Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kocaeli Spordan Tezahurat: Usame Baba

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

- "Nasıl bıraktın o mübarek sakalı, Nasıl vurdun amerikayı, Usame Baba bize kıyak yapsana, Sakaryayı bombalasana!"

Ulan -afbuyrun- ; bu millet adam olmas :)

Şeyh'i, Hak Teala Rahmet eylesin; avam kısmından bir bunlar anladı;
Bunlar da gördüğümüz üzere, yanlış anladı..

Neyse, şaka bir yana, en azından Amerika'yı vurduğuna anarşi veya terör vs demiyorlar,

olumlu karşılıyorlar. Buna da şükür.. Bu da bir gelişme..

Malum argoda "baba", veya "baba adam" hörmet edilen kimselere denir..

Evet doğru bir söz, "Ümmet'in halifesi-babası-çobanı" idi..

Şimdi de Eymen Zevahiri ve Molla Ömer HafizehumAllah aynı vazifeyi sürdürmektedirler..

Neyse dedim ya, buna da şükür.. Terör anarşi demiyorlar, Amerikalı köpekleri nasıl da vurdun diyor alkışlıyorlar..
Bazı sözde islamcı cemaat hocaefendileri şeyhefendileri şu holiganlar kadar Cihada sahip çıkamayacak, aksine bir de düşman olacak kadar itikatsızlar işte.. Bir holigan kadar olamayan, meyhaneciden kahve milletinden daha sefil olan hain hocaefendileri şeyhefendileri Kahhar olan Allah Teala kahretsin!

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
defalarca dinlemekten kendimi alamadım açıkçası.. çok duygulandırıyor.. komik veya saçma gelebilir ama, Türk toplumundan Üsame Rahimehullah için ÜSAME BABA veya NASIL DA VURDUN AMERİKAYI gibi sözler duymak ; bu haliyle, bu versiyonuyla bile olsa çok, hüzünle karışık bir sevinç veriyor.. Ah bir de gerçekten anlasalar da sahip çıksalar davaya.. ama dediğim gibi, meyhane ve kahve ehli, cemaat ve tarikatler -bazı- kadar sefil ve alçak değiller gördüğümüz üzere.. en azından sövmüyor övüyorlar...

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"En az, bir zamanlar atalarınızın adını bağırdığınız gibi" diyor ya ayette.. Bu insanlar da inşallah bir gün "en az" maçlarda haykırdıkları sesle ve daha da fazla bir sesle ve şevkle Allah'ın İsmini ve Tevhidi ve Cihadı, Hilafet Arzusunu haykırırlar İnşaAllah... Yazık, ellerinden tutmak lazım; kahve milleti, cemaat ve tarikat zındıklarından daha münasiptir tebliğe ve davete.. En azından fıtratı daha az tahrib olmuş ve daha Tevhide yakındırlar Bidat ehline göre.. Az karalanmış bir sayfayı silip yazmak, kapkara doldurulmuş bir sahifeyi silip yazmaktan daha kolaydır ve elzemdir..

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
"En az, bir zamanlar atalarınızın adını bağırdığınız gibi" diyor ya ayette.. Bu insanlar da inşallah bir gün "en az" maçlarda haykırdıkları sesle ve daha da fazla bir sesle ve şevkle Allah'ın İsmini ve Tevhidi ve Cihadı, Hilafet Arzusunu haykırırlar İnşaAllah... Yazık, ellerinden tutmak lazım; kahve milleti, cemaat ve tarikat zındıklarından daha münasiptir tebliğe ve davete.. En azından fıtratı daha az tahrib olmuş ve daha Tevhide yakındırlar Bidat ehline göre.. Az karalanmış bir sayfayı silip yazmak, kapkara doldurulmuş bir sahifeyi silip yazmaktan daha kolaydır ve elzemdir..

Kardeş,usame sevgisi mücahit olmasından değil,amerikaya itaat hususunda hükümet eliyle çaresiz kalan gençlerin,amerikaya olan öfkesini,amerikanın korkulu rüyası olmuş usame ile giderme ve tatmin etme duygusunun bir yansımasıdır.Yani düşmanımın düşmanı benim dostum mantığının tesis edilmesidir.Yoksa,böyle bir sevginin olması halinde bir yerlerden patlayacağı aşikardır.Hem futbol sevgisine holigan düzeyinde gönlünü kaptıran bir kişinin küfür karşısında sağlama duruşu pek beklenemez.Davet konusuna gelince,bu tür kişilerin gözlerini ve kulaklarını açmak kolay olsada,kalplerindeki örtüyü kaldırmak Allaha mahsustur.O örtü kalktığı zaman,kafir de olsa,müşrik te olsa bir insan,kendini kurtarmak için ateşten uzaklaşmaya başlıyor zaten.Allah hepimizin kalplerindeki örtüyü kaldırıp,gerçeği duyup görmeyi lutf eylesin.amin.

