Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kul Sadi Yüksel Kimdir ?

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Helekı su zamanda İSlamın erlerının paramparca edıldıgı.
Muslumanların kafirler tarafından eza ve sıkıntıya ugratıldıgı.
Muslumanların kandırıldıgı ve Amelden uzaklastırıldıgı su zamanda
KAlkıpta boyle acayıp konusanların dınde yerı nedır.?

Birlik ıcın adım atmayan İslamın ızzetı ıcın İSlamın sancaklarını dalgalandırmayan kım olursa olsun.
Ziyanda dır zarardadır Ve husrandadır.

Kişi sevdikleri ile beraberdir.
Hepımız ınsanız Ve hepımız tek bır sey ıcın yasıyoruz.
ALLAH ın rızasını dost dogru bır sekılde kazanıp ahıret hayatında mutlu olmak.
Bu hakkınızı yedırmeyın kımselere....
Gun gelecek herkez pısman olacak ve ogun azı harıc cogu husrana ugrayacak.

Onlardan olmamak adına Quran ve sunnete tabı olanların yolundan ayrılmamak lazımdır.
Cihadı olmayan cemaat yanı İslam adına mucadele edemeyen bır cemaat bu dınde nerededir?

Kardeş çok güzel yazmışsın Allah razı olsun.
Lakin demek istediğim nokta şu, bir cemaat bazı şeyleri öncelik olarak görür ve bazılarını da erteler. Bu cemaatin kendisine bağlı bir durumdur ve beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez.
Birleşme yolunda gerçekten Türkiyedeki tevhid ehli alimler, davetçiler, sözü geçen adamlar vebal altında. Burda bir şüphem yok. Ümmetin birliğinin vucubiyetine olan ihtiyacın en had safhada olduğu bir zamanda ictihadı bir takım farklılıklar öne sürülerek hiçbiri birleşme noktasında bir adım atmıyor. Bu vebal olarak yeter, bu ayrı konu.

Fakat şu da bi gerçek ki Suriye'de olanlar, gruplar, ketibeler muammadır. Daha Dün iyi dediğin grub bir bakıyorsun bugün yoldan sapmış, yarın ne olacağı hiçbir şekilde belli değil. Vakıa buna şahiddir. Ümmetin genç evlatları ne olacağı belirsiz bir çarkta şehid oluyor. Ee napalım yani tüm mucahidler Suriye'yi terk etsin, Suriye Rafizi'lere kalsın, bunu mu söylüyorsun? Hayır Vallahi hayır. Yapabileceğimizin en iyisi ile oraya destek olalım. Fakat Dünya'nın çeşitli bölgelerinden kaç bin mucahid şehid oldu Suriye'de? Peki elde ne var? Vallahi kayda değer bir şey yok. Hala hergün Idlıb,Dera,Raqqa,Deir ezZor bombalanıyor, yüzlerce masum çocuk şehid oluyor. Ümmetin delikanlıları, gelecekleri öğütülüyor bir nevi.
Şimdi böyle bir vakıa var iken, cepheye insan göndermeyen bir cemaat ne kadar eleştirilir, Allah bilir.
Fakat bildiğim kadarı ile bu cemaat Suriye'ye, çeşitli ketibelere her türlü yardımı yapıyor.

Allah mucahidlere yardım etsin, atışlarını isabetli kılsın.
Mazlum mustazafların başındaki şu zulmü de mucahidlerin elleri ile bertaraf etsin.
Allahumme amin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Lakin demek istediğim nokta şu, bir cemaat bazı şeyleri öncelik olarak görür ve bazılarını da erteler. Bu cemaatin kendisine bağlı bir durumdur ve beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez.
Birleşme yolunda gerçekten Türkiyedeki tevhid ehli alimler, davetçiler, sözü geçen adamlar vebal altında. Burda bir şüphem yok. Ümmetin birliğinin vucubiyetine olan ihtiyacın en had safhada olduğu bir zamanda ictihadı bir takım farklılıklar öne sürülerek hiçbiri birleşme noktasında bir adım atmıyor. Bu vebal olarak yeter, bu ayrı konu.

