Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim Uygulamam Umarım Beğenirsiniz!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanırım içerideki ilahiler ve radyolar bölümünü görmediniz ?
Kuran uygulaması indirsek ilahiler ve radyolar mı umrumuzda olur?

Uygulamanın sizin için hatim indirmesinimi istiyorsunuz anlamadım : ))
Üstteki kardeşin dediği gibiyse (ki öyle görünüyor) seninki uygulamadan çok köprüye benziyor.
Uygulamada en nefret ettiğim şeydir kendi içinde değil de bir siteye doğru bağlanmak.
Siteye gireceksem googledan girerim. Neden uygulama indireyim?
Mağazada çok daha güzel, internetsiz çalışan uygulamalar illaki vardır. Niye senin uygulamanı indirelim.

Bence uzatarak can sıkma.

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran uygulaması indirsek ilahiler ve radyolar mı umrumuzda olur?

Üstteki kardeşin dediği gibiyse (ki öyle görünüyor) seninki uygulamadan çok köprüye benziyor.
Uygulamada en nefret ettiğim şeydir kendi içinde değil de bir siteye doğru bağlanmak.
Siteye gireceksem googledan girerim. Neden uygulama indireyim?
Mağazada çok daha güzel, internetsiz çalışan uygulamalar illaki vardır. Niye senin uygulamanı indirelim.

Bence uzatarak can sıkma.
Sıkı can iyidir zor çıkar, ayrıca uygulamayı indir diyen yok ne boş yaptınız be.
Daha neyin ne olduğunu bilmeden hoş görüden uzak zihniyeti bozuk insanlarsınız.
Beğenirsen kullanırsın beğenmiyorsan kullanmazsın, Kuş kadar beyninle satır satır yazmana gerek yok.
Ayrıca bu zihniyetteki insanlardan zaten hayır gelmez indirmeyin kardeşim. hadi yallah.

Son düzenleme:
مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sıkı can iyidir zor çıkar, ayrıca uygulamayı indir diyen yok ne boş yaptınız be.
Beğenirsen kullanırsın beğenmiyorsan kullanmazsın, Kuş kadar beyninle satır satır yazmana gerek yok.
Ayrıca bu zihniyetteki insanlardan zaten hayır gelmez indirmeyin kardeşim. hadi yallah.
Üslup üsluba yansıyor . Bir uygulama yüzünden tartışma oluşturmaya gerek yok. Hakaretlere de gerek yok ama uygulamanın bu kadar eleştirilmesi doğru değil.

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üslup üsluba yansıyor . Bir uygulama yüzünden tartışma oluşturmaya gerek yok. Hakaretlere de gerek yok ama uygulamanın bu kadar eleştirilmesi doğru değil.

Teşekkür ederim, fakat şahsın yazdığı mesaja bakarmısınız, " Bence uzatarak can sıkma " yazmış.

ben kötü bir uygulama yapmadım kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum, ve kimse zorla indirmek zorunda değil, beğenen indirir beğenmeyen indirmez.

Ayrıca aklı benden daha iyi çalışıyorsa Dinimiz için daha kullanışlı birşeyler yapsın bizde onu destekleyelim. Zerre kadar faydası olmayan insanlar başkalarını karalayarak birde sonra müslümanım diyerek geziyorlar.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Teşekkür ederim, fakat şahsın yazdığı mesaja bakarmısınız, " Bence uzatarak can sıkma " yazmış.

ben kötü bir uygulama yapmadım kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum, ve kimse zorla indirmek zorunda değil, beğenen indirir beğenmeyen indirmez.

Ayrıca aklı benden daha iyi çalışıyorsa Dinimiz için daha kullanışlı birşeyler yapsın bizde onu destekleyelim. Zerre kadar faydası olmayan insanlar başkalarını karalayarak birde sonra müslümanım diyerek geziyorlar.
Rica ederim , Müslümanlar olarak birbirimize anlayış göstermemiz gerekiyor. İnsanların ruh hallerini bilemeyiz. Bunu o arkadaşa özelden sorup onunla konuşabilirsiniz. Belki sinirliydi belki başka uygulamada çıkan reklamlara kızdı.