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zaten imani bir tepkidir demedim. elbette sadece bir öfke patlamasına malzeme ararken o denk gelmiş akıllarına bu slogan gelmiş.. ama apo baba demiyorlar veya ataturk baba da demiyorlar. ilginç. önemli değil, ne için dedikleri, biz de zaten islami bir topluluk olarak görmedik bu kalabalıkları; ama cemaat ve tarikatlardan da daha müsaittirler tebliğe davete.. Bu da kesin.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zaten imani bir tepkidir demedim. elbette sadece bir öfke patlamasına malzeme ararken o denk gelmiş akıllarına bu slogan gelmiş.. ama apo baba demiyorlar veya ataturk baba da demiyorlar. ilginç. önemli değil, ne için dedikleri, biz de zaten islami bir topluluk olarak görmedik bu kalabalıkları; ama cemaat ve tarikatlardan da daha müsaittirler tebliğe davete.. Bu da kesin.
haklısın abi, cemaat ve tarikatların el atmadığı insanlara doğru anlatıldığında da hidayet bulup bu yolda canlarını verenleri görüp duyuyoruz.

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akıncı'nın "TEVBE VEREN ŞEYHLER" diye bir çalışması vardı, Şeyhülislam İbni Teymiyye Rahmetullahialeyh'den de alıntı yaparak mühim bir meseleye temas etmişti.
"Meyhane'den çıkıp Puthane'ye giren" Sofi ve Şii ve saire bidatçinin ahvalini anlatıyordu. Bulursam yapıştırırım yeniden.

Gerçekten de Avam Tevhid'e daha yakındır, Fıtratı daha az tahrib olduğu için Bidatçi Zındıklara nisbeten..
Avamı, bazısı Müslüman da olan fasıkıyla kafiriyle avamı al sen meyhaneden, sok puthaneye. Olacak iş değil. İşte cemaat ve tarikatlerin yaptığı budur..

İşte, avam meyhanede kahvede sokakta iken daha ehveni şerir bir haldedir, ve bir gün gerçek Davetçileri görene dek orada kalması daha ehveni şerirdir.. Bunun benzerini Şeyhülislam dediği gibi, muasır alim Ebu Katade de der. Esasen Seleften nakledilmiş, mesela "OĞLUMUN SÜNNİ BİR EŞKİYA İLE AHBAB OLMASINI, BİDATÇİ SAPIK BİR ABİD İLE DOST OLMASINA TERCİH EDERİM" gibi bir çok söz vardır..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
saçma ama tebessüm ettiriyor. normalde bu kendini bilmezler napıyor demem lazım ama tebessüm ettim :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl vurdun amerikayı ? kısmı güzelde
Diğer futbol kısmı hoş olmamış :D

futbol maçında taraftar tezahuratı bu akhi futbolu bırakıp toplu biat falanmı bekliyorsun :)
bir futbol tezahuratı için gayet güzel olmuş ,tam tebessümlük :)

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Kocaelisporu bilmiyorum da bazıları şarkı bestelerine küfürden söz yazmayı da iyi becerirler ! :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kocaelisporu bilmiyorum da bazıları şarkı bestelerine küfürden söz yazmayı da iyi becerirler ! :)

kocaeli veya başka taraftar gruplarını aklamak niyetinde değiliz
insanların çoğunun stadlara sövmek için gittiği malumumuz zatende
fakat bu videoyu sevdim harbiden güldürdü beni :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de aklanan bir şeyi karalamadım zaten . Bi nefretimi dile getirdim :)

nasıl bir psikoloji düşünsene akhi
birtaraf ruhun gıdasıdır diyerek müzikleri yüceltir
birileri şeytanını mutlu etmek için stadlarda kendi akrabalarıda dahil rakip takım taraftarlarına söver
islamın lezzetinden mahrum kalan insan elbet bir sapıklıkdan cözüm arıyor zamanla

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
nasıl bir psikoloji düşünsene akhi
birtaraf ruhun gıdasıdır diyerek müzikleri yüceltir
birileri şeytanını mutlu etmek için stadlarda kendi akrabalarıda dahil rakip takım taraftarlarına söver
islamın lezzetinden mahrum kalan insan elbet bir sapıklıkdan cözüm arıyor zamanla
:harika::harika:

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında alışık olmadığımız bir maç tezahuratı..hiç olmazssa küfür etmiyorlar..:)