Fakat şu da bi gerçek ki Suriye'de olanlar, gruplar, ketibeler muammadır. Daha Dün iyi dediğin grub bir bakıyorsun bugün yoldan sapmış, yarın ne olacağı hiçbir şekilde belli değil. Vakıa buna şahiddir. Ümmetin genç evlatları ne olacağı belirsiz bir çarkta şehid oluyor. Ee napalım yani tüm mucahidler Suriye'yi terk etsin, Suriye Rafizi'lere kalsın, bunu mu söylüyorsun? Hayır Vallahi hayır. Yapabileceğimizin en iyisi ile oraya destek olalım. Fakat Dünya'nın çeşitli bölgelerinden kaç bin mucahid şehid oldu Suriye'de? Peki elde ne var? Vallahi kayda değer bir şey yok. Hala hergün Idlıb,Dera,Raqqa,Deir ezZor bombalanıyor, yüzlerce masum çocuk şehid oluyor. Ümmetin delikanlıları, gelecekleri öğütülüyor bir nevi.
Şimdi böyle bir vakıa var iken, cepheye insan göndermeyen bir cemaat ne kadar eleştirilir, Allah bilir.
Fakat bildiğim kadarı ile bu cemaat Suriye'ye, çeşitli ketibelere her türlü yardımı yapıyor.

Mazlum mustazafların başındaki şu zulmü de mucahidlerin elleri ile bertaraf etsin.
Allahumme amin.

ALLAHumme amin
Jazakallahu hayran kesıra

Evet surıyede cesıtlı ketıbe ve grupların olması elbette zaferi gecıktırıyor onlarda bunun farkında yanlız alımler soyle guzel bır adım atıp onları bır olarak bır arada tutmaya calıssa kı calısıyorlar ama yeterlı olmuyor.
İşin vahım kısmı surıye bızım hemen yanıbasımız yanı cok kardes hak yolda canını malını aılesını ALLAH zulcelal e feda ve emanet ettı ALLAH zulcelal onlardan razı olsun. ve kabul buyursun.

Amac cihad meydanlarına adam gondermek veya toplamak degıl
AMAC islama ve islam sancagına sahıp cıkıp desteklemek ve onlarla bır olmaktır.
Akıllı olan adamı gondermene gerek yok zaten su akar yolunu bulur..
O bu ecırden asla mahrum bırakmaz kendını.

Ayrıca zafer ALLAH zulcelal ın elınde olan bırsey İnsaallah Hepsi cennete yuruyor akın akın Bu kula yetmezmı Insan sevdıklerını bu ecırden mahrum etmez..
Misal
Rasulallah Uhudda yenılınce vazmı gectı cıhaddan Ne oldu hatalar goruldu dersler alındı ALLAH zulcelal en guzel fethlerı ıhsan ettı.

Yanı ortalık karısık dıye uzak durmak bır ısı yakınken halletmek yerıne ısın ıcınden cıkılamaz hale gelmesıne vesıle olabılır.
Yanı cıhad meydanlarında sehıd olmak kulun basına gelen en guzel ecırlerden bır tanesıdır.

Mucahıdler elbette bır kul emın ol senın benım gıbı İslamı ogrenmeye calısan ılme muhtac nasıhate muhtac ve ılım ehlıne muhtac ınsanlardır.Onlar ılım ehlının en son goze aldıgını en basa cekmıs olanlardır.
ALLAH yolunda her daım hazırlar lakın bu bunyenın ılme ve nasıhate de ıhtıyacı vardır.
İlim ehlı ALLAH ıcın kıtale durmus kımselerden yuz cevırırse bu kez elbette onlar da ılım ehlıde bocalayacaktır.
ELhamdulıllah tahrir in su an ılım heyetı guclu ve ınsaallah dogru yoldalar dıger kardeslerde elbet vaktı gelınce bunu gorup onlara destek vereceklerdır.

