Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kuşatılan Afgan Militanların Whatsapp Görüşmesi!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
8 muhalif grubun birleşmesiyle kurulan Fetih Ordusu, Halep'e bağlı Hantuman bölgesini İran Devrim Muhafızları ve Afgan Fatımiyyun Tugayı destekli Esed rejiminden ele geçirerek rejime büyük darbe vurmuştu.

kusatilan-afgan-militanlarin-whatsapp-gorusmesi-.jpg

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Muhalif birliklerin ele geçirmesi sonrası şiddetli çatışmalara sahne olan Halep kenti Han Tuman bölgesi Esed rejim uçakları tarafından bombardımana tutuluyor.

Öte yandan bölgede her geçen gün ağır kayıplar veren İran destekli militanlar, muhalifler karşısında gerilerken yoğun ateş altında sıkışan militanların sosyal medya yazışmaları ortaya çıktı.

İşte köşeye sıkışan militanların o yazışması

- Merhaba
- Burada kapana sıkıştık.
- Bizim için dua edin.
- Merhaba
- Allah ve imamlar yardımcınız olsun
- Kıpırdayamıyoruz bile
- Burada 83 kişiyiz
- Geri çekilmek için topçu ateşi desteği bekliyoruz.
- Allah sizi oradan çıkarsın
- Ele geçirilmektense şehit olmayı umuyorum(z).

Öte yandan Esed rejim ordusu Han Tuman'ı geri almak için ağır silahlarla operasyon başlattı. Bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtiliyor.

Fetih Ordusu'nda bulunan muhalif gruplar
Cey%25C5%259Ful%2BFeth.jpg

Kaynak : ISLAH HABER

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşi kardeşe vurdurmak bu olsa gerek...
Taktik Çanakkale Ne için geldiğini bilmeyenler
Cogunada İran ın özgürlük vaadi Afganlar yazık edıyorlar ahiretlerine.
Oysa tek özgürlük ALLAH ın katındadır.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşi kardeşe vurdurmak bu olsa gerek...
Taktik Çanakkale Ne için geldiğini bilmeyenler
Cogunada İran ın özgürlük vaadi Afganlar yazık edıyorlar ahiretlerine.
Oysa tek özgürlük ALLAH ın katındadır.
Bi dakka bi dakka bi dakka; Şimdi sen Suriyeye ehl-i sünnetin kadinlarina, yani bacilarimizin ırzına geçmeye gelen Şii Afgan paralı milislere kardeşlerimiz mi diyorsun? Tam çözemedim orayı?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olurmu oyle sey kardesim ALLAH affedermi oyle birsey soyleyince beni soyle bir durum var afganistandan gelen bazi insanlari size vatandaslik soyle boyle diye kandirip zorla cephelere gonderdigini biliyorum iran in ve zorladiklarinida sii lerin gerci degisen birsey yok hepsi mucahitlerin elinden cehennem cukurlarina gonderiliyorlar o ayri
Ayrica kardes babindaki kastim canakkale benzetmemdir İslam ummeti ve hakiki muslumanlik disindada kimseyle kardesligimiz yoktur yani eger dininde samimi olsalardi kacmayip kendi ulkelerindeki cihada katilirlardi. Ayrica hizbusseytan in ne oldugunu da herkez biliyor

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH in azabi uzerlerine hak olmuslar kardesimiz degildir valla gucume gitti o kadar takip ediyorsunuz oyle dusunmeyecegimi bilmen gerekirdi uzuldum akhi

