Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

KÜRTLERIN ISLAMDAN UZAKLASMANIN NEDENLERI VE CÖZÜMLERI

A Çevrimdışı

Abdullah rizgari

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykumKürtler soykirimdan gecirirken araplar ve turkler ve farslilar tarafindan bunu islam adina yaptigini soyleyen sözde alimleri ve irk ve islam karisimi bu dinlerin muvahidimleri alkislarla destek verdiler Onlarin ayri bir devlet kurmasini Küfür gören alimler cikti sonuc dinlerinden kopan topraklarindan sürülen binlerce kürt islama ve ortadogu halklarina dusman oldularCözüm el ansar ve kürt tevhid tugaylarini kendi emirlikleri Altinda logistik ve fikirsel destek vermekten gecerHadi sizler yorumlayinizHangi Konuyu aciyorum kapaniyor birakin tartisilsin lutfen su dersi alin dinleyinhttp://jihadmin.com/tr/video/afganistan-video/sicak-konular-ve-zor-sorular-sehid-halid-bin-abdurrahman-el-huseynan.html

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykumKürtler soykirimdan gecirirken araplar ve turkler ve farslilar tarafindan bunu islam adina yaptigini soyleyen sözde alimleri ve irk ve islam karisimi bu dinlerin muvahidimleri alkislarla destek verdiler Onlarin ayri bir devlet kurmasini Küfür gören alimler cikti sonuc dinlerinden kopan topraklarindan sürülen binlerce kürt islama ve ortadogu halklarina dusman oldularCözüm el ansar ve kürt tevhid tugaylarini kendi emirlikleri Altinda logistik ve fikirsel destek vermekten gecerHadi sizler yorumlayinizHangi Konuyu aciyorum kapaniyor birakin tartisilsin lutfen su dersi alin dinleyinhttp://jihadmin.com/tr/video/afganistan-video/sicak-konular-ve-zor-sorular-sehid-halid-bin-abdurrahman-el-huseynan.html

Kusura bakmayın ama açtığınız konular kuyuya atılan taş misali millet uğraşsın çıkartmaya tabiki kapanır, eğer bir soykırımdan bahsedeceksek kurtlerden önce afrikalıları konuşmamız lazım, bunların neden bu kadar degerli madenleri olmalarına ragmen bu durumda olmalarını ve misyonerlerin neden bunlarla bu kadar ugraştıklarını sorgulamak lazım, hama da halepçe de katliamlar yapıldı dünya sessiz kaldı, ama bu adamlar dinlerinimi bıraktı, bu mazeretmidir dinden uzaklaşmaya ?

Bu ulkede musluman olduktan sonra ha kürt olmuşsun ha türk ha ermeni sana yapılan muamele devlet katında aynıdır, ha kimse demiyor ki kürtlere zulum yapılmadı kesinlikle yapıldı, köyler yakıldı ve bir çok zulum yapıldı, ama ben sizin art niyetli olduğunuza inanıyorum bunuda açık açık size söyluyorum, devlet meselesine gelince şeriat ile yönetilen bir kürt idaresinde bir devlet olursa ben seve seve bu ulkede yaşarım, ama sen kalkıp kufri bir devlet kurmaya kalktıgında mucahidler sana hops diyorsa orada da duracaksın, ben şimdi bakıyorum bir çok kürt arkadaşa zorlarına gidiyor bazı şeyler, bu pyd bugune kadar durdugu yerde duruyordu mucahidler karışmıyordu bunlara, ama ne zaman ki emir aldı mucahidlerin aleyhine işler yaptı mucahidlerde cevabını verdi bunda zora gidicek bir şey yok, bunu benim babam yapsa mustehaktır oldurulmeye, ayrıca rizgari nickini almanızda enterasan dinsiz bir örgüt oldugunu biliyorsunuzdur, siz derseniz ki ben kurtuluş manasında kullanıyorum oda enterasan..

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ve bu ayrımı çok güzel yapan derdi sadece islam olan kürt kardeşlerimiz var bunlar çekinmeden Allah yolunda canlarını rahat bir şekilde veriyorlar, tek gayeleri Allah için savaşmak, benim asıl kardeşlerim bunlardır, ırkının ne oldugu asla onemli değil amerikalı dahi olabilirler, musluman olduktan sonra başımın, gozumun ustunde yeri vardır.

