Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kur´an-ı Kerim'de Said Nursi İsmi Geçiyor mu?

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
esselamu aleykum ve rahmetullah.
kardeslerim sizlere bir sorum vardI:
Kur´an-i Kerim de bediuzzaman said nursinin adi geciyormus, bu dogrumudur acaba?
ins. cevaplarsaniz beni sevindirirsiniz

Rahman ve Rahim olan ALLAHA emanet olun insaALLAH.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş olmayan şeye ispat getirilmez ispatı iddia sahibi yapar. ben sadece buna gülerim : ))

Abdulmuizz Fida:

7_

SAİD NURSİ KENDİNİ KURANIN İÇİNE SOKUYOR !!!!

Sikke-i Tasdik-i Gaybi, Sayfa 72

Elhasıl: Bu âyet, müteaddit ve çok tabakalarından, bir işârî tabakadan hem Risaletü’n-Nur’a, hem müellifine (KENDİNE), hem bu on dördüncü asrın iptidasına, hem iptidasındaki Risaletü’n-Nur’un mebde’ine remzen, belki işareten, belki delâleten bakar.
¨
âyetinin tetimmesi
b658.gif

b659.gif
*

EN'AM 122 AYET

âyetinin kuvvetli işaretini hem teyid, hem letafetlendiren üç münasebet birden Ramazan’da kalbime geldi. Kat’î bir kanaat verdi ki,
b660.gif
kelimesine tam münasip Said’dir
. Bu âyet Risale-i Nur tercümanı olan Said’i
b661.gif
unvanıyla göstermesinin bir hikmeti budur
ki:

Mevtin muammasını ve tılsımını Risale-i Nur ile o açmış, o dehşetli yüzün altında ehl-i imana çok ünsiyetli, sürurlu, nurlu bir hakikat keşfedip ispat etmiş. Ve mevt-âlûd hayat-ı fâniyede boğulan ehl-i ilhada karşı, bâkiyâne, hayat-âlûd, muvakkat bir mevt-i zâhirî ile galibâne mukabele eder.

http://www.risaleinurenstitusu.org/index.asp?Section=Kulliyat&Book=SikkeiTasdikiGaybi&Page=72

RİSALE-İ NUR'LARDA TEZAT VE YANLIŞLIKLAR ! (kitap)

https://www.islam-tr.org/konu/risale-i-nurlarda-tezat-ve-yanlisliklar-kitap.7125/

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bende gülümsemisdim de cok iddiali konusmuslardi.
hemde bana hicmi Kurani kerimi (özelliklede son sayfasini) okumadin dediler.
aslinda olmadigina eminim, de bunu nasil söyleyebiliyorlar anlamadim.
s.a.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam kardeş said nursinin ebjed cifirle alakalı kitabı var bende okudum adam herşeyi kendine yormuş mutlaka ona benzer bi hile ile buna inanmışlardır onlara sorda iddalarını yerle bir edelim inşaAllah.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
belkide böyle yalanlarla müminlerin risalei nur okumalarini sagliyorlar. özelliklede said nursi ye hayranliklari artiyor.
ama bahs ettiginiz kitabida merak etmedim degil

tubaa Çevrimdışı

tubaa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
neden SAİD NURSİ HAZRETLERİNE bu kadar tepkiyle yaklasıyorsunuz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bilmem onu Resulullah sav'in önüne geçiren insanlar topluluğu olmasaydı bizde ölen birini bu kadar yâd etmezdik heralde.

tubaa Çevrimdışı

tubaa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
nasıl boyle dusunebilirsiniz HZ PEYGAMBER EFENDİMİZ in önüne geciren insanlar var diye.SAİD NURSİ hazretlerinin hizmeti o kadar büyüktür ki ,insanlar Onun gösterdiği yolda ilerliyorlar ve hizmet yapıyorlar.zaten ALLAH I ve HZ PEYGAMBERİMİZİ anlatmak için hizmet yapılıyor.böyle bir durumda nasıl HZ PEYGAMBERİMİZİN onunde tutulabilir ve oyle dusunulebilir.gidilen yol belli ve SAİD NURSİ HZ sadece bir vesile, bir yol gösterici ....

