Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kolay kilo vermek.?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Alketa kardeşim bu adam senin söylediklerini söylüyor. Daha önceden başka yerde tavsiye verdin mi? Sanki sen konuşuyormuşsun gibi :)

Bu adami yeni goruyom ama kesin benden almiştir ya.:D

Video 1 saatmis bakarim tam netim olunca ne diyor diye.

Ortalama 1 milyon yerde tavsiye vermisimdir, daha dogrusu ben tek basima diyet yapamiyorum siz de yapin arkadaslar diye gazlamisimdir. Bi de ben gavurlari cok takip ediyodum bi donem youtubeda, onlar bu isi cozmus bence.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bu adami yeni goruyom ama kesin benden almiştir ya.:D

Video 1 saatmis bakarim tam netim olunca ne diyor diye.

Ortalama 1 milyon yerde tavsiye vermisimdir, daha dogrusu ben tek basima diyet yapamiyorum siz de yapin arkadaslar diye gazlamisimdir. Bi de ben gavurlari cok takip ediyodum bi donem youtubeda, onlar bu isi cozmus bence.
Ama aynı senin tavsiyeler bire bir sanki :)

الإسلام أولا Çevrimdışı

الإسلام أولا

Dünya müminin zindanı kâfirinse cennetidir.
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh kardeşler, benim size tavsiyem şunlar olacak inseAllah;
Açlıkta sıhhat vardır, mideyi uzun soluklu aç bırakmak hem kilo vermek hem de mide ve diğer organların sıhhati açısından oldukça önemlidir, dolaylı olarak bu sayede yağ yakımını da sağlamış olursunuz. Biliyorsunuz oruçta tam olarak böyle elhamdülillah... Tıpkı oruca benzer bir beslenme tarzı var bu da 'tek öğün' beslenme olacaktır eğer buna güç yetiremezseniz ilk etapta en fazla iki öğün beslenebilirsiniz ama sağlıklı dahi olsa ara öğün ve atıştırmalıklar yok !
iki öğünde zaten sünnet ama şunları da unutmamak lazım en önemlisi bütün bunları yaparken bazı kurallar var hayatınızdan bir şeyleri çıkarmanız gerekiyor ki bunu zayıflamayı düşünmeyen insanların bile yapması gerekiyor sağlık açısından oldukça önemli, sıralama yapacak olursak şayet ;

1) paketli ürünler, şeker,hamur ve hamur işleri, şekerli içecekler vb. gibi alışkanlıkları bırakmak
2) ne olursa olsun en geç akşam 6 dan sonra hiç bir şey yememek unutmayın ki ne kadar erken yemek yemeyi bırakırsanız o kadar yağ yakarsınız! su, şekersiz kahve ,maden suyu hariç tabi ki ...
3) yemek yerken mümkün olduğunca yavaş yemek bu konu da çok önemli ilgili videoyu isteyen olursa atarım inseAllah
4) Hafta da iki gün oruç tutmak pazartesi perşembe orucu misali...
Lafı çok uzatmayayım detaylı bilgi edinmek olursa bu konuda işin ehli olan iki kanalı bırakıyorum takip edebilirsiniz bu sizi daha da bilgilendirip motive edecektir inseAllah.Son olarak unutmayalım ki gerçekten ne yerseniz O'sunuz ve de yemek için yaşamak değil,yaşamak için yemek yeterlidir bir müslümana...
Ne mutlu Müslümanım diyene !

https://youtube.com/@drbergtr?feature=share7

https://youtube.com/@drmustafauye?feature=share7

(y)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ama aynı senin tavsiyeler bire bir sanki :)
Bu adam diyetisyenmiş cunku.
Cok diyetisyene gittim ben.
Bir de bizde kadin nufusu cok, konu illa diyete geliyor.
Normalde her sene 5 -7 kilo alan sonra diyetisyene gidip veren biriyim.
Ama ben sunu yapiyorum
Vucut yag oranim normal sartlarda en dusuk 11 en yuksek 17 arasinda olmali.
Ben 11 e indiriyorum cunku yiyecem biliyorum. 15i astigim zaman da diyetisyene gidiyordum.

Simdi ben gecen sene ramazanda kaza gecirince, yurume fonksiyonlarimda sorun cikti yani tamamen ayaklanmam 6 ay surdu,normale donmem 1 sene. Ama hala sag ayagimda bi miktar his kaybi var. Cok yorulunca aksıyorum. Doktor sinirlerin iyilesmenin zaman alacagini soyledi ama yuk bindirmemem gerektigini de soyledi.
hal boyle olunca ben uzun sure yattim ve kilo aldim yattigim yerden agirlik kaldirdim :D inan olsun duzenli yapinca ise yaradi.

Evvelden fit olayim ama yiyim yine diye dusunurken simdi tamamen sagliksalllik uzerinden gidiyom.
belime yuk bindirmemem gerekiyor o yuzden cok okuma yaptim.

Cok acıklı şişkoluk hikayem ve diyetsel meseleleri yalayip yutmuşluğum bundandir :D

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Bu adam diyetisyenmiş cunku.
Cok diyetisyene gittim ben.
Bir de bizde kadin nufusu cok, konu illa diyete geliyor.
Normalde her sene 5 -7 kilo alan sonra diyetisyene gidip veren biriyim.
Ama ben sunu yapiyorum
Vucut yag oranim normal sartlarda en dusuk 11 en yuksek 17 arasinda olmali.
Ben 11 e indiriyorum cunku yiyecem biliyorum. 15i astigim zaman da diyetisyene gidiyordum.

Simdi ben gecen sene ramazanda kaza gecirince, yurume fonksiyonlarimda sorun cikti yani tamamen ayaklanmam 6 ay surdu,normale donmem 1 sene. Ama hala sag ayagimda bi miktar his kaybi var. Cok yorulunca aksıyorum. Doktor sinirlerin iyilesmenin zaman alacagini soyledi ama yuk bindirmemem gerektigini de soyledi.
hal boyle olunca ben uzun sure yattim ve kilo aldim yattigim yerden agirlik kaldirdim :D inan olsun duzenli yapinca ise yaradi.

Evvelden fit olayim ama yiyim yine diye dusunurken simdi tamamen sagliksalllik uzerinden gidiyom.
belime yuk bindirmemem gerekiyor o yuzden cok okuma yaptim.

Cok acıklı şişkoluk hikayem ve diyetsel meseleleri yalayip yutmuşluğum bundandir :D
Rabbim sana şifa versin. Bir yandan güldürdün bir yandan üzdün. Senden istifade edeceğimiz çok şey var o zaman :)