Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kimdir Bu Çirkef : Abdulkadir Polat?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben savaşın cihad olmadığını inkar etmedim cihadın sadece savaş olmadığını söyledim, soruyorum sizlere şuan sizin cihad yapılır dediğiniz örgüt hangisi?
Cihad savaş değildir, savaş cihad değildir.

Savaş harbdir bu da İslam dini ile belli şartlar altında Cihad adını almıştır.
Cihad denince Kur'an ve sunnette öncelikli olarak Kıtal anlaşılır. Bu da silahlıdır. Bu sebeble "Ölürler, öldürülürler" (Tevbe 111) buyurulmaktadır. Nefisle, ilimle cihad denmesi Lugâti olarak cehd etmek olduğundandır. Yoksa ilimle veya nefisle mucâdele edenler şehid oluyor ve şehidler gibi arşın kandillerinden yeşil renkli kuşların karınlarında değiller, Huri ve kabirde azaba karşı emin olarak rızıklanmıyorlar. Bunlar sadece Allah yolunda kanının dökülen ilk kan damlasında mucâhide /şehide verilir.

Kimler Şehiddir?
Düşman karşısında cihad ederken, şehid olmak, gerçek manada şehadettir.
Cihad esnasında Kafirler tarafından şehid edilmenin haricinde, Rasulullah (s.a.v.)'in zikrettiği diğer şehidlik türleri, asli şehidlik makamı değil, sûreten şehidlik ecri sayılmaktadır.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Bu zındık da demokrasinin nimetlerinden(!) yararlanan sülüklerdendir..

Küresel küfür sistemi İslam'a saldırısında birçok yöntem kullanmaktadır. Bu tür zındıklara verilen görev de; tağutları reddettiğini iddia edip muvahhidlerin arasına sızarak tekfir işinin cılkını çıkarmaktır.. Bir de müslümanları jurnallemektir. Aslında bunlar için müslüman veya kâfir gibi sınıflar yoktur, yeter ki işin cılkı çıksın..

Bu zındık;
"Devlet kafirdir" derken aynı zamanda devleti her türlü medhedip, ilgili dualara beğeni atan iki yüzlü biridir,

Müzik eşliğinde kendi videosunu paylaşıp doğum günü kutlayan boş bir tenekedir,

Mehdi gelene kadar cihad olmayacağını söyleyip mucahidleri "terör örgütü" diyerek aşağılamaya çalışan bir zındıktır,

Bunun muridleri de, kolay yoldan cihadsız mucadelesiz tağutu reddetmeyi ihdas etti diye bunu sevip sayarlar..

Bu zındık hiçbir şekilde kale almaya değmez, tamamen israftır.. Buradaki yazışmamız sadece ona sempati duyan ya da onun reklamını buraya taşıyanlara nasihattır..

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu zındık da demokrasinin nimetlerinden(!) yararlanan sülüklerdendir..

Küresel küfür sistemi İslam'a saldırısında birçok yöntem kullanmaktadır. Bu tür zındıklara verilen görev de; tağutları reddettiğini iddia edip muvahhidlerin arasına sızarak tekfir işinin cılkını çıkarmaktır.. Bir de müslümanları jurnallemektir. Aslında bunlar için müslüman veya kâfir gibi sınıflar yoktur, yeter ki işin cılkı çıksın..

Bu zındık;
"Devlet kafirdir" derken aynı zamanda devleti her türlü medhedip, ilgili dualara beğeni atan iki yüzlü biridir,

Mehdi gelene kadar cihad olmayacağını söyleyip mucahidleri "terör örgütü" diyerek aşağılamaya çalışan bir zındıktır,

Bunun muridleri de, kolay yoldan cihadsız mucadelesiz tağutu reddetmeyi ihdas etti diye bunu sevip sayarlar..

Bu zındık hiçbir şekilde kale almaya değmez, tamamen israftır.. Buradaki yazışmamız sadece ona sempati duyan ya da onun reklamını buraya taşıyanlara nasihattır..

Abdullah b. Amr b. As -radıyallahu anh- Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in şöyle buyurduğunu işittim demiştir: «Şüphesiz Allah, ilmi insanlardan çekip almakla değil, alimlerin ruhlarını kabzetmek suretiyle kaldıracaktır. Nihayet hiç bir alim bırakmayınca insanlar kendilerine cahil bir takım kimseleri öncüler edinirler. Bunlara (soru) sorulur, onlar da ilimsiz fetva verirler de hem kendileri saparlar, hem halkı saptırırlar.»