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Sanırım içerideki ilahiler ve radyolar bölümünü görmediniz ?

Amacım, şevkinizi kırmak, yaptığınız işi küçümsemek değil. Uygulamayı değerlendirmemizi istediniz ben gördüğümü söyledim. Reklamların yersiz olduğunu kabul ettiniz ve kaldırdığınızı söylediniz. Diyanetin sayfasına yönlendirme yaptığınızı defalarca belirttim. Bunu açıklama gereği duymadınız. Uygulamanızın bir başka özelliğine (radyolar + ilahiler) vurgu yaptınız. İçerisinde müzik, enstrüman barındıran içerikleri dinlemenin caiz olmadığını bilmiyor olabilirsiniz. Caiz olmadığını öğrendiğinizde radyo ve ilahiler bölümünü de kaldıracak mısınız? Ben radyolar bölümüne bakmamıştım acaba orada da başka bir siteye yönlendirme var mı? Varsa eğer bu uygulamayı yüklememiz bize ne gibi kolaylıklar sağlayacak? Diyanetin veya radyoların sitesine tarayıcı üzerinden reklamsız bir şekilde erişmemiz daha kolay değil mi?

Konuyu daha fazla uzatmayacağım..

Son olarak telefonumda kullandığım şu güzel uygulamayı herkese önerebilirim. Uygulamanın Android, iOS, vd. sistemler için desteği var.

i_SLShipDKRFUh_VO81Vfk-ixnr6_5iA5D55wW2tSVZgal6R87tSXgjgsxIV_cPyCuo=s48-rw

Android için Play Store bağlantısı: Al Kur'an (Tefsir & Meal)

Geliştiricinin sitesinde diğer işletim sistemleri için linkler yer alıyor: Al Quran - Tafsir & By Word

Al-Quran-Tafsir-%26-by-Word.webp

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Amacım şevkinizi kırmak, yaptığınız işi küçümsemek değil. Uygulamayı değerlendirmemizi istediniz ben gördüğümü söyledim. Reklamların yersiz olduğunu kabul ettiniz ve kaldırdığınızı söylediniz. Diyanetin sayfasına yönlendirme yaptığınızı defalarca belirttim. Bunu açıklama gereği duymadınız. Uygulamanızın bir başka özelliğine (radyolar + ilahiler) vurgu yaptınız. İçerisinde müzik, enstrüman barındıran içerikleri dinlemenin caiz olmadığını bilmiyor olabilirsiniz. Caiz olmadığını öğrendiğinizde radyo ve ilahiler bölümünü de kaldıracak mısınız? Ben radyolar bölümüne bakmamıştım acaba orada da başka bir siteye yönlendirme var mı? Varsa eğer bu uygulamayı yüklememiz bize ne gibi kolaylıklar sağlayacak? Diyanetin veya radyoların sitesine tarayıcı üzerinden reklamsız bir şekilde erişmemiz daha kolay değil mi?

Son olarak telefonumda kullandığım şu güzel uygulamayı herkese önerebilirim. Uygulamanın Android, iOS, vd. sistemler için desteği var.

Geliştiricinin sitesinde diğer işletim sistemleri için linkler yer alıyor: Al Quran - Tafsir & By Word

söylediklerim sizin için değildi, vecize yazan arkadaş içindi.

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
söylediklerim sizin için değildi, vecize yazan arkadaş içindi.

Bana yazdığınız mesajları alıntıladım sadece. Soru soruyorsunuz ve cevap veriyorum ama size sorulanlara cevap vermiyorsunuz. Ve konu gereksiz yere daha da uzuyor. @Vҽϲízҽ isimli arkadaşa yazdığınız mesajlar ise tamamen facia. Bence o mesajları düzenlemeli ve kendisinden özür dilemelisiniz. "Can sıkma" deyince onca kötü sözü hak etmiyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

bu uslüp (ahlak) ile mi Kurani kerime (islama) hizmet ediyorsunuz?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
işte insanların görüşleri benim için önemli çünkü tasarım konusunda yeniyim ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. buradaki kardeşlerimin düşüncelerine göre hareket edeceğim.
Düşünce belirtmeye korkuyorum; sebebi ise: uygulama hakkında fikrimizi istediğiniz halde eleştiri kabul edemeyişiniz.

