Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kur'an'ı Kerim Meali ve Arabca Dinlenerek Hatim Sevabı Olur mu?

A Çevrimdışı

apollo123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.Arapça bilmiyorum.Dolayısı ile Kuran'ı Kerim'in mealini okuyorum.2 sorum olucak.
1)Meali okursam sevap kazanırmıyım?
2)Hatim indiremeyeceğim için Türkçe ile Arapça Kur'an dinleyerek indirebilirm?Sevap kazanırmıyım dinlersem?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun Aleykum.Arapça bilmiyorum.Dolayısı ile Kuran'ı Kerim'in mealini okuyorum.2 sorum olucak.
1)Meali okursam sevap kazanırmıyım?

2)Hatim indiremeyeceğim için Türkçe ile Arapça Kur'an dinleyerek indirebilirm?Sevap kazanırmıyım dinlersem?

C 1 - Kur'an-ı Kerim'in aslı ve her harfine (bir - on hasene) sevab olan okunması Arabcadır, farklı dillerdeki meallerinin böyle bir ecri yoktur. Kitabullah'ı okuyup, anlayıp amel etmeye çalışmanızdan dolayı (farklı bir) sevab kazanırsınız.

C 2 - Kuran-ı Kerim Türkçe (mana-meal) okuyarak, dinleyerek hatim olmaz. Arabcasını da dinleyerek hatim sevabı olmaz, Kur'an dinleme sevabı kazanırsınız.