Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Karısına Vuran Yabancı Bir Erkeğe Kocanın Vereceği Tepki Nasıl Olmalıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Peki hangi siyer kitabları türkçe yazılanı mı hain diyanet baskılı kitapları mı yada münafık tarikatçıların mı kitaplarını?

Ek olarak şunu belirtmek isterim: Okuduğun o kitaplar sana kıyas yapmayı, birşeyden hukum çıkarmayı yada içtihadda bulunma hakkını veriyor mu.

Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Peki hangi siyer kitabları türkçe yazılanı mı hain diyanet baskılı kitapları mı yada münafık tarikatçıların mı kitaplarını?
Bundan bir önceki yazıyı tekrar oku. Ekleme yaptım.
Merak etme okuduğum hemen her kitabı tek gecede 10000 ferdi tutuklanmış bir camiadan, sünnete sarılmış Müslümanlardan, konusunda kendini yetiştirmiş mücadele veren insanlara danışarak alıyorum

Abdullahetturki Çevrimdışı

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Kac gundur ne bir hadis ne bir ayet nede bir şeri hukum, usulu fikih, ictihad bilgilendirmesi yaptiniz. Papagan gibi ayni şeyi soyluyorsunuz. Konusan ya hayr konussun yada sussun. Delille cevap veren cevap versin. Siz bu soylediginizi delille desteklerseniz ne guzel. Ama desteklemezseniz sizin bu soyledikleriniz benim dusuncemin yaninda denizde damla. O sahis sizin gibi nefsiyle hukum verip kabalık yapsa emin o o sahıs şuan 90cmlik çuval içinde parcalanmis sekilde yatiyordu. Konuyu ya delille destekleyin yada bilen birisi gelene kadar susun.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nefsiyle hukum verip kabalık yapsa
Eşine vuran adama vurmak kabalık mı? Ne yapsaydı “ne güzel vurdunuz beyfendi bir de ben vurayım” mı diyecekti? Hadis bekliyorsun, nasıl bir hadis istiyorsun? “Eşinize vurana vurun” gibi bir hadis mi? Güvenliği, namusu senin elinde olan birine vuruluyor, şu sorunun absürtlüğü bir tarafa cevap konusunda daha da ısrar etmen ayrı bir olay.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Eşine vuran adama vurmak kabalık mı? Ne yapsaydı “ne güzel vurdunuz beyfendi bir de ben vurayım” mı diyecekti? Hadis bekliyorsun, nasıl bir hadis istiyorsun? “Eşinize vurana vurun” gibi bir hadis mi? Güvenliği, namusu senin elinde olan birine vuruluyor, şu sorunun absürtlüğü bir tarafa cevap konusunda daha da ısrar etmen ayrı bir olay.
Ne yazdığını bilmeyecek kadar dangalaksin güzelim. Bu yazdığımdan bunu cikariyorsan bu sana şer olarak yeter. Allah'a soveni doversen ona zulmedersin. Allah'a sovenin cezası ölümdür. Şeriat budur. Şeriat ne derse o doğru olandir. Gerisi aşiricidir/kabaliktir. Ornek 2 . Karını zina ederken gordugun zaman hic bişey yapamazsin sahit olmazsa simdi sen bunu yaptin diye sunu mu demiş oluyorsun kardes ne guzel yapiyorsun karimi siz devam edin mi demis oluyorsun? Hayir. Şeriata uymus olup sabretmiş, şahitleri beklemis oluyorsun. şeriata uymak kavatlik değildir. Sefil adam. Şeriata gore her seyin bir hukmu var boyle bir durumda nasil olurda şeriatta nasil davranacagimiz tebliğ edilmez? Ayrica Cezasi vardır ama bunu islam devleti tatbik eder. Bir konu hakkinda sefil ağzınizi gere gere delilsiz konusacaginiza arastirip oyle yazin. Bayadir gozume batiyorsun. Zira beyinsizlikle sinir tanimiyorsun. Asil hata site emirlerinde. Şimdiye kadar neden olumlu olumsuz yorum yapmadilar anlamiyorum.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu hakkinda ya delille konusun yada o yalandan kokusmus cesaretinizi evde kariniza gosterin. Erkekliginizi burds gostermeyin. Adama seriatta ki hukmunu soruyorum nefsine gore hukum veriyor. Zina hukmu ornegini iyi düşün. Sahabe demisti and olsun esimi yakalarsam biriyle onu öldürürüm diye. Sonra ayet indi, şahit olacak. Şahit olmasi da yetmez, hukmu cezasni kadı tatbik eder. İnsan gibi soru sorduk boyle bir saldirida kardeşlerimiz ne yapmalı diye, burnuyla bok yuvarlayan bocek gibi, sırtlan gibi insanları gavatlikla sucluyorsun. Beyinsiz kopek seni.

Şeriata uymak ne zamandan beri gavatlik oldu? O ithaminizi bir tarafınıza yerlestirilicesice.