Ne diyeyim, hayatta kolaylıklar dilerim.

bu uslüp (ahlak) ile mi Kurani kerime (islama) hizmet ediyorsunuz?
+1, aynen.

İlk iş: sabırlı, güzel ve hikmetli konuşmayı öğrenebilmek. Ama ondan da daha öncelikli iş: Kur'an ve Sünnet'e uygun bir yol çizmek.

Bu şekilde "ecir çabalarımız" vebal almaya dönüşmez inşaAllah.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ben de şunu ekleyeyim;
Uygulamayı yaparken düşündüğünüz tek şeyin sağlık sorunlarınızdan ötürü dua almak olduğunu söylemişsiniz. Biz kalbinizi yarıp içine bakamaz, niyetinizi bilemeyiz. Siz öyle diyorsanız, biz de öyle muamele ederiz.

Ama burada iki tane mesele var.

Birincisi; eğer siz, bizim kardeşimizseniz biz size dua ederken karşılık bekleyecek, menfaât güden insanlar değiliz. Bizim karşılığımız Âlemlerin Rabbi olan Allah'a aittir.

Abdullah ibn Abbas (r.a.), Rasûlullah (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu bildirmiştir:
“Kim eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eder de onun yanında yedi defa;
أَسْأَلُ الٰهّلَ الْعَظي۪مَ رَبَّ الْعَرْشِ الْعَظي۪مِ أَنْ يَشْفِيَكَ
«Es’elullâhel azîm, Rabbel arşil azîm en yeşfiyek.»
“Büyük Allah’tan, büyük Arş’ın Rabbi Allah’tan sana şifâ vermesini istiyorum!” derse muhakkak afiyet bulur. (Ebû Dâvud, Cenâiz, 8; Tirmizî, Tıbb, 32; İbn Hanbel, I, 239)

«
Es’elullâhel azîm, Rabbel arşil azîm en yeşfiyek.»
«
«

İkincisi de; Kur'ân öğreten bir uygulama üzerinden para kazanmak, hele de ne olduğunu bilmediğiniz reklam kodlarını, uygulamanın içine yerleştirerek bunu yapmak uygun değildir.

Rasulullah (s.a.v) buyurdu ki :
"Kur'ân-ı Kerîm'i tilavet ediniz. Fakat karşılığında ücret alıp menfaat sağlamayınız. (yemeyiniz)"
(Ahmed b. Hanbel, 3/428, İbn Ebî Şeybe, Musannef, 2/292).

Rasulullah (s.a.v) buyurdu ki :
Kim Kur’an okur da onun vesilesiyle insanların mallarını yerse, kıyamet günü yüzü etten soyulmuş bir kemik halinde gelir."
(İbn Ebî Şeybe, Musannef, 2/292; Beyhakî, es-Sunenu’l-Kubrâ, 2/532; Ebû Nuaym, Hilyetu’l-Evliya, 4/199)

Ve son olarak da @Vҽϲízҽ kardeşin yazdıklarına bakarak hoşgörüsüz olduğu kanaâtiniz doğru değildir. Bilakis eleştirel dilini güzel kullanan, hoşgörülü ve anlayışlı bir kardeşimizdir. Ama öyle insanlar görüyoruz ki, sanki özellikle sabır sınamak için gönderilmiş gibiler. İçlerinde iyi niyetli insanlar olduğu kadar, kötü niyetliler de mevcut ve bunlar azımsanamayacak derecede olabiliyor. Bizim ise insanların niyetini okuyabilme gibi bir durumumuz yok. Görünen yüzüyle muamele edebiliriz. Sitede bulunan bir şeyi uygulamaya çevirmişsiniz sadece. Biz de bunun ne kadar gerekli olduğunu soruyoruz. Google'dan girmek ile arasında bir fark yoksa niye kolay olanı seçmeyelim?

Eğer bir hayır yapma niyetiniz varsa evvela o hayrın, şerre dönüşmemesi için ilim ve hikmet ile desteklemeniz gerekir. Hatalar, ibret almak içindir. Hatada ısrar etmek için değil.

Son düzenleme:
Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Amacım şevkinizi kırmak, yaptığınız işi küçümsemek değil. Uygulamayı değerlendirmemizi istediniz ben gördüğümü söyledim. Reklamların yersiz olduğunu kabul ettiniz ve kaldırdığınızı söylediniz. Diyanetin sayfasına yönlendirme yaptığınızı defalarca belirttim. Bunu açıklama gereği duymadınız. Uygulamanızın bir başka özelliğine (radyolar + ilahiler) vurgu yaptınız. İçerisinde müzik, enstrüman barındıran içerikleri dinlemenin caiz olmadığını bilmiyor olabilirsiniz. Caiz olmadığını öğrendiğinizde radyo ve ilahiler bölümünü de kaldıracak mısınız? Ben radyolar bölümüne bakmamıştım acaba orada da başka bir siteye yönlendirme var mı? Varsa eğer bu uygulamayı yüklememiz bize ne gibi kolaylıklar sağlayacak? Diyanetin veya radyoların sitesine tarayıcı üzerinden reklamsız bir şekilde erişmemiz daha kolay değil mi?

Bu uygulama çok iyi reklam yok kullanımı kolay Türkçe mevcut içinde açıklamalar var ama İngilizcedir sadece meal tarafı Türkçe bide kısa bir tefsir var oda Türkçe ibn kesir tefsirler yerleri İngilizcedir hem Kur'an arapcasini öğrenmek için kullanılabiliyor

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uygulamayı konuyu açtığından beri indirmemizi hatta yorum yapmamızı bekliyorsun nasıl indir diyen yok.
Ben senin şahsına saldırmadım, rahatsız olduysan eleştirebilirdin fakat sen şahsa hakareti ve saldırmayı seçtin.
İnsanların ne kadar kıymetli olup olmadığını ancak ALLAH bilir, kimse kimsenin ne niyetini ne de kalbini okuyabilir. Hele de buradan.
Kuran uygulaması ile sevap kazanayım derken hakaret edip vebale girmek?
Hoşgörü bekliyorsan önce insanlarla dalga geçmemelisin.

Böyle konuşacağına uygulamanı nasıl geliştirebileceğin üzerinde düşünebilir, artı ve eksi yönlerinin neler olduğunu anlamaya çalışabilirdin.
Biz "uygulama neden siteye yönlendiriyor?" diyoruz. Sen buna mantıklı cevaplar vermek yerine sulandırıp hatim şakası yaparak dalga geçiyorsun insanlarla.
Yoksa kimsenin mücadelesini küçümsediğimiz yok.
Ayrıca küçümsemek için demişsin ama kuşlar akıllı hayvanlardır. Hiç mi belgesel izlemiyorsun? Onları Yaratana kurban ol sen.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşa yazdığınız mesajlar ise tamamen facia. Bence o mesajları düzenlemeli ve kendisinden özür dilemelisiniz. "Can sıkma" deyince onca kötü sözü hak etmiyor.
Ve son olarak da @Vҽϲízҽ kardeşin yazdıklarına bakarak hoşgörüsüz olduğu kanaâtiniz doğru değildir. Bilakis eleştirel dilini güzel kullanan, hoşgörülü ve anlayışlı bir kardeşimizdir.
ALLAH razı olsun sizden ve diğer din kardeşlerimden.
Din kardeşinizi savunduğunuz gibi sizin ve tüm savunanların karşısına ve gıyabında ALLAH dünyada ve ahirette savunacak insanlar çıkarsın. Amin.

İnşaAllah övdüğünüz gibiyimdir, öyle değilsem de ALLAH öyle olmayı nasip etsin. Amin.

Üst Ana Sayfa Alt