Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Komutan Ve Münşid Khaulan Es San'ani

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Khaulan es-San'ani'nin en güzel neşidleri

Asıl adı Şevki el-Be'dani olan Khaulan es-San'ani Yemen'deki Ensaruş Şerianın -Arap Yarımadası El-Kaidesi (AQAP) diye de bilinir- en önemli komutanlarındandı. Mayıs 2012'de ABD konsolosluğuna yapılan ve 100 askerin ölümüyle sonuçlanan saldırı sonrasında ABD tarafından ''Uluslararası Terörist'' (Specially Designated Global Terrorist (SDGT) olarak sınıflandırılmıştır. Ayrıca Yemen Hükümeti tarafından da onun bulunmasına yardımca olacak bilgiler verene 100'000 Dolar vad edilmişti.

Çarşamba Günü, 5.11.2014 el-Kaide ve ona bağlı kabileler ile Husiler arasında çatışmaların yaşandığı Yemenin Beyda vilayetindeki Rida' bölgesinde ABD'nin İnsansız Hava Araçları ile gerçekleştirdiği saldırı sonucunda Khaulan es-San'ani' ve Şeyh Nebil ez-Zeheb'in de aralarında bulunduğu mücahid ve komutanlar şehid oldu.

el-Hayat Haber sitesi bu haberi ''el-Kaide'nin Yemendeki en önemli komutanlarından iki kişi öldürüldü'' başlığı altında paylaşmıştı.

5-11-2014.png

11-05-14-844542.jpg

Ortadaki uzun saçlı olan kişi Şeyh Nebil ez-Zeheb, soldaki Ebu Hacer el-Hadrami, sağdaki ise Khaulan es-San'ani. Allah kendilerine rahmet etsin.

Şeyh Nebil ez-Zehebin bir konuşmasından:

Not: Aslında sadece neşid videosunu paylaşacaktım, sonra kısa bir açıklama yapayım dedim, bundan da böyle bir haber çıkınca bir de Haber iconu ekledim..Artık hangi bölüme uygun görürseniz çekersiniz.

Üst Ana Sayfa Alt