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Ya sevgili Tubaa kardeşim kimsenin Said Nursiye karşıtlığı yok.Eleştirilenler şu anki Nur talabeleri..Duymuşsundur"Şeyh uçmaz, Mürid Uçurur " diye..şimdiki Şakirdler maalesef uçurmaya çalışıyolar.......Yazık.....

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
vallah bu devirde bircok sey geciyormus.. ALLAH silah mi ettsin desem ne.

yani Yakinda biisi kalkip Kuranda hasa Murad ta geciyor denisle artik sasmam...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
neden SAİD NURSİ HAZRETLERİNE bu kadar tepkiyle yaklasıyorsunuz

ne alaka soruya evet mi diyelim Mübarek ?

Su devirde Kuranda kendilerini sisleyin de geciyormus !
Tövbe alma vermede Geciyormus !
Kafa Salamada Geciyormus !
Hadisleri inkar eden su devir Haniflerde geciyormus!

Musoglu musss... Önune gelen Kuranda Kendisine birsey bulluyormus !

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleykum selam kardeş olmayan şeye ispat getirilmez ispatı iddia sahibi yapar. ben sadece buna gülerim : ))

sizinle hemfikirim... Biriside biraralar birsey idia etmisti hatirlamiyorum neydi.. Adama yoktur dedim ispatla diyor.. olmayan seyi nasil ispatlayayim dedim :)

Sen iddia ettin sen ispatla dedim, oda cok güzel ispatladi hani birsey bulmadi Seni Mezhepsiz Sapik deyi verdi :) Bende Kimin Sapik Oldugunu Mahkem-i Kübarada belli olur dedim..

Y Çevrimdışı

Yed-i Beyza

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yazdıklarınız, -tabir-i caizse- fıkra mesabesinde. Hem güldürür, hemde aynı zamanda düşündürür. Sorarım size, daha evvel M.Fetullah Gülen ve şimdi Üstad Said Nur'u kötülemeniz size ne kazandıracaktır. Bilakis, kayıp veriyor. Kıt ilmimiz ile, yüksek ilme sahip olan allameleri ne hakla acımasızca olumsuz eleştrilere mahkum kılabiliriz. Allah hesabını sormaz mı? İslam adı altında bir forum kurmuşsunuz. Allah razı olsun. Ama hassasiyet göstermek lazım. Herkes sizin gibi (!) araştırmaz/araştıramaz. Bu bağlam da araştırmalarınızı daha seçici kılsanız, sizde göreceksiniz hafifleme olacaktır. Sizi insaflı bir seçime davet ediyorum.

ebced hesabına dair bazılarının degne dışı ihtamlarına cevap olarak, aşıda ki yazıyı okumanıza sevinirim. En azından faydalanacak bir kaç şey vardır.

Temeli ebced hesabına dayanan, harflerden ve ibarelerden gaybî haberler çıkarmada kullanılan hususî bir ilim.

Üstad Bediüzzaman’ın dikkat çeken yönlerinden birisi, eserlerinde cifir ilmine de yer vermesidir. Eskide ve günümüzde cifir ilmi hayli tartışılmıştır ve tartışılmaktadır.

Bu konuda, şu hususlara dikkat çekmekte fayda görüyoruz:

1-Her şey bizim malumatımıza münhasır değildir. Bir ilmi bizim bilmeyişimiz, olmadığına delâlet etmez. “Onlar, ilmen ihata etmedikleri ve te’vili daha kendilerine gelmemiş şeyi yalanladılar” ayetini unutmamak gerekiyor. (Yunus, 39) Kur’an kelimelerinin istikbaldeki bir kısım olaylara işaretini, çok az müfessirin yazmış olması reddini gerektirmez.

2- Bu ilim, Kur’an’ın nüzulûnden önce de bilinmekteydi. Mesela, Yahudilerden bir topluluk, Hz. Peygamberden (Elif-Lâm-Mîm) şeklinde huruf-u mukattaayı duyunca, ebced hesabıyla (harflerin rakam değeriyle), O’nun ümmetinin ömrünün az olacağına istidlalde bulunur. Hz. Peygamber, diğer huruf-u mukattaalardan okur. Adamlar, her yeni huruf-u mukattaayı duyunca şaşkına dönüp, “Biz senin durumundan birşey anlayamadık.” deyip ayrılırlar.

