Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kızlarımız Okumalı Mı?

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
okumak öğrenmek Allahcc emri
burada getiri ve götürüyü hesap etmek lazım günümüzdeki eğitim yerleri ve anlayışı ele alınmalı buralar kesinlikle uygun halde değil ozaman ne yapacağız okutacağız ama ya kendimiz yada ehlisünnet kişilerden eğitim alacağız ve çocuklarımızı eğiteceğiz ama diploma olmuyor haliyle bu sıkıntı şuan benimde başımda kız çocuğum var ne yapacağımı bilemiyorum

M Çevrimdışı

muvahhid 2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mustazaflık nedir ve bu okul konusunda kendimizi ve çocuklarımızı, özellikle erkek çocuklarımızı mustazaf olarak değerlendiremez miyiz? Bence erkek çocuklarınızı okutun. Kız çocuklarınızı da en azından ilkokul 5. sınıfa kadar okutun. Bunu da mustazaflık olarak değerlendirin. Bununla birlikte okutmadığınız çocuklarınızın da nasıl bir psikolojiye sahip olacaklarını da düşünün. Arkadaşlarının dönem başında önlükleri ile okula gittiklerini gören ve kendisi okula gitmeyen bir çocuğun psikolojisi nasıl olur bilemiyorum. Ve o bunun sebebi olarak sizin anlattığınız tevhidi de şirki de anlamayacaktır. Zira yaşı müsait değildir. O sadece okula gidememenin sıkıntısını çekecektir. Bunları da düşünün güzel kardeşlerim. Ve konu ciddi olduğundan, alimlere, uzmanlara danışmadan hareket etmeyin. Onların da fikrini alın.

Yisilan Çevrimdışı

Yisilan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mustazaflık nedir ve bu okul konusunda kendimizi ve çocuklarımızı, özellikle erkek çocuklarımızı mustazaf olarak değerlendiremez miyiz? Bence erkek çocuklarınızı okutun. Kız çocuklarınızı da en azından ilkokul 5. sınıfa kadar okutun. Bunu da mustazaflık olarak değerlendirin. Bununla birlikte okutmadığınız çocuklarınızın da nasıl bir psikolojiye sahip olacaklarını da düşünün. Arkadaşlarının dönem başında önlükleri ile okula gittiklerini gören ve kendisi okula gitmeyen bir çocuğun psikolojisi nasıl olur bilemiyorum. Ve o bunun sebebi olarak sizin anlattığınız tevhidi de şirki de anlamayacaktır. Zira yaşı müsait değildir. O sadece okula gidememenin sıkıntısını çekecektir. Bunları da düşünün güzel kardeşlerim. Ve konu ciddi olduğundan, alimlere, uzmanlara danışmadan hareket etmeyin. Onların da fikrini alın.

Iste burada devreye Hicret girer akhi.Eger ki sartlar el verirse hicrete sarilmalidir Musluman.Cunku uzum uzume baka baka kararir, biz ne kadar istesek de azinlikta oldugumuz icin altinda bulundugumuz tehlike cok buyuktur, ki bunu evlatlarimiz nasil idrak etsin ve ona gore bir savunmaya gecsin.Cocuklari biraktim, etrafimizda oyle cok insan vardir ki, belli araliklar ile Hakk'i bulmus ama hicret etmedigi ve daha sonra eski uyuma haline geri donmustur, yani saman alevi gibi yanmistir, yanisi cok parlaktir ama bir anda da sonmustur.Rabb'im bizleri saman alevi olmaktan korusun insAllah.

Tagut tcnin okullarinda kufur ve sirk ogretilerinin sayisi hadsizdir.Boyle bir ortamda cocuk ne gorurse onu verecektir, etki ve tepki meselesi.Biz ne kadar donanimli anne ve baba olsak da bu riske girmeye deger midir kardeslerim ? Evlatdan bahsediyoruz ! Iman diyoruz !

Allah askina, bu memleketde ne kadar Musluman olunur ki ?
Kufur ogretilerine RasulUllah s.a.v. hicbir zaman itibar etmemis ve Mu'minleri bundan sakindirmistir.
Allah yolunda amel-i istishadi yapan genc de insandir, kufur ve sirkin pencesinde ama bundan bihaber olan Musluman genc de insandir.Farklari yetistirildikleri ortamdir akhiler.Iste cevre bu kadar muhimdir, ehemmiyetlidir.
Azicik ondan azicik bundan hesabi hem tagut okulunda okumak hemde muvahhid olmaya calismayi birakin bizler cocuklar nasil yapsin.Ki boyle bir olasilik yoktur bile.Oyleleri olsa olsa Omer Hayyam gibileri olur, hem Allah askiyla yanacakmis hem de cok sarap icecekmis !

Rabb'im, O'nun yolunda hayirli neferler yetistirebilmeyi bizlere nasib etsin insAllah.
Hicret, hicret ve yine hicret insAllah.

Bir de, mor yazi ile yazilan yazi cok guzel olmus, onu idrak edebilmeyi nasib etsin Hakk Teala, amin.

Üst Ana Sayfa Alt