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben diyarbakırlıyım ve kürdüm yalnız kessinlikle ırkçı bir yaklaşımla meseleleri değerlendirmez tam tersi islamın bak dediği çerçeveden değerlendiririm Allah SubhanallahuTeala'nın Mücadele süresi 22 ayette buyurduğu gibi velevki Allah'a ve ahiret gününe (ölmeden önce Allah'a ulaşmaya) îmân eden bir kavmi, Allah'a ve O'nun Resûl'üne karşı gelenlere muhabbet duyar bulamazsın. Ve onların babaları, oğulları, kardeşleri veya kendi aşiretleri olsa bile. İşte onlar ki, (Allah) onların kalplerinin içine îmânı yazdı. Ve onları, Kendinden bir ruh ile destekledi (orada eğitilmiş olan, devrin imamının ruhu onların başlarının üzerine yerleşir). Ve onları, altından nehirler akan cennetlere dahil edecek. Onlar orada ebediyyen kalacak olanlardır. Allah, onlardan razı oldu. Ve onlar da O'ndan (Allah'tan) razı oldular. İşte onlar, Allah'ın taraftarlarıdır. Gerçekten Allah'ın taraftarları, onlar, felâha erenler değil mi? Buyurduğu gibi bizim en yakınlarımız dahi olsa onlara karşı içimizde bir sevgi beslememiz kessinlikle olucak bir şey değildir... islamı tüm zerrelerine hakim kılamayan bazı ahmak kürtler söz konusu kendi ırkları olduğunda islamı bir köşeye paçavra gibi attıklarını görürsün... onların dillerindeki islam anlayışının mhp deki islam anlayışından ne farkları var sorarım bu cahillere apoyu kendisine ilah edinmiş olupta onun yanlış yapamayacağını zanneden bre cahillere soruyorum aponun kaç tane kitabını okudunuz ? eğer okudum diyorsanız orda islam adına neler buldunuzda bu adama bu kadar taparcasına bu adamı seviyorsunuz...? sizin Allah'ınızı yok saydınğı sizin peygamberinizi kadın düşkünü olarak nitelendirdiği veyahutta sizin dininizin sonradan uydurulmuş bir felsefe olduğunu söylediği için mi bu kadar seviyorsunuz ???

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
el nusra ve çizgisi hangi soykırıma ses çıkardılar bunu bana gösterebilir misniz yoksa söz konusu kürtler olunca müstahak mı olunur

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
onlar ucu muslumanlara dokunan herşeye ses çıkardılar, ayrıca yazıda ne demişim babam yapsa oldurulmeye mustehaktır.
halepçe dersim maraş zilan roboski bunların ucu müsülmanlara dokunmadı mı sence kardeşim yoksa bizim işitemez olduk? sakın yanlış anlamayın sadece kürtlere yapılanları verdim örnek olsun diye yoksa dünyada bir çok örnek verilebilir

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
cendelle kardeşim haşa Apo ya tapmak o da nasıl bir cümle böyle Allah a Sığınırım senin yukarıda saydıkların doğru ise ıspat et kardeşim insanları da aydınlatmış ve yanlıştan alıkoymuş olacaksın belkide Allah ı yok saymış mı? peygamberimizi kadın düşkünü olarak göstermiş mi? islam için uydurulmuş bir din olduğunu söylemiş mi? inşallah ıspatı vardır aksi takdirde suizan olur buda mümine yakışmaz bekliyorum kardeşim...

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
La Havle vele Kuvvete İlla Billah yav şu pkk yi savunanlara akıl erdiremiyorum bir türlü yav arkadaş siz neden renginizi belli etmiyorsunuz... neden bukadar arhmak ahmak konuşuyorsunuz bilmediğiniz konuda yav arkadaş bir kürtler ezildi, eziliyor anlayışından tutuyorsunuz ve onun arkasına pkk nin haklılığını koyuyorsunuz yav arkadaş islam ezilmiş halklara nasıl direnmeleri gerektiği ile alakalı bir çözüm koymadıda mı siz gidip islam dışı marksist örgütlerden medet umuyorsunuz ha ?

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
memnuniyetle gönderiyorum kardeş eğer ispat istiyorsan bunu sana ispatlicam ve ispatımla beraber bende bu ispatıma boyun eğmeni istiyorum...

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
halepçe dersim maraş zilan roboski bunların ucu müsülmanlara dokunmadı mı sence kardeşim yoksa bizim işitemez olduk? sakın yanlış anlamayın sadece kürtlere yapılanları verdim örnek olsun diye yoksa dünyada bir çok örnek verilebilir

Niye bu açıdan bakıyorsunuz ki esad iti suriyede kurt kardeşlerimizi oldurmedimi bunlara nusra veya diğer oluşumlar sahip çıkmadımı veya ırakta kurt kardeşlerimiz olmedimi bunlara ensar el islammı sahip çıktı yoksa dinsiz kürt oluşumlarmı ?