3-Sayıları az da olsa bir kısım âlimler, cifir ilmiyle ayetlerden gaybî istihraçlarda bulunmuşlardır. Molla Cami’nin Beldetün tayyibetün (temiz bir belde) (Sebe, 15) ifadesinin ebced değeriyle, İstanbul’un hicri 857’de fethine tarih düşmesi meşhurdur.

Meşhur müfessirlerden Alusî’nin tefsirinde kaydettiği şu olay da, konumuz açısından güzel bir örnektir:

“İbn-i Hallikan tarihinde zikrediyor ki, Selahaddin-i Eyyubî Haleb’i fethettiğinde, Kâdı Muhyiddin güzel bir şiirini okudu. Cümleleri arasında,

“Şehba kal’ayı Safer ayında fethettin,

Recebte de Kudüs’ü fetihle mübeşşersin” ifadesi vardı. Dediği gibi çıkınca kendisine “Bunu nerden bildin?” diye soruldu. “ İbnu Berrecan’ın Rum Suresi’nin baş kısmını tefsirinden aldım” diye cevap verdi.

Alusî, sözüne devamla İbnu Kemâl’in Enbiya suresi 105. ayetten, Yavuz Sultan Selim’in Mısır’ı fethetmesini istinbat ettiğini anlatır.

Bediüzzaman, cifri kullandığı yerlerde hiç bir zaman “Âyetin açık mânâsı budur” dememiştir. Söylediği şudur: “Ayetin sarîh manasının altında müteaddit tabakalar var. Bir tabakası da, işarî ve remzî manadır. İşârî mana da bir küllîdir; her asırda cüz’iyatları bulunur.”

Bediüzzaman’ın ilm-i cifir hakkındaki şu ifadeleri de çok önemlidir:

“İlm-i cifir, meraklı ve zevkli bir meşgale olduğundan, vazife-i hakîkiyeden alıkoyup meşgul ediyor. Hatta kaç defadır esrar-ı Kur’an’iyeye karşı o anahtar ile bazı sırlar açılıyordu. Kemâl-i iştiyak ve zevk ile müteveccih olduğum vakit kapanıyordu. Bunda iki hikmet buldum:

Birisi: ‘Gaybı ancak Allah bilir' (Neml, 65) yasağına karşı hılaf-ı edebde bulunmak ihtimali var.

İkincisi: Hakaik-ı esasiye-i imaniye ve Kur’an’iyenin berahin-i kat’iye ile ümmete ders vermek hizmeti ise, ilm-i cifir gibi ulum-u hafiyenin yüz derece fevkinde bir meziyet ve kıymeti vardır. O vazife-i kudsiyede kat’î hüccetler ve muhkem deliller, su-i istimale meydan vermiyorlar. Fakat cifir gibi, muhkem kaidelere merbut olmayan ulum-u hafiyede su-i istimal girip, şarlatanların istifade etmeleri ihtimalidir.”

Görüldüğü gibi, cifir ilmi gizli ilimlerdendir. Az kişiye hitab etmektedir. İman ve Kur’an hakikatleri ise, herkese seslenmektedir. Hem herkesin onlara ihtiyacı vardır. Bu gibi noktalardan dolayı ve “ Gaybı ancak Allah bilir” yasağına karşı edebe aykırı harekette bulunmamak için Bediüzzaman, bu ilmin ayrıntılarını eserlerine yansıtmamıştır. Yansıttığı miktar, altıbin küsûr sayfalık tefsirinin içinde az bir bölüm teşkil etmektedir. Bunda asıl maksadı, o günün ağır şartları altında hizmet eden talebelerine bir şevk kaynağı olmasıdır.