Su konunun hukmunu efendi gibi delilleriyle yazan varsa yazsin yoksa konuyu kitleyin.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oruçlu oruçlu kimseye sövmeyeceğim inşaAllah.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Tekrar örneği tekrarliyorum. Esin zina etti, onu gormen ve sahitlerin olmasi yetmez. Mahkemeye cikip cezssi kadının vermesi lazim. Ve bunun cezssi recmdir. Eger sen o kadınin burnunu kirsrsan ona zulmedersin. Normalde bunun cezası ölümdür. Adamın cezası beksrsa belli miktar sopsdir. O adami doversen de zulmedersin. Hak olan sops vurmaktor. Simdi buna uyan gavat mi olmus oluyor? Yoksa nefsine agirda gelse şeriata uyup iyi bir iş mi yapmış oluyor.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Ornek 2 . Karını zina ederken gordugun zaman hic bişey yapamazsin sahit olmazsa simdi sen bunu yaptin diye sunu mu demiş oluyorsun kardes ne guzel yapiyorsun karimi siz devam edin mi demis oluyorsun? Hayir. Şeriata uymus olup sabretmiş, şahitleri beklemis oluyorsun.

Evella bir munkeri yada zulmü gücün yettiği nisbetinde engellemen gerek. Sonra bir erkek karısına zina ittihamında bulunursa 4 defa doğru olduğuna yemin edip beşincide kendisine lanet okur kendisi yalancılardansa diye. Eğer ki kadın 4 defa onun yalancı olduğuna yemin etmez ve beşincide kendisine lanet okumazsa kocası sadıklardansa diye, kadına had ikame edilir ve 4 şahid yerine geçer adamın ettiği yeminler.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Evella bir munkeri yada zulmü gücün yettiği nisbetinde engellemen gerek. Sonra bir erkek karısına zina ittihamında bulunursa 4 defa doğru olduğuna yemin edip beşincide kendisine lanet okur yalan söylüyorsa. Eğer ki kadın 4 defa onun yalancı olduğu yemini etmez ve beşincide kendisine lanet okumazsa o doğru diye kadına had ikame edilir ve 4 şahid yerine geçer adamın ettiği yeminler.
Konulari karıştırma. Olay zina değil kardeşim. Ben bir konuda nefse ne kadar ağır gelsede şeriatta ki hukmunu ogrenmek istedim. Kac gundur artislik yapip şeriat delili gostermeden asacaksin keseceksin diyorlar. Sunu yapmassan gavat olursun ithaminds bulunuyorlar. Kimse cocuk değil burda gozum. Zins örneğini verdim bende. İnssn boyle durumda nefsi olsrsk karısı zins ediyorss 2sini parampsrca etmek ister. Ama seriatta ki hukmu farkldir. Simdi şeriatta hukum farklı nefis de ki hukum farkli. Şeriata uydu diye bu adam gavat mi olacak? Hayir. İste bende bundan bahsediyorum. Nefsime gore hukum versem o sahsi parcalarina ayirmak istiyorum. Ama ya şeriatta cezası hukmu baskaysa? Kac gun oldu daha okumaktan aciz dangalaklar ahkam kesiyor burda. Karakulak, bu lafim sana degil. Diger sahsa. Hani su Oruç tutan varya, oruc tutmasa bana sovecrk olan pis niyetli fasık. Ona diyorim.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sovs
Sovsen kac yazar? Fasik olur cehenneme gidersin. Bende senin sevaplarıni alırım, ahirette müflis lerden olursun. Şu kestigi racona bak. Yarim akıllı seni.
Demişsin ki: “Fasık olur cehenneme gidersin. Bende senin sevaplarıni alırım, ahirette müflis lerden olursun.”
Sonrasında: “Yarim akıllı seni.”
Kendi hâlini özetlemişsin. Yukarıda bana güzelim falan demişsin. Erkeksen senin hâlin kötü. Allah şifa versin inşallah.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam kardeşler ikinizde birbirinize laf söylediniz artık uzatmayalım yoksa boşa nefret ve kin oluşacak kendisini tanımayan kardeşler arasında. Fazilet değildir bir kardeşine olabildiğince ağır sözler bilakis kötü bir davranıştır.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Demişsin ki: “Fasık olur cehenneme gidersin. Bende senin sevaplarıni alırım, ahirette müflis lerden olursun.”
Sonrasında: “Yarim akıllı seni.”
Kendi hâlini özetlemişsin. Yukarıda bana güzelim falan demişsin. Erkeksen senin hâlin kötü. Allah şifa versin inşallah.
Guzelim bir iltifattir. Guzel guzeldir, im de sahiplik ekidir. Yani benden olan guzel insan anlamina gelir. Aklin sira bana gay itami yapiyorsun ahlaksiz kopek seni. Ayrica Yarim akilliya yarim akilli demekde sorun yoktur. Kafire kafir fahiseye fahise yarim akilliya yarim akilli denir. Kendisinr güzel soz soyledik diye gay diyende bu forumda bir tek sen varsin iftiraci dangalak. Ben soyledigin vasifdan beriyim.

K Çevrimdışı

karakulak

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne derse desin bırak ona cevap vermek zorunda değilsin tanınmayan nickinin itibarını kurtarmak zorundada değilsin. Herkes kendini bilir. Burda kendi şahsın ile alakalı hiç birşeyi ispat etmeye gerek yok.

Abdullahetturki

Üye
İslam-TR Üyesi
Ağzı bozuk iğrenç herif, küfretmeye başlayan sen değil misin? Cevabını da üstü kapalı verdik. Adam gibi yazmıyorsun ki seni adam belleyelim.
Eşini korumaya gucu yetmeyen adama gavat ithaminda bulunursan o sefil ağzının payini alirsin. Herkes sahabe gibi güçlü degil. Bir gun o arkadas gibi o pozisyona duste ne dediğimi anlarsın o zaman. Ayrica üstü kapali gay ithamini yaptin
Asıl gay sensin. Ayni lafi sana iade ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt