Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Korku Için Vekf (tılsım) Caiz Mi?

M Çevrimdışı

mehmet573

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hocam size bir şey sormak istiyorum ben 20 yaşında bir gencim benim psikolojik sorunlarım var herşeyden korkuyorum boynuma vekf yaptırdım internetten korku için ne dua varsa indirdim ama geçmedi sizce bu vekf ler günah mı ne yapmam gerekir bu korkuyu yenmek için önerdiğiniz bir dua varmı.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
hocam size bir şey sormak istiyorum ben 20 yaşında bir gencim benim psikolojik sorunlarım var herşeyden korkuyorum boynuma vekf yaptırdım internetten korku için ne dua varsa indirdim ama geçmedi sizce bu vekf ler günah mı ne yapmam gerekir bu korkuyu yenmek için önerdiğiniz bir dua varmı.

İslamda Vekf diye bir şey yoktur. Bu tılsım ve burçlarla ilgili sapkınlığın türlerindendir.
Şu siteye bakarak:
vefk ilmi, vefk nedir? nasil yapilir? yapilmasi icin neler gerekir?
senin bahsettiğin mesele (vekf) buradaki yazılanlar gibi midir? Eğer böyle ise Allaha tövbe et ve o şeyi kaldır at (yak). Allaha sığın . Bu tarz hurafe ve bidatleri genelde sapkın ve cahil İslama cahil din tüccarlarında ve medyum kafirlerde bulursun. Harflere ve Allahın isimlerine rakam vermek (ebced) yahudi kabalasının işidir. Rasulullah (s.a.v.) ashabına böyle bir şey yapmazdı!

Ayet el Kursi!yi anlamıyla birlikte oku ve istediğini yalnızca Rabbinden iste.

Bakara 186- Şayet kullarım, sana benden sordularsa, gerçekten ben çok yakınımdır. Bana dua edince, duacının duasını kabul ederim. O halde onlar da benim davetime koşsunlar ve bana hakkıyla iman etsinler ki, doğru yola gidebilsinler.

Sahih hadislerle korkuya çare (inşeAllah)

(( اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلـُكَ الْعَفْوَ وَالْعَافِيَةَ فيِ الدُّنْيَا وَالآخِرَةِ، اَللَّهُمَّإِنِّيأَسْأَلـُكَ الْعَفْوَ وَالْعَافِيَةَ فيِ دِينيِ وَدُنْيَايَ وَأَهْليِ، وَمَاليِ، اَللَّهُمَّ اسْتُرْ عَوْرَاتِي، وَآمِنْ رَوْعَاتِي، اَللَّهُمَّ احْفَظْنيِ مِن بَيْنِ يَدَيَّ، وَمِنْ خَلْفِي، وَعَنْ يَمِينيِ، وَعَنْ شِـمَاليِ، وَمِـنْ فَوْقِي، وَأَعُوذُ بِعَظَمَتِكَ أَنْ أُغْتَالَ مِنْ تَحْتيِ ))
84- (24/10) “Allahım! Dünya ve âhirette senden af ve âfiyet dilerim.Allahım! Dinim, dünyam, âilem ve malım hakkında senden af ve âfiyet dilerim.Allahım!Ayıplarımı gizle ve beni korkularımdan emin kıl.Allahım!Beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden (gelecek belâlara karşı) koru. Altımdan yere batırılarak helak edilmekten senin azametine sığınırım
(Ebu Dâvud, İbn-i Mâce; Bkz. Sahih-i İbn-i Mâce (2/332).

(( اَللَّهُمَّ عَالِمَ الْغَيْبِوَالشَّهَـادَةِ فَاطِرَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ، رَبَّ كُلِّشَيْءٍ وَمَلِيكَهُ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّ نَفْسِي، وَمِنْ شَرِّ الشَّيْطَانِ وَشِرْكِهِ، وَأَنْ أَقْتَرِفَ عَلَى نَفْسِي سُوءاً، أَوْ أَجُرَّهُ إِلىَ مُسْلِمٍ ))
85- (24/11) “Gizli ve âşikarı bilen, göklerin ve yerin yaratıcısı Allahım! Her şeyin Rabbi ve sahibi! Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah olmadığına şehâdet ederim. Nefsimin şerrinden sana sığınırım. Şeytan ve şirkinin şerrinden, nefsime kötülük etmekten veya o kötülüğü bir müslümana götürmekten sana sığınırım.”
(Tirmizi, Ebu Dâvud; Bkz. Sahih-i Tirmizi (3/142))

SIKINTI ANINDA YAPILAN DUÂ

لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الْعَظِيمُ الْحَلِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَرَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِيمُ ))

122- (4/1) Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur. Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilahyoktur.”
(Buhâri, (7/153), Muslim, (4/2092)

(( اَللَّهُمَّ رَحْمَتَكَ أَرْجُو، فَلاَ تَكِلْنيِ إِلىَ نَفْسِي طَرْفَةَ عَيْنٍ، وَأَصْلِحْ ليِ شَأْنِي كُلَّهُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ ))

123- (4/2) “Allahım! Rahmetini umarım. Göz açıp kapayıncaya kadar -bile olsa- beni nefsime bırakma. Bütün işlerimi ıslah et. Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.”
Ebu Davud (4/324), Ahmed (5/42) Elbâni, hadisin hasen olduğunu söyler; Sahih-i Ebî Dâvud (3/959).

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
korku için; kantaron bitkisini de bi araştır kardeş.

Üst Ana Sayfa Alt