Sorularlarisaleinur.com

IsLaMaSkInA Çevrimdışı

IsLaMaSkInA

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşlar Said Nursi hakkında neden bu şekilde konuştuğunuzu anlamış değilim. Ne demek herşeyi kendine yormuş? Onun sözlerinden olup karşı çıktığınız cümleleri yazar mısınız.(Eserini ve sayfasını belirtiniz)

Sizlere Said Nursi'nin yazdığı bir eserden bir kaç cümle yazmak istiyorum.

"Amelinizde Rıza(y)-ı ilahi olmalı. Eğer O razı olsa, bütün dünya küsse ehemmiyeti yok. Eğer O kabul etse, bütün halk reddetse te'siri yok. O razı olduktan ve kabul ettikten sonra isterse ve hikmeti iktiza ederse, sizler istemek talebinde olmadığınız halde halklara da kabul ettirir. Onları da razı eder. Onun için bu hizmette doğrudan doğruya YALNIZ Cenab-ı Hakkın rızasını esas maksad yapmak gerektir."

"Bu Hizmet-i Kur'aniyyede bulunan kardeşlerinizi tenkid etmemek, onların üstünde faziletfuruşluk nev'inden gıpta damarını tahrik etmemektir. Çünki nasıl insanın bir eli diğer eline rekabet etmez, bir gözü bir gözünü tenkid etmez, dili kulağına itiraz etmez, kalp ruhun ayıbını görmez. Belki birbirinin noksanını ikmal eder. Kusurunu örter, ihtiyacına yardım eder. Vazifesine muavenet eder,. Yoksa o vücud-u insanın hayatı söner,ruhu kaçar, cismi de dağılır. Hem nasılki bir fabrikanın çarkları birbiriyle rekabet karane uğraşmaz, birbirinin önüne tekaddüm edip tahakküm etmez, birbirinin kusurunu görerek tenkid edip sa'ye şevkini kırıp atalete uğratmaz. Belki bütün istidadlariyle, birbirinin hareketini umumî maksada tevcih etmek için yardım ederler, hakikî bir tesanüd bir ittifak ile gaye-i hilkatlerine yürürler. Eğer zerre mikdar bir taarruz, bir tahakküm karışsa; o fabrikayı karıştıracak, neticesiz akîm bırakacak. Fabrika sahibi de o fabrikayı bütün bütün kırıp dağıtacak. İşte ey Risale-i Nûr Şâkirdleri ve Kur'anın hizmetkârları! Sizler ve bizler öyle bir insân-ı kâmil ismine lâyık bir şahs-ı mânevînin âzalarıyız.. ve hayat-ı ebediye içindeki saadet-i ebediyeyi netice veren bir fabrikanın çarkları hükmündeyiz.. ve sâhil-i selâmet olan Dâr-üs Selâm'a ümmet-i Muhammediyeyi (A.S.M.) çıkaran bir sefine-i Rabbâniyede çalışan hademeleriz. Elbette dört ferdden bin yüz onbir kuvvet-i mâneviyeyi te'min eden sırr-ı ihlâsı kazanmak ile, tesanüd ve ittihad-ı hakîkîye muhtacız ve mecburuz. Evet üç elif ittihad etmezse, üç kıymeti var. Sırr-ı adediyet ile ittihad etse, yüz onbir kıymet alır. Dört kerre dört ayrı ayrı olsa, onaltı kıymeti var. Eğer sırr-ı uhuvvet ve ittihad-ı maksad ve ittifak-ı vazife ile tevâfuk edip bir çizgi üstünde omuz omuza verseler, o vakit dörtbin dörtyüz kırkdört kuvvetinde ve kıymetinde olduğu gibi.. hakikî sırr-ı ihlâs ile, onaltı fedakâr kardeşlerin kıymet ve kuvvet-i mâneviyesi dört binden geçtiğine, pek çok vukuât-ı tarihiye şehadet ediyor. Bu sırrın sırrı şudur ki: Hakikî, samimî bir ittifakta herbir ferd, sâir kardeşlerin gözüyle de bakabilir ve kulaklariyle de işitebilir. Güya on hakikî müttehid adamın herbiri yirmi gözle bakıyor, on akılla düşünüyor, yirmi kulakla işitiyor, yirmi elle çalışıyor bir tarzda mânevî kıymeti ve kuvvetleri vardır."

