Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerimde geçen anlamı güzel kız isimleri

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah senden razı olsun, halimi hatırımı sorman çok hoşuma gitti, iş yerinden biraz yer değişikliği oldu Allah a hamdolsun daha iyi inş.
Allah svt seni cennetine koysun, amin

S Çevrimdışı

Serpil86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba Halime hanım,
Bir kaç ay önce ben de sizin gibi doğacak kızıma dini bir isim arıyordum. Maalesef birşey farkettim: bazı isimlerin anlamları sandığım gibi güzel veya dini değilmiş.
Çok iyi araştırmak lazım isimlerin anlamlarını.

17 şubatta kızım Esra dünyaya geldi. Esra klasik ve anlam olarak hoş. Miraç gecesiyle ilgili.
Size önerebilirim.
Yeğenimin ismini de önermek istiyorum: Havva.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benimde oğlum oldu 20 gün önce :) ismini berat halid koyduk ,8 yaşında ki kızımın adı da cahiliye devrimden kalma zihniyetle nazlıcan koymuştum,inşallah Allah-u teala bütün evlatlarımızı islama hayırlı birer ümmet bilincinde müslüman ümmetdaş olarak yetiştirir.(tabii ki çoğu sorumluluk bizde onuda unutmayalım,sonra eleştirilere hedef olmayalım)

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah salıh ve salıhalardan kılsın inşeAllah evlatlarını ve evlatlarımızı akhi....

bir babanın evladına verebilecegi en güzel şey islami terbiye ve güzel isimdir olsun akhi hala geç diil kızınızın ismini değiştirmeniz için:)

Allah (s.w.t.) bizlere güzel ve islama faydalı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin amin...

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D akhi Allah khayrını versin konuyla Alakalı diil ama bende bişi Anlatmak istiyorum

babam bikeresinde kuran okuyordu ezberinden annemde babamı dinliyormuş meğer bakara suresının ilk sayfalarında femerabihatticeretehum geciyor işte babam tam orayı söylerken annemde baba ma dediki rabiha kim??? subhanallah işte o an coluk cocuk hepimiz gülme krizine girdik tabi babam biraz sessiz okuyordu mırıldanır gibi o an annem anlamamış heralde kuran okudugunu :) :D

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amiiiiiin akhi önce dunyada kavuştursun inşeAllah Rabbim muslümanları esaretten kurtarsın :( amiiiin....

Üst Ana Sayfa Alt