(Buhârî, İlim 34; Müslim, İlim 13)

Bu şahsı youtube de ne zaman görsem aklıma bu hadis gelir.Önüne gelen herkes din hakkında konuşuyor.Üzücü taraf ise bunlara uyanlarda tevhid,tağut vb.söylemlere kapılıp "vay be ne güzel bir hoca,hakkı haykırıyor,müşrikleri tekfir ediyor" gibi klişe söylemlerle onun peşinden gidiyorlar.Körler sağırlar birbirini ağırlar. Taraftarları da tıpkı diğer cemaat ve gruplarda olduğu gibi bir hipnoza kapılmış ordan başka yeri göremiyorlar.Her zaman diyorum ilim gerçekten çok önemli.Öyle olmazsa insan her bir rüzgarda bir yere savrulur.Ama tabi bununla beraber de o ilimle amel etmek de önemli.Allah tevratla yükümlü tutulupta onunla amel etmeyenleri ciltlerle kitap taşıyan eşşeklere benzetmiş.Bel'amlık da sıkıntı.Allah iki taraftan da bizi muhafaza etsin.

Yalnız şunu belirteyim az önce yukarıda ki yazıda da belirttigim gibi birine zındık,harici derken elde kesin açık bir delil olması gerekiyor.Bende kendisini sevmem,aşırı bir tekfirci olduğunu zaten yukarıda belirttim.Ama harici demek için büyük günahlardan dolayı birini tekfir etmiş olmalı veya diğer özelliklerin hepsini veya birçoğunu barındırmalı.Veya zındık derken zındığın kelime manası Allaha ve ahiret gününe iman etmeyen kimse demektir.Bunu söylerken adamın hangi fiiline göre böyle bir hüküm de bulundunuz.Eğer bizde aynısını yaparsak ondan tekfir yönüyle bir farkımız kalmaz.Sadece bir kardeş tavsiyesi olarak söylüyorum.Sana ve Abdulmuizz abiye bir nasihat olarak söylüyorum umarım yanlış anlaşılmamışımdır.Yukarıda yazdım tekrardan belirtmekten üşenmiyecem:

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan adaletli şahitler olun. Bir kavme olan öfkeniz/kininiz, sizi adaletsizlik yapmaya sevk etmesin. Adaletli olun! O, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup sakının. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

(Mâide, 8)

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yalnız şunu belirteyim az önce yukarıda ki yazıda da belirttigim gibi birine zındık,harici derken elde kesin açık bir delil olması gerekiyor.Bende kendisini sevmem,aşırı bir tekfirci olduğunu zaten yukarıda belirttim.Ama harici demek için büyük günahlardan dolayı birini tekfir etmiş olmalı veya diğer özelliklerin hepsini veya birçoğunu barındırmalı.Veya zındık derken zındığın kelime manası Allaha ve ahiret gününe iman etmeyen kimse demektir.Bunu söylerken adamın hangi fiiline göre böyle bir hüküm de bulundunuz.Eğer bizde aynısını yaparsak ondan tekfir yönüyle bir farkımız kalmaz.Sadece bir kardeş tavsiyesi olarak söylüyorum.Sana ve Abdulmuizz abiye bir nasihat olarak söylüyorum umarım yanlış anlaşılmamışımdır.Yukarıda yazdım tekrardan belirtmekten üşenmiyecem:
CezakAllahu hayran kardeşim

Kendisinden başka müslüman kabul etmeyen, bırakın avamı, mucahidleri dâhi tekfir eden; Kendisiyle munazara eden (Yusuf Kara) kişiye videomontajlarla kesip biçerek tuzak kurarak iftira atan küfürbaza; Tesettur ayetine bürünmüş mûminelere "Ninja" diyerek hakaret ve istihzada bulunan sapık şöhret hastasına müslüman demekten Allah'a sığınıyorum.

Daha pek çok şâibelerini duymuş olsam da kendisiyle ilgilenmediğim için delilini aramamak için şimdilik zikretmiyorum.

Yukarıdaki saydığım özellikler bana demek için yeterlidir. Bunların sıhhatini araştırıp tasdiklenmesi durumunda müslüman görmenin delillerini buraya koyarsanız yanlışımızdan döneriz. Aksi taktirde doğruya meyledilmesini bekleriz.

Pislik Çirkef Abdulkadir Polat'ın, Yusuf Kara'ya Küfür ve İftiraları
Alçak Çirkef A. Polat'ın sinsi yüzünün ifşâsı için videodaki küfürlerden dolayı Hakkınızı helal edin.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tesettur ayetine bürünmüş mûminelere "Ninja" diyerek hakaret ve istihzada bulunan sapık şöhret hastasına müslüman demekten Allah'a sığınıyorum.