Yirmi Birinci Lem'a - İhlas risalesi
(Birinci ve ikinci düstur.)

Hizmet'i Kur'aniyye derken Kur'an hizmetinden bahsediyor ve öncelik olarak amelinizde (yaptığınız işlerde) Allah Rızası olmalıdır. Esas maksadımız bu olmalıdır.
İkinci olarak, bu hizmetteki (Ku'ran hizmeti) kardeşlerinizi tenkid etmemek, onların yanlışlarını yüzüne vurmamak, elinizden geliyorsa yardım etmektir. Karşısında değil yanında olmaktır. Daha da açıklamak isterdim aslında ama saat geç oldu ve sayfa da dolmak üzere sanırım.

Şimdi Allah rızası için söyleyin, Said Nursi'nin burada söyledikleri sizce yanlış şeyler mi yoksa olması gerekenler mi? Ben hiçbir zaman Said Nursi'nin kendini övdüğünü ya da bir başkasını kötülediğini duymadımda okumadım da. Hizmet-i Kuraniyye yolunda herkes kardeştir.
Bir yerde demişsiniz HZ PEYGAMBER EFENDİMİZ in önüne geciren insanlar var diye, bundan O şahsı sorumlu tutamazsınız. Her koyun kendi bacağından asılır. Sizden ricam, hiçbir zaman genelleme yapmayın. Bir şeye ön yargıyla yaklaşmayın. Duyduğunuz yada okuduğunuz şeyleri tatmin olacak şekilde (kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde) araştırmadan inanmayın.
Sen nurcusun, sen bilmem nesin diye ayrımcılık yapmayın. Eksik yönlerini görüyorsanız tamamlayın. Yaptığınız şeyi öncelikle Allah rızası için yapın. Müslüman kardeşlerinizin yanlışlarını bulup yüzüne wurmayın yada onunla dalga geçercesine konuşmayın.
Gerçekten bu konuyla alakalı daha çok konuşmak gerekir ama şimdilik bu kadar.

Hakkınızı helal edin inş. Selam ve Dua ile.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
islamaskina kardesim siteyi takip eden birisiniz yanlız üzüldüm ki yazılan onca araştırmayı okumuyorsunuz burada gerek ben gerekse site yönetici kardeşlerim bu konuda çok açık ve ayrıntılı araştırmalarını foruma aktarmışlardır lütfen forumu daha verimli kullanın bu konuda detay çoktur.

Gelelim yedi beyza kardeşe gelince ilmi kıt diyorsun da bizi tanıyor musun da bunu diyorsun Koca üstad bediuzzaman dediğiniz şahıs sadece 3 ay medrese ilmi tahsil etmiştir o kadar ilme gelse kendi üstadınızı daha önce tenkid etmeniz gerekir.

Ve öyle bazı art niyetliler gibi balıklama konulara atlama yabancı bir yerdesin bir bak forumda daha önce bu konuyla alakalı eserler mevcutmu diye atfettiğin tüm sorularda eserler mevcuttur.

Son günlerde nur spamcıları çoğaldı daha konuyu okumadan sapık muamelesi yapıyorlar oysaki sapkınlık üzerinde olan sizsiniz ve bunu kuran ve sünnette sizlere delillerle gösteriyoruz ancak kalbiniz kırılmasın diye şimdiye kadar kimseye bu şekilde muamele etmiyoruz ev sahibi olmamıza rağmen.

Konuya bak önce soru sorulmuş said nursinin adı kuran da geçiyor mu?

Buyur geçiyorsa yaz biz iman edelim. Bir siteden yapmış olduğunuz ebjed cifir hesabıyla yaptığınız alıntıya gelince hemen aklıma bakara suresinden bir ayet geliyor..

Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler (var ya); işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah onlarla ne konuşacak, ne de onları arıtacaktır. Onlar için elem dolu bir azap vardır..

Allah resulu sav ebjed cifir hesabını yasaklamıştır ve yapanlara lanet okumuştur. Neden bunu gizliyorsunuz yazıda..

Ebjed cifir yahudilerin işlemiş olduğu bir şirk idi neden bu şirki devam ettiriyorsunuz ortada bir şirk var diye bunu işlemek zorundamısınız..