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yaw konu kilit bu ne saçma bi konu mesele şimdi bu mu yaw bırakın herkes kendi safında gitsin çarpışsın kim kürtçülüğü çarpışıyorsa gelin rasulayn kimde nusracı ise oda glesin suriyeye yeter ula islam zelil halde siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ? Çıkın şu yumurtanızdan artık

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Niye bu açıdan bakıyorsunuz ki esad iti suriyede kurt kardeşlerimizi oldurmedimi bunlara nusra veya diğer oluşumlar sahip çıkmadımı veya ırakta kurt kardeşlerimiz olmedimi bunlara ensar el islammı sahip çıktı yoksa dinsiz kürt oluşumlarmı ?

suriyede 7 genci yüzüstü yatırarak allah için allah için deyip yalvaran gençleri öldürmek birilerini mi savunmak tır? yoksa her gün ırak ta yüzlercesini havaya uçurmak mı?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın Abdullah Öcalan kendi kitaplarında nasıl ateist olduğunu, İslam’ı kendi sığ materyalist anlayışıyla nasıl yorumladığını hangi sözcüklerle anlatıyor:

• Lise dönemlerinde büyük felsefi bunalım yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, BU SAVAŞTAN BAŞARI İLE ÇIKTIKTAN SONRA YARI TANRI OLDUM. 1

• BİZİM DİN İLE İLİŞKİMİZ YOK. HALKIMIZ TANRI’DAN, İDEOLOJİDEN KOPMALIDIR. Ben çok uğraştım sonunda TANRIDAN KOPTUM. TANRIYI AŞTIM. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İSLAM KADINIMIZA BİR ŞEY VERMEMİŞTİR. BUNUN YERİNE SOSYALİST AHLAKI KOYACAĞIZ.

• Allah bir nevi ORTAÇAĞIN FEODAL MANİFESTOSUDUR, temel yasası ve bildirgesidir. 2

• Namazın kendisi de genel anlamda bir TİYATRODUR. 3

• Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, Allah, peygamber ve melek gibi kavramlar DÖNEMİN SİYASİ LİTERATÜRÜDÜR.
4

• “Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle SEVGİLİ KULUN CENNETE GİTMESİ
GİBİ KAVRAMLAR, İŞİN FANTEZİ KISMIDIR, EDEBİ KISMIDIR.”

Şimdi görüyor musunuz Abdullah Öcalan’ın nasıl azılı bir ateist ve komünist olduğunu? PKK örgütü mensupları da örgütün elebaşı gibi Haşa dinle, namazla
alay etmeye çalışan ateist insanlardır.

Kaynaklar:

(Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bakın Abdullah Öcalan kendi kitaplarında nasıl ateist olduğunu, İslam’ı kendi sığ materyalist anlayışıyla nasıl yorumladığını hangi sözcüklerle anlatıyor:

• Lise dönemlerinde büyük felsefi bunalım yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, BU SAVAŞTAN BAŞARI İLE ÇIKTIKTAN SONRA YARI TANRI OLDUM. 1

• BİZİM DİN İLE İLİŞKİMİZ YOK. HALKIMIZ TANRI’DAN, İDEOLOJİDEN KOPMALIDIR. Ben çok uğraştım sonunda TANRIDAN KOPTUM. TANRIYI AŞTIM. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İSLAM KADINIMIZA BİR ŞEY VERMEMİŞTİR. BUNUN YERİNE SOSYALİST AHLAKI KOYACAĞIZ.

• Allah bir nevi ORTAÇAĞIN FEODAL MANİFESTOSUDUR, temel yasası ve bildirgesidir. 2

• Namazın kendisi de genel anlamda bir TİYATRODUR. 3

• Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, Allah, peygamber ve melek gibi kavramlar DÖNEMİN SİYASİ LİTERATÜRÜDÜR.
4

• “Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle SEVGİLİ KULUN CENNETE GİTMESİ
GİBİ KAVRAMLAR, İŞİN FANTEZİ KISMIDIR, EDEBİ KISMIDIR.”

Şimdi görüyor musunuz Abdullah Öcalan’ın nasıl azılı bir ateist ve komünist olduğunu? PKK örgütü mensupları da örgütün elebaşı gibi Haşa dinle, namazla
alay etmeye çalışan ateist insanlardır.