Yukarıdaki saydığım özellikler bana demek için yeterlidir. Bunların sıhhatini araştırıp tasdiklenmesi durumunda

Çarşafa ninja dediği iddiası kendisinden ayrılan 2 şahsın iddiası doğruda olabilir yanlış da olabilir.Elimizde bu şahsın herhangi bir videosu veya yazısı net bir şekilde olsaydı o zaman dediklerin de elbette haklısın abi.Ortada sadece iddia olduğu için ve bundan dolayı da birine zındık vb.ithamlarda bulunmak doğru olmaz.Sonuçta Allah ayette şöyle diyor:

Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız.

(Hucurât, 6)

Abdulkadir Polat denen zındık Haricinin

Abi seninde bildiğin üzere selef zamanında haricilerde çeşit çeşit görüşteler ama hepsinin de en büyük ortak noktası büyük günahlardan dolayı insanları tekfir etmek ve buna benzer bazı özellikleri var.Benimde demeye çalıştığım şey bu adamda bu özellikler yok.Büyük günahlardan insanları tekfir etmiyor ve diğer birçoğu özellikler bu şahısta bulunmuyor.Bu sebeple bu insana harici demek ne kadar doğru acaba?

Elbette bende aşırı bir tekfirci olduğunu söylüyorum.Cahilce yaptığı tekfirlerle tekfir mevzusunu da sulandıran bir şahıs.Buna bakan bazı insanlar tekfirden de soğuyor.Bu seferde bizim tekfir ettiğimiz insanlarda(tarikatçı,demokratçı vb.) bu durumdan istifade ediyor "bakın bunların hepsi aynı, önüne geleni tekfir ediyorlar" gibi söylemlerle kendilerini kurtarmaya,topluma haklı göstermeye çalışıyorlar.

Önceki yazıda belirttiğim gibi bir nasihat olarak yazdım.Allah şahit ki başka bir gayem yok.Müslüman müslümana gerektiği zaman bunu yapmalı.Normalde usulüm gereği özel sohbetten de yazabilirdim.Ki çoğunlukla öyle yaparım.Ama burdan yazmanın sebebi bu mesajları gördükten sonra diğer insanlarda bu şekil düşünüp "bana göre hatalı olan" bu söylemleri onlarda yapmaya başlayabilirler bu vesileyle onlara da nasihat etmek istedim.Yine bu ifade ettiğim düşünceler bana ait, tabi ki de dileyen dilediğine ne diyorsa der bize düşen elimizden geldiği kadar birbirimizi uyarmak.Sonuçta hepimiz Allah'a hesap vereceğiz.Ve şunu da belirteyim bana göre hatalı olan bir şey kendi sevdiğim insanlardan da gelse eleştirmeye,uyarmaya şuna zamana kadar devam ettim,edeceğim de.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Çarşafa ninja dediği iddiası kendisinden ayrılan 2 şahsın iddiası doğruda olabilir yanlış da olabilir.Elimizde bu şahsın herhangi bir videosu veya yazısı net bir şekilde olsaydı o zaman dediklerin de elbette haklısın abi.Ortada sadece iddia olduğu için ve bundan dolayı da birine zındık vb.ithamlarda bulunmak doğru olmaz.Sonuçta Allah ayette şöyle diyor:

Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız.

(Hucurât, 6)

Abi seninde bildiğin üzere selef zamanında haricilerde çeşit çeşit görüşteler ama hepsinin de en büyük ortak noktası büyük günahlardan dolayı insanları tekfir etmek ve buna benzer bazı özellikleri var.Benimde demeye çalıştığım şey bu adamda bu özellikler yok.Büyük günahlardan insanları tekfir etmiyor ve diğer birçoğu özellikler bu şahısta bulunmuyor.Bu sebeple bu insana harici demek ne kadar doğru acaba?

Elbette bende aşırı bir tekfirci olduğunu söylüyorum.Cahilce yaptığı tekfirlerle tekfir mevzusunu da sulandıran bir şahıs.Buna bakan bazı insanlar tekfirden de soğuyor.Bu seferde bizim tekfir ettiğimiz insanlarda(tarikatçı,demokratçı vb.) bu durumdan istifade ediyor "bakın bunların hepsi aynı, önüne geleni tekfir ediyorlar" gibi söylemlerle kendilerini kurtarmaya,topluma haklı göstermeye çalışıyorlar.