Lakın dedıgım gıbı İlim ehlı cıhada cıhad ehlıde ılıme muhtacdır.
Eline sılah alarak tekbır getırerek mucahıd olunmuyor.
İlimle amel edıp quran ve sunnete tabı olup ALLAH zulcelal ın sancagını tas tamam dalgalandırmayla oluyor.
Onun ıcın alımler ılım ehlı hocalar ıslamı bılen adamlar kardeslerını desteklemelı.

Cihad sahalarını uzun yıllar takıp eden ve analız eden bırı olarak
Kafirlerın coktugu ulkelere bak sagında muslumanlar solunda muslumanlar ama kımsenın kılı dahı kıpırdamıyor.
Sonuc kafirler sıra sıra hepsıne cokuyor Neden...!
Muslumanların bu gevsek tutumu yuzunden.Cok bedel odedı muslumanlar.
Elbette herkezı bulan senıde bulacaktır.O vakıt keske ben kardeslerımı savunsaydım onlara sahıp cıksaydımda basıma gelınce bır olup onları yakıp yıkardık dıyeceksın bunlar gercek seyler.
Yasanmıs olaylar bılınen ıslerdır.

Yanı sunu Soyluyorum İslam sancagı nerede dalgalanmak ıcın atesını yakmıssa onu daha da buyutmek gerek
Karsısında gevseklerın ve dunya ehlının yaptıgı gıbı su dokmek degıl..
Sen muslumansın yaw ALLAH ı bılen onu anlayan yeryuzunde onun sancagını dalgalandıracak olansın.

Velhasıl ALLAH zulcelal hak yolda tastamam ıman edenlerı bırlestırsın ve kendıne yaklastırsın.
Olanı en guzelıyle ıslah olmayanı en guzelıyle muslumanlardan ayrıstırsın.

İslam gelsın zulum bıtsın.İnsanlar Rabbıne dogru bır sekılde ıbadet etsın.

İnsanların kısılıgını degıl yaptıgı amellerın yanlısını elestırıyoruz.
Kısı dır ınsaallah tevbe eder duzelır ama yaptıgı ısi yanlısı duzeltmek ıcın bazen 1 asır bıle yetmeyebılır...Ve o kısı o ısten tevbe edıp hakka donene kadar ben o ınsandan berıyım uzagım ne zamana kadar ? hakka donup hakka yaklasana kadar.

Sozlerımı yetım ve kucuk bır kız kardesımın evladımın ummetımızın yetımının sozlerıyle noktalamak ıstıyorum.
Dedıgı gıbı

SEN HANGI UMMETE MENSUPSUN

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Allahumme amin.
Allah seni ıslah etsin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
Kıyamete kadar hak üzere olarak cihad edecek bir tâife devamlı bulunacağı hadisle sabit iken; ummeten şehidler oluyor diye, kadınlarla beraber oturup kalan fistan sahiblerinin eleştirilmesini hazmedemeyenlere karşı bir adım daha atıyor ;
toplumun önüne çıkıp hoca konumunda olmasına rağmen ummetin bacılarının, çocuklarının zehirli gazdan can çekişmesini doğalgazlı evlerinde izleyip de meşru bir mazereti olmadan , şeytanın vesvesesiyle farz-ı ayn olan cihada çıkmasına ve çıkılmasına kendisine delil olmayacak kılıflar arayanlara Tevbe suresi 24. ayetin son cümlesine muhatab olduklarını buradan ilan ediyorum!

Abdulmuizz Fida

Admin
Eleştiri tabiki olacak. Fakat eleştirmenin bir ahlakı vardır. Musluman her hareketini Rasulullah'ın sünnetine uygun olarak yapmalıdır değil mi?
Bir Müslümanı eleştirirken, hakkında konuşurken de Rasul'un sünnetine uygun davranılmalıdır.
Sırf Cihad ortamlarında adamları yok diye bir oluşum çöpe atılamaz. Adamlar davet yolunu kendi metodları görmüş bu yol üzere çabalıyorlar. Senin benimsediğinle aynı olmak zorunda değil. Ki zaten aynı olsa o seninle birlikte veya sen onunla birlikte olurdun.
Tevhid akidesini bozmadan yapılan tüm davet,irşad,cihad,kıtal hareketleri meşrudur.