Bak Allah resulu sav ebjed cifir konusunda ne demiş iyice oku..

İbn Abbas’tan rivayet edilen bir hadis de şöyledir: Hz. Peygamber buyurmuştur ki:

"Yıldızlardan bir ilim alan (müneccimlik yapan), sihirden bir şube alır. (Bilgisi) arttıkça o (sihir) da artar."

(İbn Mâce, Edeb, 28/3726. İsnadı sahihtir.)

Bu hesabın; adı ne olursa olsun, hangi milletten alınırsa alınsın, Araplar onu ister kullanmış olsun ister olmasınlar, incelediğimiz bu hadis ister zayıf ister sahih olsun , varacağımız son nokta şudur:

Arap elifbasındaki harflere verilen sayı değerlerinin -bu değerlerin muhtelif olduğunu da biliyoruz-, ALLAH indinde de aynı sayıları ifade ettiğini ileri sürmek, ALLAH hakkında bilmeden söz söylemek demektir.

İbn Abbas (r.a.) ebced , cifir ile uğraşan ve müneccimlik yapanlar hakkında şöyle demiştir:

"Kıyamette ALLAH katında hiç bir menfaatleri olmayacaktır." demiştir. (Heysemi-Mecmeu'z-Zevaid: 5/117)

İbn Mesud'tan (r.a.) Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:

"Nice ebced harfleri öğretenler (veya nice Ebu Cad'ın yıldızlarla ilgili harflerini öğretenler) var ki, Kıyamet gününde bunların ALLAH katında bir nasipleri yoktur." (Taberani, 11/14, Elbani, Daifu'l-Camia: 418)

Ondan da Hamd b. Zencuye şu lafızla rivayet etmiştir:

"Nice yıldızlara bakanlar ve ebced (Ebu Cad'ın) harflerini öğrenenler var ki, onlar için ALLAH katında bir nasip yoktur." (Taberani, 11/14, Elbani, Daifu'l-Camia: 418)

ebjet hesabı hakkında daha ayrtıntılı bakmak istersen buyur bak..

https://www.islam-tr.org/konu/ebced-ve-cifir-yahudi-kabalasinin-sirkidir.7852/

sizlerin sapkınlığı o derece ilerlemiş ki said nursi dediğiniz zat kitaplarının Allah subhane ve teala tarafından yazdırıldığını iddia edecek kadar küstah biri.

“Bu risalenin girişinin bu derece uzun olması istemeden olmuştur. Demek ihtiyaç var ki, öyle yazdırıldı Şuâlar, Yedinci Şuâ, c. I, s. 895

Hatta ve hatta Sapıklık ve sapkınlıkta dahada ileri gidilerek Hz. Ali nin kendi kitaplarına isim verdiğini iddia ediyorsunuz.

Delil :

Bu risalenin öyle bir ehemmiyeti var ki; İmam-ı Ali (R.A.) gaipten gösterdiği kerametlerle bu risaleye, “Âyet-i Kübra” ve “Asâ-yı Musa” adlarını vermiştir”[Şuâlar, Yedinci Şuâ, c. I, s. 895

Ve Hatta ve Hatta daha küstahlaşarak Hz. Ali nin göya risale kitaplarını vesile kılarak Allahtan yardım dilemesi sapkınlığın ve sapıklığın bir başka boyutudur.

Delil:

Said Nursî diyor ki: “İmam-ı Ali (R.A.) , Nur’un bölümlerinden haber verdiği sırada “Ayet’ül-Kübrâ hakkı için beni ani ölümden koru” deyip o Âyet-ül Kübra’yı şefaatçı yaptı Şuâlar, On Beşinci Şuâ, c. I, s. 1116

“Lâ ilâhe illallah’ın delili, basılı Âyet-ül Kübra Risalesidir. O emsalsiz hüccetin hârikalığı içindir ki; İmam-ı Ali (R.A.) , onu şefaatçi yapmıştır..