Kaynaklar:

(Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)
(Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

ben hiç bir fikre ve kişiye körü körüne bağlı değilim senin bahs ettiğin apo ve pkk ilede ilgim olamaz ama ezilen kim olursa olsun sessiz kalamıyorum bu kaynaklarını araştıracağım doğru olduğunu düşünüyorum çok da önemli değil zaten ama bazı sorulara bu şekilde cevap verebiliriz

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah öcalanın "Bir halkı savunmak" "sümer rahip devletinden demokratik uygarlığa" "Dine Karşı Devrimci Yaklaşım" kitaplarında Allah,Peygamber,din ve islam ile alakalı sözlerini çok rahat bir şekilde eleştirdiğini görebilirsin bu kitaplardan birisi olan bir halkı savunmak kitabını bi zatihi okumuş ve içinden islam ile alakalı olan sözlerinin altını çizmiştik... ve oradanda okuduklarımı yazarak bunun gibi kitaplarında geçen bir çok ifadelerini buraya koyacağım İnşAllah Gerçekleri görmek isteyenlere gerçekler aydınlık bir güneş gibi ortadadır ama bunu görmek isteyenlere elbet... Okumuş olduğum kitapta Allah Resulü (sav) için onun kadınlara düşkün bir kişilik olduğunu söyler ve bunun ile alakalı evliliklerinden ve çok evliliğinden bahseder hz. Aişe ile küçük yaşta evliliğinide alttan alttan eleştirir... Kitabın bir yerinde Kur'an kerimde geçen Hz. ibrahimin putları kırması ile alakalı kıssayı olduğu gibi aktarır ve bu bir hikayedir der..."Dine Karşı Devrimci Yaklaşım" kitabındada dinin tarihi bir süreç içerisinde geliştiğini Hz. musanın kendisi ile başlayan bu din felsefesinin Hz. isa ile geliştiğini ve devamla H. muhammed (sav) ile tamamlandığının ve bunun artık bir fenomen haline dönüştüğünü ifade eder... Abdullah öcalana göre din İnsanların ahlaki anlamda insanların terbiye edilmeleri için insanlar üzerine oluşturulmuş bir korku imparatorluğudur... "Sümer rahip devletinden demokratik uygarlığa kitabında" ki bu kitap 12 cilttir bu kitabın bir çok yerinde islama hakaretler savurmakta ve islamın kürtleri geri bırakmışlığı ve kürtlerin islamdan uzaklaştırılmaları gerektiği, islamın sümer rahip devletinden gelen bir mitoloji olduğu gibi nice saçmalıklar geliyor... ve şimdi onun genel anlamdaki kitaplarından bazı alıntılar yapıcam inşAllah...

Allah bir nevi Ortaçağ'ın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı'dan, ideolojiden kopmalıdır. Ben çok uğraştım sonunda Tanrıdan koptum.Tanrıyı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız.""Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle sevgili kulun cennete gitmesi gibi kavramlar, işin fantezi kısmıdır, edebi kısmıdır.""Tek Tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)Muhammed'in Allah'ı, ana kabilelerin birleşerek güçlenmesi ihtiyacını ifade eder. Bedevi kabilelerinin ortak tasavvurudur, birleşmiş Arap kabile gücüdür. Her topluluk kendini güçlendirdiği oranda, kendi Allah'ını yeniden tasarlamaktan geri durmamıştır. Tarihsel ve toplumsal gerçeklik budur.Günümüzün Allah'ı ise bilimin özüdür.Kur'an-ı Kerim: İdeolojik kimlik düzeyinde gerçekleştirilen, Sümer mitolojisinin üçüncü büyük versiyonu, dönüşüm geçirmiş biçimidir.
Ben bu söylediklerimi bizatihi pkk nin üst düzey yetkililerinden olan dayımın kendisi ile konuşmuş ve kendisinin materyalist bir kafir olduğunuda kendisi söylemiştir... bu söylediklerim gerçek manada pkk nin hiyerarşik yapısını ve fikir yapısını bilenler tarafından red edilmiş değildir ve onların çoğuda aponun bu yönüne katılmakta ve bugün pkk gerillalarına verilen eğitimde marksizt dinsiz bir eğitim olmaktadır... pkk nin kurulurken ki ilk bayrağına bakanlar bu bayrakta sosyalizmi sembolize eden orak çekik simgesini görür...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben hiç bir fikre ve kişiye körü körüne bağlı değilim senin bahs ettiğin apo ve pkk ilede ilgim olamaz ama ezilen kim olursa olsun sessiz kalamıyorum bu kaynaklarını araştıracağım doğru olduğunu düşünüyorum çok da önemli değil zaten ama bazı sorulara bu şekilde cevap verebiliriz

Ben sümer rahip devletinden çağdaş uygarlığa adlı kitabı aramıştım ama bir türlü bulamamıştım bu ocak ayında.