Ahlâksız olan eleştirimizi alıntılayarak gösterir misin, görelim de ahlâklanalım.

"Sırf Cihad ortamlarında adamları yok diye bir oluşum çöpe atılamaz. Adamlar davet yolunu kendi metodları görmüş bu yol üzere çabalıyorlar. Senin benimsediğinle aynı olmak zorunda değil. Ki zaten aynı olsa o seninle birlikte veya sen onunla birlikte olurdun."
Sen ummetin derdiyle dertlenme, müslümanı kafire teslim et, kılın kıpırdamasın, farz-ı ayna sırtın dön, gözünü yum, sonra da sırf cihadla alakası yok diye neden çöpe atıyorsunuz de.

İbn Hasasise'den [O Beşir b. Mabet'tir. Onun Zeyd b. Mabed es-Sedusi olduğu da söylenmiştir. İbn Hasasiye olarak meşhur olmuş] Rasulullah'a (s.a.v.) İslam üzerine biat etmek için geldim. Bana Allah'tan başka ilah olmadığına, Muhammed'in onun kulu ve Rasulu olduğuna şahidlik etmeyi, beş vakit namaz kılmayı, ramadan orucunu tutmayı, zekat vermeyi, hac etmeyi ve Allah yolunda cihad etmeyi şart koştu.
_ Ey Allah'ın Rasulu! İkisine gelince, ben onlara güç getiremem. Benim malım on tane devedir. Onlar da çoluk çocuğumun sütü ve merkebidir. Dolayısıyla zekatı veremem.
Cihada gelince, arkasını dönenin Allah'ın gazabına uğrayacağını söylüyorlar. Bu nedenle savaşa girdiğimde ölümü istememekten ve nefsimin korkmasından korkuyorum."
Rasulullah ellerini açıp hareket ettirdi ve:
Sadaka yok, cihad da yok, o zaman ne ile Cennete gireceksin?"
_ Sahabi dedi ki "Ey Allah'ın Rasulü sana biat ediyorum."
Bunun üzerine tüm onlar üzerine benden biat aldı.
(Sunen'ul-Kubra Kitabu's-Siyer Babu Asli Farzı 'l Cihadi: 9/20)

Adamlar davetçiymiş, kendilerine davet yolunu kendi metodları görmüşlermiş!
Sanki biz davetçi değiliz veya mucahid olursan daveti terk etmelisin diyoruz. En büyük ve etkili davet, anlattığını yaşaman, amel etmenle örnek olmandır.

Bizim benimsediğimizle aynı olmak zorunda değilmiş, zaten aynı olsak beraber olurmuşuz!
Bu nasıl din anlayışı ki kafamıza göre seç beğen al yaparak şer'i amel edebiliyoruz. Bizim benimsediğimiz nefsi değil ki farklı farklı olabilelim, aksine nefse ağır geldiği bilinen bir vakıadır. Zaten bu sebeble yolda dökülenler çoktur. Allah (c.c.)'nun emri sizin davet akidenize göre zorundalık olmayabilirse de bu bâtıl bir anlayıştır. Bu bizim şahsi planımız veya metodumuz, teklifimiz değil ki uymanız şart olmasın.
Aynı olsak beraber olurmuşuz! Bu olması gereken değil midir?
Tevhid akidesini bozmamak, davet edilmesi gereken yerde davet, cihad edilmesi gereken yerde cihad etmektir. Tevhid akidesini bozmamak deyince sadece kabirden yardım istemeyi veya sandığa gitmemeyi anlarsan , Allah (c.c.)'ın genişlettiğini daraltırsın. Tevhid akidesinin en iyi ve büyük uygulayıcıları ashabdı ve farz olan Tebuk seferinden geri kalınca, biz davetçiyiz diye kendilerine kılıf bulmadılar. Çünkü onlar bunun geçersiz olduğunu çok iyi biliyorlar, savunmalarını kalblerini yoklayarak yapıyor, samimi pişmanlıkları ve sonraki her farza iştigal etmeye samimi avf dileyerek bağışlanmışlardı. Ya biz....

