Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kurani Kerim Ve Meali + Fihrist

RahmaninKulu Çevrimdışı

RahmaninKulu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm
Internet de bulunan Kuranı Kerim (Arapça ) ve Mealini birleştirdim.
Arapça Metin Bölümüne Cüz Cüz yer işaretleri ekledim ve Surelerin kolay bulunması için Kuran Fihristini de ekledim. Aslında Kendim için hazırlamıştım hepsi tek Pdf dosyasında olsun diye.
Belki bir müslüman da fazdalanır ve Dua eder diye siz kardeşlerle de paylaşmak istedim...
Bir kaçtane resim ekliyorum içeriğinden...

Dosya Türü: PDF
Dosya Boyutu: 15mb

https://yadi.sk/i/ZFzFTp6V3Nv6CY

EjMA2lEJT4CyZXCwb0Awzg.jpeg

CqMchb3FQbWHKGPAyYyiOA.jpeg

iBw8J_v7R1uCE6K_6FT07Q.jpeg

yf0PT6vSQZeEoYEad3FRUA.jpeg

T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
Fihristli Kuran okumak isteyen kardeşlerimize duyrulur,

Hem Türkçe Kuranı Kerimi okuyup onu anlamak, hem de aynı anda Arapça öğrenip Kuranı Arapçasından anlayacak duruma gelmek için çok güzel bir yol var. Bu yol kelime mealli Kuran okumaktır. Son zamanlarda piyasadaki en güzel kelime mealli Kuranlardan olan "Kur'an-ı Kerim Ve Muhtasar Kelime Meali - Hayrat Neşriyat" eserini dijitalleştirme üzerinde çalıştım. Çünkü internette hiçbir yerde bu eserin dijital versiyonunu bulamadım. Çalışmamın ürününü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir de çok güzel olan bir tane daha paylaşacağım, belki onu daha fazla beğenirsiniz, ona da bakmanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki linklerden pdf versiyonunu indirebilirsiniz:

Önce diğer eseri paylaşmak istiyorum. Onu bu şekilde çok güzel hazırlayan kardeşimin de sevap kazanması için:

Benim çalışmam (2 farklı link):

İnternet Arşivi:

SlideShare (Bu birinci kısmının linki. Diğer 4 kısım da aynı web sitesinde. Bu vebsitenin arama motorundan bulabilirsiniz):

İyi okumalar dilerim

Üst Ana Sayfa Alt