Önceki yazıda belirttiğim gibi bir nasihat olarak yazdım.Allah şahit ki başka bir gayem yok.Müslüman müslümana gerektiği zaman bunu yapmalı.Normalde usulüm gereği özel sohbetten de yazabilirdim.Ki çoğunlukla öyle yaparım.Ama burdan yazmanın sebebi bu mesajları gördükten sonra diğer insanlarda bu şekil düşünüp "bana göre hatalı olan" bu söylemleri onlarda yapmaya başlayabilirler bu vesileyle onlara da nasihat etmek istedim.Yine bu ifade ettiğim düşünceler bana ait, tabi ki de dileyen dilediğine ne diyorsa der bize düşen elimizden geldiği kadar birbirimizi uyarmak.Sonuçta hepimiz Allah'a hesap vereceğiz.Ve şunu da belirteyim bana göre hatalı olan bir şey kendi sevdiğim insanlardan da gelse eleştirmeye,uyarmaya şuna zamana kadar devam ettim,edeceğim de.
Abdulmuiz hocamız belki cevab verir, ama birşey ekleme ihtiyacı hissediyorum;

Muhterem kardeşim iyi niyetle bize nasihat ettiğini düşünüyorum, Allah swt seni hayırla mukafatlandırsın..

Lakin bizim "zındık" derken sanki delilsiz zannımızla konuştuğumuz gibi bir anlam çıkıyor bu ve önceki yorumlarında..

Sen bu adamda bizim gördüğümüz bazı şeyleri henüz görmemiş olabilirsin, ama "bana göre hatalı söylemler" diyerek bizi de zann altında bırakman hoş birşey değil. Nitekim adamın videoları/amelleri ortadadır, söylediklerimiz gizli saklı iddialar değildir. Kendin ona yanlış tavırda bulunmamak için araştırma ihtiyacı hissediyorsan bizzat youtube üzerinde konuları tek tek araştırabilirsin.

Burada genel hatlarıyla ne çirkef birisi olduğunu ifade etmişiz, aşırı gereksiz biri olduğu için de videolarını/görselini buralarda paylaşma ihtiyacı bile hissetmiyoruz..

Kendisinden ayrılan iki kişinin doğru veya yalan söyleme ihtimali bir yana(ki Hucurat 6 paylaştığına göre hiç tanımadığım insanlara fasık demenin daha uygun olduğunu mu anlamalıyım), şu özellikleri kendisine çok rahat bir şekilde "zındık" dememe yeter de artar bile;
Bu zındık;

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(ki Hucurat 6 paylaştığına göre hiç tanımadığım insanlara fasık demenin daha uygun olduğunu mu anlamalıyım)
Hucurat 6'yı paylaşma sebebim herhangi biri bir haber getirdiğinde bunun doğruluğun araştırılıp teyit edildikten sonra ona göre hareket edilmesi gerektiğinden dolayıydı.

Kaç gündür aksine insanları haksız yere belli şeylerle itham etmenin doğru olmadığını belirtmeme rağmen şu an böyle bir çıkarımda bulunmanızda garibime gitti.Ayette onu kast etmediğimi; kaç gündür bunca yazdığım şeylerden ve zaten bu tarz ithamlardan dolayı bunca yazıyı yazmamdan anlamalıydınız.Neyse mevzuyu burda noktalıyorum.Çünkü bir yerden sonra meselenin şahsileştirilip uzatılmasını istemiyorum.Ben nasihatimi yaptım gerisi size kalmış.Rabbim hepimizin eksiklerini,hatalarını düzeltsin.
Selametle.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Hucurat 6'yı paylaşma sebebim herhangi biri bir haber getirdiğinde bunun doğruluğun araştırılıp teyit edildikten sonra ona göre hareket edilmesi gerektiğinden dolayıydı.
Kaç gündür aksine insanları haksız yere belli şeylerle itham etmenin doğru olmadığını belirtmeme rağmen şu an böyle bir çıkarımda bulunmanızda garibime gitti.Ayette onu kast etmediğimi; kaç gündür bunca yazdığım şeylerden ve zaten bu tarz ithamlardan dolayı bunca yazıyı yazmamdan anlamalıydınız.Neyse mevzuyu burda noktalıyorum.Çünkü bir yerden sonra meselenin şahsileştirilip uzatılmasını istemiyorum.Ben nasihatimi yaptım gerisi size kalmış.Rabbim hepimizin eksiklerini,hatalarını düzeltsin.

Selametle.
Hucurat 6 da ne kasdettiğini anladım;
Fakat biz "ninja" demesi iddiasının doğruluğundan ziyade birçok sözünün(özellikle cihad ve mucahidler hakkındaki serseriliği) ve amelinin kendisini zaten zındık etmeye yeteceğini söylemiştik. Sen bu kelimemize ve "ninja" iddiasına takılarak bizim getirdiğimiz haberi araştırmıyorsun da bizleri insanları haksız yere itham eden fasıklarmışız gibi uyarıp duruyorsun..

Amin ecmain
We aleykum esselam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...