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah seni ıslah etsin demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
Kıyamete kadar hak üzere olarak cihad edecek bir taife devamlı bulunacağı hadisle sabit iken; ummeten şehidler oluyor diye, kadınlarla beraber oturub kalan fistan sahiblerinin eleştirilmesini hazmedemeyenlere karşı bir adım daha atıyor ;
toplumun önüne çıkıb hoca konumunda olmasına rağmen ummetin bacılarının, çocuklarının zehirli gazdan can çekişmesini doğalgazlı evlerinde izleyib da meşru bir mazereti olmadan , şeytanın vesvesesiyle farz-ı ayn olan cihada çıkmasına ve çıkılmasına kendisine delil olmayacak kılıflar arayanlara Tevbe suresi 24. ayetin son cümlesine muhatab olduklarını buradan ilan ediyorum!

Allah seni de ıslah etsin kardeş.
Silahla cihad etmeyeni neredeyse tekfir edecek,din dışı sayacak sapıklıkla itham edecekmiş gibi konuşmuşsun. Yav bu forumda -ben ve siz yöneticiler de dahil- cihadda mıyız da sen geliyorsun adama kılıf arıyor diyosun.
Biz ne yapıyoruz tevhid dini için?
Şirk bataklığı içerisinde yüzen bunca insan için ne yaptık?
Ama iş hocaları,alimleri eleştirmeye gelince bunu çok iyi yapıyoruz. (nefsim için geçerlidir,siz kardeşleri tenzih ediyorum)
Zannediyor musun Kul Sadi cihada çıkmaktan korkuyor bu yüzden cihada çıkmıyor. Veya bulunduğu ortam hoşuna gidiyor da cihada çıkmıyor zorluklara katlanmak istemediğinden.
Eleştirilecek bir Kul Sadi Yüksel mi kaldı? veyahut diğer tevhid ehli olupta 'cihada katılmayan' hocalar.
Bizim keskin sözlerimiz bu insanlara mı olmalı?
Bu hocalar sırf tevhid için neler çekmiş, nelere katlanmış, neler yaşamış haberiniz var değil mi?
Sadi Hocanın,Hasan Hocanın,Alaaddin Hocanın,Emin Akın Hocanın çektiklerinden haberimiz var değil mi? Hüsnü Hocanın cezaevinde tırnaklarının söküldüğünden haberiniz var değil mi?
Bu insanlar bedel ödediler abiler.
Fedakarlıklarının hesabını yapamayız . Bu hocalar 10,15,20 hatta belki daha fazla süredir tevhid akidesini bozmadan bu cehalet denizinde yaşamışlar.Bırak yaşamayı tevhid davetini anlatmışlar, insanlara aktarmaya çalışmışlar. Doğrusuyla, yanlışıyla bu insanşar bu davayı dert edinmişler.
Sırf Suriyeye gitmedi diye adama bunları demek Müslümanın ahlakına yakışmaz Allah'u Alem.
Bu hocaların meşru mazeretleri yok,
peki bizim var mı meşru mazeretimiz?

Abdulmuizz Fida

Admin
İşin içine nefs girince, zanla Zırvalamayı körüklemişsin.
Musait olunca yazacağım inşeAllah