O kadar ilmim kıt olsada henüz aklımı yitirmedim Allah resulu'nun damadı alim mucahid şehid her türlü fazilaletlerde ümmete örnek bir sahabe olan Hz Ali bile kendisinden kaç asır sonra yazılmış bir eserden şefaat isteyecek eğer gerçekden Hz Ali r.a böyle birşey yapmış olsaydı şirke girerdi.Allah'a sığınırız ona bu iftirayı atmaktan...

Önce kitabınızı bir okuyun ve akledin ....

hiç mi akıl etmiyorsunuz????

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
images

RİSALE-İ NUR - SAİD NURSİ

https://www.islam-tr.org/konu/tasavvuf-buyuklerinin-kendi-eserlerinden-kufur-akideleri-kitap.8043/

RİSALE-İ NUR'LARDA TEZAT VE YANLIŞLIKLAR !

https://www.islam-tr.org/konu/risale-i-nurlarda-tezat-ve-yanlisliklar-kitap.7125/

Kabirden yardım istemek = said nursiye mahsus

Gaybdan haber vermek = said nursiye mahsus

Ebced ve cifir gibi yahudi kabala işleri yaparak gaybi tarihler peydahlamak = said nursiye mahsus

İradesi dışında Yazdırılan kitaba sahip olmak = said nursiye mahsus

Uydurma - zayıf - hadisler nakletmek = said nursiye mahsus

Uydurma - zayıf - hadisi bir kitabında sahih deyip diğer kitabında uydurma demek = said nursiye mahsus

Hz. Ali'nin kucağına cibril tarafından kitap indirtmek = said nursiye mahsus

Hz. Ali'nin kucağına indirilen kitabı manevi alemde kendisinden almak = said nursiye mahsus

Yazdığı kitaba Kuranın sıfatlarını vermek = said nursiye mahsus

Deprem -zelzele- yangını kitabına saldırıdan bilmek = said nursiye mahsus

Şirk ürün Vahdet-i vücudu ve icatçısı ibn Arabiyi kitaplarında savunmak = said nursiye mahsus

Şianın etkisinde kalarak akaidi oluştuğundan cevşeni piyasaya sürmek = said nursiye mahsus

Bitmez .....

Y Çevrimdışı

Yed-i Beyza

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslamsever kardeşim. Neden hala ayan-beyan yanlış olan konuların üzerine ittifak ediyorsunuz. Ebced ve Cifir hesapları yasaklanmıştır. Doğru!. Ama herkes için değil. Alimler için yasaklanmamıştır. Hem ebced ve cifir hakkında ne bildiğinizide tam olarak bilmiyoruz.Bildiğini bilemeyen, bilgisine ne yapsın!. Çünkü, söyledikleriniz bilmedikleriniz üzerinde ittifak ettiğinizi göstermektedir. Bakın size Ebced ve Cifir hakkında ne söylüyeceğiz;

"Cifir ve ebced bir ilim dalıdır. Allah’ın gelecek ve geçmişle ilgili koyduğu bazı sırların anlaşılması ve şifrelerin çözülmesi için kullanılmaktadır. Fakat bunlar gaybı bilmek değildir. Sadece okumasını bilmektir. Çince bir yazıyı bilmeyen birisi resme bakıyorum zanneder. Halbuki bu dili bilenler çok manalar anlayacaktır."

Siz ebced ve cifik kavramları üzerinde pek kafa yormamanın yanında da, iftiralara mahkum kıldığınız kişilerin hakkını gasb ediyorsunuz . Ve bunu bile-bile üstüne giderek, haklı olduğunuzu belirtmek istiyorsunuz. Sizi anlamak pek zor. Çünkü size göre herkse yanlış. İlginçtir ki; bir siz doğrusnuz..:) Çoğu yazınızı okudum.. Halen, okuyun diyerek yanlışın üzerine iz bırakmak ile başkalarını bu ize sürüklemekte nerden geliyor..

Ve ABDULHAK kardeşim. Bilmediklerinizi savunmayın. Maalesef, yazdıklarınızda, ordan-burdan alıntı çöpler. Burada hepsini cevaplamak isterdim. Ama okurmusnuz, o bilinmez!.. Yazdıklarınıza bu kadarı yazılabilir. Çünkü, size verilen cevapların dinlenmemesi sonucu doğurulanlardır...Ama bunu unutmayın " ÇOK CESURSUNUZ"... Vebâli büyük..

