Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Küfür Hutbelerini İstemeden Okuyan İmamın Arkasında Cumua Kılınır mı?

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamün aleyküm
Aşağıdaki itikada sahip olmayan hatta tersi için mücadele eden fakat diyanet zoru nedeniyle bu hutbeyi okuyan imamın arkasında namaz kılınır mı?
hutbe.jpg

Ekli dosyalar

• Vatan Bize Emanettir (1).pdf
    321.1 KB · Görüntüleme: 234
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

Konuşursam sürülürüm yahud maaşımdan olurum korkusu taşıyan bir imam, itikad etmediği bir akideyi (hutbeyi), cemaate inanmadan, kabul etmeden okuması, cemaati aldatmasıdır. Böyle bir hutbe (faşizan, kavmiyetçi) yoktur, imam da imam değildir.
Cumua bayramdır, baskı tehdit altında cumua olmaz, böyle imamın arkasında da kılınmaz.
İmam, akideye aykırı, sakıncalı gördüğü bölümleri düzeltip değiştirebilir, yahud kendi hazırlayabilir. Maaşı akidesinden önce gelen imamın normal zamanlarda, vakitlerde arkasında namaz kılmak sıkıntı iken, böyle küfür rejimlerinin bayramlarında müslümanlar daha hassas davranmalı, daha dikkatli olunmalıdır. Çünkü bu günler vesilesiyle Hilafeti yıkarak laikliği getiren kafirlere ve silah arkadaşlarına dualar edilmekte, rejimi övüp sahib çıkılmaya davet edilmektedir.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamün aleyküm
Aşağıdaki itikada sahip olmayan hatta tersi için mücadele eden fakat diyanet zoru nedeniyle bu hutbeyi okuyan imamın arkasında namaz kılınır mı

aleykum selam o nasil oluyor hem tersi icin mucadele ediyor hemde cikip bu hutbeyi okuyor. kusura bakma ama nasil bir zorlama yapilmis, kafasina silah mi dayamislar yoksa karisini kizini mi zaptetmisler. hic bir zorlamasi yok al gülüm ver gülüm isler yürüyor. hani sizin bunu buraya yazip bize sormaniz icin su merhalelerin olmasi gerekir. ilgili sahsin ilgili sehirdeki müftüsünü bizzat arayip ben bu hutbeyi okumam, vs vs diyip ilgili müftününde hadi okumada görelim seni attirrim diye tehdit edecek ondan sonra siz gelip buraya bu mesaji atacaksiniz yani diyanet zoru derken en az diyorum cünkü en basiti bu akabinde abdulmuizz fida da size bu yaniti yazacakdi.

gercekden tersi icin mucadele eden kisi imamlik yapiyorsa cikacak hutbeye elindeki hutbeyi cemaate gösterecek ve bizzat diyecekki bize böyle bir hutbe elimize tutusturuldu bugun 30 agustos ecdad vs diyor ya oradan girecek asil mevzuya bizim ecdadimiz seriatin, kuranin gitmemesi icin savasdi canini ve malini verdi gel görki bu savaslardan sonra ülke nasilda dinsizlestirildi bunu uygun munasib kendi jargonuyla yumusatarak ya da sertlestirerek anlatmasi gerekir.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Çalıştığım işyerinde cuma saatinde öğle namazını eda ediyorum.camiye yakın olduğum için hocanın sesini rahatlıkla duyabiliyorum.Ben öğle namazını eda edene kadar cuma namazı bitiyor,10 dk az sürüyor cuma.

Bu millete hakkı hakikati anlatmayı 10 dk yı bile çok görüyor bu sistem

Üst Ana Sayfa Alt