Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitap Arıyorum

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam ile

Urfa Divanı isminde bir kitap arıyorum. Daha doğrusu bir arkadaş için temin edecektik ancak ben bir türlü bulamadım. Forumun çoğunluğundan faydalanalım dedik. Bulana da acizane isteği herhangi bir kitabı hediye edeceğim :) çünkü ben bir türlü bulamadım.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yani paylassammı paylasmasammı bılemedım FORUMDAKI arkadaşların cogunun takıp ettıgı kımselerın kıtapları var kampanya yapmışlar kıtap ıcerıklerı.

beyaz-minare-kitap-kampanyasi-11-kitap-50-tl.jpeg

1. Cihad Müdafaası - Ömer Abdurrahman
  2. Asrın Mürcielerine Reddiye - Ebu Muhammed el-Makdisi
  3. Kalplerin ve Akılların Savaşı - Enver Evlaki
  4. El Vela Ve'l Bera - İslam'a Göre Dostluk ve Düşmanlık
  5. Milleti İbrahim - İslam'a Göre Dost ve Düşman - Ebu Muhammed el-Makdisi
  6. Akidemiz Budur - Ebu Muhammed el-Makdisi
  7. Ümmetin İmtihanı Demokrasi (Demokrasi Bir Dindir) - Ebu Muhammed el-Makdisi
  8. Tağutların Dostlarının ve Temsilcilerinin Arkasında Namaz - Ebu Muhammed el-Makdisi
  9. Büyük Ortadoğu Projesi - Ebu Muhammed el-Makdisi
  10. Emir Dokku Umarov ile Kafkasya Cihad Tarihi - Emir Dokku Umarov
  11. Türkistan'dan Şehadete Hicret Hikayeleri 1 - Türkistan İslam Derneği

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
urfa divani dediği anladığım kadarıyla divan muzık ıle yanı uzun hava ıle ılgılı bır mesele urfa uzun havaları anladığım kadarıyla bahsettıgı bu ama BU FORUMDA NE ALAKA anlayamadım.:)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
urfa divani dediği anladığım kadarıyla divan muzık ıle yanı uzun hava ıle ılgılı bır mesele urfa uzun havaları anladığım kadarıyla bahsettıgı bu ama BU FORUMDA NE ALAKA anlayamadım.:)

Abi, adam urfa sıra gecesi yapalim dese tamam da,
Forumda kitapla hasir nesir cok insan var
Belki bilen duyan vardir diye yazmis:)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi, adam urfa sıra gecesi yapalim dese tamam da,
Forumda kitapla hasir nesir cok insan var
Belki bilen duyan vardir diye yazmis:)
Urfa divani deyince aklima dini mesele gelmiyor maalesef ondan bulamamis olsa gerek :) yukarida ornek kitaplardan birini alsin kardeslerin ici acilir

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Keşke kitaplardan biraz anlayan olsa da Urfa Divanı'nın bir kitap olduğunu içinde derlemelerin bulunduğunu bilse. Divan ya hu edebiyatta okumadınız mı hiç !

Yukarıdaki örnek kitapları okuyalı yıllar oldu biraderim. Cihad felan senin benim gibilerin işi değil. Sonra biri tutup size klavye şovalyeciliği yapmaktan başka birşey yapmıyorsunuz der utanırsınız allahu alem. geçelim bunları..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke kitaplardan biraz anlayan olsa da Urfa Divanı'nın bir kitap olduğunu içinde derlemelerin bulunduğunu bilse. Divan ya hu edebiyatta okumadınız mı hiç !

Yukarıdaki örnek kitapları okuyalı yıllar oldu biraderim. Cihad felan senin benim gibilerin işi değil. Sonra biri tutup size klavye şovalyeciliği yapmaktan başka birşey yapmıyorsunuz der utanırsınız allahu alem. geçelim bunları..
Kelimelerini ozenle secip de yazarsan sevinirim zanninla hitap etme bana akhi insanlari kendiniz gibi gorup te cumleler kullanmayin aksi takdirde UYARİYORUM MAHCUP OLURSUN.
İnsanlar okusun diye birseyler soylemiyoruz zira yaptiginiz okumak zaten sadece amele gelince herkez ALLAH i mi daha cok seviyor dunyayi mi goruyoruz isimiz ummete tabi oldum diyen insanlari ahiretlerine dogru bir sekilde hazirlamak. COGU SADECE KONUSTUGU İCİN DİNİ HALA ANLATMAK ZANNEDİYOR ahzab 23 uncu ayeti gonlunde olmayan benden uzak dursun ALLAH a soz veremeyen ve o sozu tutamayan insan benim gozumde YOK hukmundedir.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman şöyle yapalım biraderim ; Konu hakkında yardımcı olamayacaksan ve konuyu paylaşan hakkında bir bilgi sahibi değilsen bırak yardımcı olacak olanlar yazsınlar. Zaten bu dediğini internet üzerinden yapmak belki yıllar alır belki de olmaz. Açıkçası amacım birilerine yakın olmak da değil. Ya istifade etmek ya da paylaşmak. Hepsi bu

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bunun kitap olduğuna emin misiniz? Eminseniz yazarının adı ne?

Dipnot: Sormamın sebebi eskilerden kalma Urfa Divan'ı adlı plak olabilir düşüncesiydi.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun kitap olduğuna emin misiniz? Eminseniz yazarının adı ne?

Dipnot: Sormamın sebebi eskilerden kalma Urfa Divan'ı adlı plak olabilir düşüncesiydi.

Birkaç yayınevine , sahafçı abilere de sordum duymamışlar. Ancak ısrarla kitap olduğu söylendi. Kitap hakkında bir bilgi sahibi değilim :/

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
"Ümmetin İmtihanı Demokrasi" kitabı yıllar önce "davetvecihad" tarafından tercüme edilen "Demokrasi Dindir" kitabı ile aynımı?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman şöyle yapalım biraderim ; Konu hakkında yardımcı olamayacaksan ve konuyu paylaşan hakkında bir bilgi sahibi değilsen bırak yardımcı olacak olanlar yazsınlar. Zaten bu dediğini internet üzerinden yapmak belki yıllar alır belki de olmaz. Açıkçası amacım birilerine yakın olmak da değil. Ya istifade etmek ya da paylaşmak. Hepsi bu
Hala ayni klavye mucahidi serzenisin devam etmekte NE diyeyim daha boyle bu tarz birkac arkadas daha var forumda birsey derim de alemlerin rabbine siginirim herneyse. Paylasin bakalim.

Üst Ana Sayfa Alt