Ha şunu söylüyebilirim, .."Siz varken, Alimlere ne düşer ki"..Bu da apaçık bir tekebbür abidesidir.. Bakalım başka kimlere iftira atarak, doğru yolda oldğunuz zannetmişsiniz. :)

Üye kardeşlerim, araştırılmamış konuların, araşatırılarak gösterilmesine aldanmayın. Araşatırmak şiarımız olsun. Yanlışlardan alıkomak/konulmak için.

Ve IsLaMaSkInA sizi sonunda dek destekliyorum. Yazdıklarınız yorumlar için minnettarız. Allah razı olsun.

Esenle kalın!..

IsLaMaSkInA Çevrimdışı

IsLaMaSkInA

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yed-i Beyza kardeşim: Amin, cümlemizden razı olsun inş. Aynen söylediklerinize katılıyorum...

Size gelince; Forum yöneticileri- üstadları- her ne iseniz.
"ilmi kıt diyorsun da bizi tanıyor musun da bunu diyorsun.
" Kendinize o kadar güveniyorsunuz ki enaniyet hat safhada, kötülemek-hakaret etmek hat safhada. Yaptığınız çok yanlış, emin olun bu şekilde giderseniz hiç bir şeye ulaşamazsınız. Ben ve daha milyonlarca kişi O zat (Bediuzzaman) sayesinde yada aracılığıyla islamın emrettiği üzere yaşamaya çalıştığını bilmenizi isterim. Bediuzzaman'ın Sünnet_i Seniyye ile ilgili ve Peygamberimizle(a.s.m) ilgili o kadar bilgisi var ki, bizim Peygamberimize(a.s.m) olan bağlılığımız O'nun aracılığıyla katlanmıştır.

Size benden bir tavsiye; Bir kişiye birşey anlatmak istiyorsanız, işe onun savunduğu, inandığı şeyleri kötüleyerek başlamayın. Önce bildiklerinizi, hatalarını, olumsuz bulduğunuz yönlerini anlatın. Bu şekilde daha faydalı olacaktır emin olun...

Bir de şunu unutmayın, bin bilseniz de bir bilene danışın. (Yani:bin bildiğinizi zannetseniz de bir bilene danışın.)
Anladım ki, sizin bilgi, araştırma diye tabir ettiğiniz şeyler; kulaktan dolma, ordan burdan duyma, kopyala yapıştır mantığı. Yazık, çok yazık... Sözlerinize de dikkat edin.!.

Ayrıca sizden bir ricam olucak, beni banlama ihtimalini göz önünde bulundurarak söylemek istiyorum. Allah Rızası İçin arkamdan laf atmayın, yazdıklarımı silseniz bile boş kalsın. Kendinize göre bileyler yazmayın.

Allah hidayet wersin inş... Selametle!...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yedi beyza diyorsun ki ebjet hesabı yasaklanmıştır ancak herkese değil alimlere yasaklanmamıştır bunu neye göre diyorsun yazar mısın bunu bize ayet yada hadisle delillendir sadece bunu istiyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
islamaskina sana gelince tevbe suresi 31 deki ayette olduğu gibi onlar rahip ve hahamlarına taparlardı gibi said nursiye inanmıssınız o kadar cahilsiniz ki hiç okuma gereği duymuyorsunuz meselelere at gözüyle bakmaya alışmıssınız arkanızdan konuşan yada banlayan yok buyur meseleyi kuran ve sünnetle anlatın copy eden bir defa sizlersiniz biz size kendi kitabınızdan deliller gösterdik bir toplumda HAK eğer çoğunluğun takip ettiği kişiye gelseydi kuran'da geçen 25 peygamberden hiç biri HAK olmazdı. O at gözlüğünüzü çıkarıp kuran mealini ve hadislerini ehli sünnet alimlerinin kitaplarını okuyun Allah dan korkun bizler hadis yazıyoruz sizler çer çöp diyorsunuz Allah resulu sav'in sözlerine çer çöp dediğinizin farkında mısınız.