Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kredi Kartına Taksitle Umreye Gidilir mi?

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Bu isim ak partiye oy vermek vacip diyor bilginize !!!
dakika 40dan sonrasını dinleyin inşallah...

dakika 11den sonra dinleyin inşallah...

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
isimsiz mücahid kardeşim açılan konu başlığıyla senin bize izlettirmek istediğin videoların ne alakası var.?

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak kardeşim doğru kimden gelirse biz onu alırız.
hepsini dinledim zahmet etme. ne diyor m. emin akın A. yolcu nun hiç bir görüşünü alma.! mı diyor.?
Bu mesele bu dönemde güncel ve gerekli bir konudur. Bu konununda ilim ehli arasında fetvasının verilmesi gereklidir.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
bak kardeşim doğru kimden gelirse biz onu alırız.
hepsini dinledim zahmet etme. ne diyor m. emin akın A. yolcu nun hiç bir görüşünü alma.! mı diyor.?
Bu mesele bu dönemde güncel ve gerekli bir konudur. Bu konununda ilim ehli arasında fetvasının verilmesi gereklidir.
yani sen faiz yuvası olan banka ile anlaşma yapıp kredi kartı kullanmak doğrumu diyorsun.(zaruret olmaksızın ?)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok öyle bir şey demedim. şu zamana kadarda hiç almadım kullanmadım.
ve bu fetvayı da yadırgadım. ama bu durumu yaşayan ve kullanan kimse çok.
mesala nureddin yıldız hocada aynı fetvayı vermiş taksitleri zamanında yatırırsa caiz diyor.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
yok öyle bir şey demedim. şu zamana kadarda hiç almadım kullanmadım.
ve bu fetvayı da yadırgadım. ama bu durumu yaşayan ve kullanan kimse çok.
mesala nureddin yıldız hocada aynı fetvayı vermiş taksitleri zamanında yatırırsa caiz diyor.
eee bak sende benim gibisin demekki. yadırgadığın bir fetvayı yayınladın, kullanmadığın kredi kartını insanlara kullanmasını söyleyen bir kişiye yönledirdin ? Hakkını helal et ben kendim için istemediğimi müslüman kardeşim içinde istemem oyüzden müdahalede bulundum.Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın...

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eee bak sende benim gibisin demekki. yadırgadığın bir fetvayı yayınladın, kullanmadığın kredi kartını insanlara kullanmasını söyleyen bir kişiye yönledirdin ? Hakkını helal et ben kendim için istemediğimi müslüman kardeşim içinde istemem oyüzden müdahalede bulundum.Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın...
..helal olsun.
benim niyetim insanların kafası bu konuda karışık. paylaşmamın nedeni haberdar olalım ve doğruyu öğrenelim.yoksa insanları haram olan bir şeye yönlendirmekten Allah(c.c.)a sığınırım.

Üst Ana Sayfa Alt