Abdulmuizz Fida

Admin
Allah seni de ıslah etsin kardeş.
Silahla cihad etmeyeni neredeyse tekfir edecek,din dışı sayacak sapıklıkla itham edecekmiş gibi konuşmuşsun. Yav bu forumda -ben ve siz yöneticiler de dahil- cihadda mıyız da sen geliyorsun adama kılıf arıyor diyosun.
Biz ne yapıyoruz tevhid dini için?
Şirk bataklığı içerisinde yüzen bunca insan için ne yaptık?
Ama iş hocaları,alimleri eleştirmeye gelince bunu çok iyi yapıyoruz. (nefsim için geçerlidir,siz kardeşleri tenzih ediyorum)
Zannediyor musun Kul Sadi cihada çıkmaktan korkuyor bu yüzden cihada çıkmıyor. Veya bulunduğu ortam hoşuna gidiyor da cihada çıkmıyor zorluklara katlanmak istemediğinden.
Eleştirilecek bir Kul Sadi Yüksel mi kaldı? veyahut diğer tevhid ehli olupta 'cihada katılmayan' hocalar.
Bizim keskin sözlerimiz bu insanlara mı olmalı?
Bu hocalar sırf tevhid için neler çekmiş, nelere katlanmış, neler yaşamış haberiniz var değil mi?
Sadi Hocanın,Hasan Hocanın,Alaaddin Hocanın,Emin Akın Hocanın çektiklerinden haberimiz var değil mi? Hüsnü Hocanın cezaevinde tırnaklarının söküldüğünden haberiniz var değil mi?
Bu insanlar bedel ödediler abiler.
Fedakarlıklarının hesabını yapamayız . Bu hocalar 10,15,20 hatta belki daha fazla süredir tevhid akidesini bozmadan bu cehalet denizinde yaşamışlar.Bırak yaşamayı tevhid davetini anlatmışlar, insanlara aktarmaya çalışmışlar. Doğrusuyla, yanlışıyla bu insanşar bu davayı dert edinmişler.
Sırf Suriyeye gitmedi diye adama bunları demek Müslümanın ahlakına yakışmaz Allah'u Alem.
Bu hocaların meşru mazeretleri yok,
peki bizim var mı meşru mazeretimiz?
Hayırdır, nefse dokununca zan ve iftiraya mı yöneldin? Bir daha böyle asılsız iftiralar atmayasın.
Farz-ı aynı meşru bir mazereti olmadan terk eden edene Alalh (c.c.)'nun verdiği hükmü hatırlatmak nefse ağır gelse de, nerdeyse tekfir edeceksin diyerek iftirada bulunman senin yapını ortaya koymuş. Meşru bir mazeret olmadan farz-ı aynı kim terk etmişse (bu hepimiz için geçerli) aynı duruma muhatabdır. Tabi bu hüküm, toplumun önünde cemaat ve kanaat önderleri olarak bilinen şahıslar için daha munasib düşer.

Tevhid ehli hoca olarak bilindiği halde ummetin işgali, tecavüz ve katliamı ortada iken , meşru bir mazeretsiz (Fetih 17) olarak yardıma koşmuyor ve koşulması için gayret göstermiyorsa, O'nun tevhidinde de sıkıntı olduğunu gösterir. Bu zatın ismi kim olursa olsun değişmez. Birilerini körü körüne savunacağım diye yanlışlarını örtbas etmeyelim. Allah korusun Tevbe 31'den.
Bununla beraber oturan birilerini eleştirmeyelim diye, Allah yolunda farz-ı ayn cihad etmiş veya cihad ettirmiş, cihada malıyla canıyla, davetiyle, yardım tırlarıyla destek veren zatların isimlerini (Şeyh Hasan Karakaya,, Mehmed Emin Akın hoca) zikretmen ne alaka?
Yoksa tabi ki sırf Suriye'ye gitmedi diye konuşmuyoruz, herkesin günahı kendine. Önemli olan bunun farz-ı ayn olduğunu kabul edip zikretmek, kendisi gidemese de insanları gitmeye teşvik etmekten geri durmamalıdır. Hele bu şahıs tevhidi ve hoca konumunda ise daha bir ehemmiyet ve elzem kazanır. Yoksa toplumda binlerce kişi aynı curûmu işlemekte. Fakat aradaki fark, senin gibi sırf Suriye cihadı diyerek cihadı küçümsemiyor, önemsizleştirmiyor; haramı hafifletmeye çalışmıyorlar. Bu demek değildir inkar ve red etmediği sürece tekfir ediyoruz ithamına size hak doğurmaz.
Buradan kişiler ve özeller hakkında daha fazla ve açıktan yazmak istemiyorum. Soracağın varsa özel mesaj atarsın.

Üst Ana Sayfa Alt