) ile beraber bir başkasına ibadet etmek apaçık küfürdür.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

oy kullanmıyorum

قُلْ يَٓا اَيُّهَا الْـكَافِرُونَۙ

De ki: “Ey Kafirler! "

Kafirun 1

https://www.islam-tr.org/konu/cehal...-ilim-ehlinin-bazi-sozleri.49310/#post-360296

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (c.c)’ın rububiyetini veya Allah (c.c)’ın tevhidini kaldıran söz ya da Allah (c.c)’tan başkasına yapılan ibadet veya Allah (c.c) ile beraber bir başkasına ibadet etmek apaçık küfürdür.

Evet akhi, oy vermek küfürdür. Onlara ne açtıkları cami fayda verecek, ne yaptıkları yol nede hac zamanı ''lebbeyk'' diye sarf ettikleri söz çünkü onlar kafirlere ''buyrun emrindeyiz'' dediler... Vebal olarak incirlik üssünden kalkan uçaklar yeter!

Üst Ana Sayfa Alt