Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kurallar Farkındalığı, Sorumluluğu Bastırıp Zayıflatır mı?

A Çevrimdışı

Ayşegülce

Üye
İslam-TR Üyesi
kurallar kalkarsa insanlar daha mı bilinçli olur, hayır
Zombiye cevirir mi peki evet

Isin ozeti halkin egitimi ile alakali bu.

Pangeanin son yorumu cok iyi bence( yalakalik yaptim :D )

Yaaa bu sözümde mi yanlış anlaşıldı? Sanırım ben bugün kendimi iyi ifade edemiyorum. En iyisi susayım :)

R Çevrimdışı

Rabbinin_Kulu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış . eğer kurallar kalkarsa herkes başı boş olur .

kurallar = korku ve ümittir

insanoğlu fıtratı gereği korku ve ümit üzeredir

elini sobaya dokunduran bir insan elinin yandığını görünce o sobaya bir daha dokunmaz

kurallar yasaklar olmasa idi herkes kafasına göre yaşardı ki kurallar olduğu halde çoğu uymuyor

bir çok örnek verelebilecek olmakla beraber uzatmadan günümüzü örneklemek istiyorum

virüs sebebi ile maskesiz gezmek yasak

fakat hala bile maskesiz toplu taşımaya binmeye çalışan mahlukatlar var

şimdi siz kural koymayıp şöyle derseniz ;

sayın vatandaşlarımız görüyorsunuz ki virüs kol geziyor . lütfen maske takınız , takmazsanız da kural falan yok canınız sağolsun :D

kimse takmaz , takıyorlar çünkü para cezası olduğunu biliyorlar bir çeşit korku frenlemesi

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
yanlış . eğer kurallar kalkarsa herkes başı boş olur .

kurallar = korku ve ümittir

insanoğlu fıtratı gereği korku ve ümit üzeredir

elini sobaya dokunduran bir insan elinin yandığını görünce o sobaya bir daha dokunmaz

kurallar yasaklar olmasa idi herkes kafasına göre yaşardı ki kurallar olduğu halde çoğu uymuyor

bir çok örnek verelebilecek olmakla beraber uzatmadan günümüzü örneklemek istiyorum

virüs sebebi ile maskesiz gezmek yasak

fakat hala bile maskesiz toplu taşımaya binmeye çalışan mahlukatlar var

şimdi siz kural koymayıp şöyle derseniz ;

sayın vatandaşlarımız görüyorsunuz ki virüs kol geziyor . lütfen maske takınız , takmazsanız da kural falan yok canınız sağolsun :D

kimse takmaz , takıyorlar çünkü para cezası olduğunu biliyorlar bir çeşit korku frenlemesi
Yoksa sendemi, saçma sapan uyduruk virüs yalanlarıyla milleti nefessiz oksijensiz bırakıp öldürmek isteyen mahlukatlardansın?

Üst Ana Sayfa Alt