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olurmu oyle sey kardesim ALLAH affedermi oyle birsey soyleyince beni soyle bir durum var afganistandan gelen bazi insanlari size vatandaslik soyle boyle diye kandirip zorla cephelere gonderdigini biliyorum iran in ve zorladiklarinida sii lerin gerci degisen birsey yok hepsi mucahitlerin elinden cehennem cukurlarina gonderiliyorlar o ayri
Ayrica kardes babindaki kastim canakkale benzetmemdir İslam ummeti ve hakiki muslumanlik disindada kimseyle kardesligimiz yoktur yani eger dininde samimi olsalardi kacmayip kendi ulkelerindeki cihada katilirlardi. Ayrica hizbusseytan in ne oldugunu da herkez biliyor
Kardeşim öncelikle mesajındaki her şeye sırayla cevap veriyim; Dediğin gibi, öyle bir ifadeyi ("kardeşimiz" ifadesini) tabi ki Rabbimiz kabul etmez bizden.Ahi dediğin gibi; Suriye'ye gelen Afgan Şii Milisleri Kafir İran vatandaşlık ve aylık maaşla kandırıp oraya getiriyor.Ama zorla getiriyor iddianı kabul edemiyorum maalesef.Çünkü kimse kimseyi zorla bir yere getiremez, herkesin aklı var fikri var.O gelen Afgan Şiiler İrandan vatandaşlık alabilmek, para kazanabilmek ve Ehli Sünnetin kadınlarının ırzına geçip, Şii kaynaklarından geçen uyduruk hadislere göre Cenneti garantilemek için oraya geliyorlar, kimse kimseyi kandırmasın.Evet, hepsi dediğin gibi mücahidlerin elinden cehennem çukuruna yuvarlanıyorlar.Ben sanki "kardeş" ibareni Afgan Şii Milisler için kullandın gibi anladım. Ozaman ben yanlış anlamışım, hakkını helal et.Çünkü ilk mesajını net yazmayınca; Afgan Milisler için "kardeşimiz" diyorsun gibi anlaşılmış.Bu arada Çanakkale ile Suriye'deki durumu birbirine benzetmeni de beğenmedin açıkçası ahi.Çanakkale'ye gelen Kafirlerin safındaki Müslüman Sömürge Askerlerini sizi kafirlere karşı savaştıracaz diyerek kandırıp Çanakkaleye getirmişler.Sonra Çanakkale'de Osmanlı Cephesinden Ezan Sesini duyan Müslüman Askerlerin birçoğu Osmanlı Safına geçmek için hamle yaptı.Osmanlı Safına geçebilen geçti, geçemeyenleri İngiliz ve Fransız askerleri şehid ettiler.Yani 100 sene önce ile şimdiyi kıyaslaman pek mantıklı olmaz ahi. 100 sene önce şimdiki teknolojik imkanlar yoktu, insanlar çok kolay kandırılabiliyordu. Evet; Çanakkaleye gelen Müslüman Sömürge Askerleri ne için geldiğini bilmiyorlardı.Ama Suriye'ye gelen Afgan Şii Milisleri ne için geldiklerini çok iyi biliyorlar.Şimdi artık teknolojik imkanlar gelişti; Facebook, Twitter, İnternet ve Televizyon v.s.var. Herşey apaçık ortada.Onlar oraya Şii kaynaklarındaki uydurma olduğu belli belli besbelli olan;"Kim ehl-i sünnetten 6 kadının ırzına geçerse cennete girer", "Kim ehl-i sünnetten 70 kadının ırzına geçerse cennetin şu mertesine girer" tarzındaki uyduruk hadislere göre amel edip cennete girmek için gelip; mücahidlerin eliyle cehenneme yuvarlanıyorlar.Ne acı değil mi? Suriye'ye cennete girmek için geliyorsun ama cehenneme yuvarlanıyorsun...Dediğin gibi; Hizbuşşeytanı ve Hasan Nasruşşeytanı konuşmaya hiç gerek yok sanırım?

ALLAH in azabi uzerlerine hak olmuslar kardesimiz degildir valla gucume gitti o kadar takip ediyorsunuz oyle dusunmeyecegimi bilmen gerekirdi uzuldum akhi
Ahi zaten ben de sen öyle "kardeş" ibaresini yazınca şaşırdım doğrusu; Bu ahi kaç gündür forumda çok güzel paylaşımlarda bulunuyor, nasıl böyle bir ibare kullanabilir dedim kendi kendime.Ahi hakkını helal et ozaman, ben yanlış anlamışım.Ahi bir daha gücüne gitmesini istemiyorsan; ibarelerini ve ifadelerini açık ve net yazarsın; biz de senin hakkında su-i zann yapmak zorunda kalmayız inşallah.Tekrardan hakkını helal et inşallah, benden yana helal olsun inşallah.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hata benim akhim zan-na dusurdugum icin benden yana hakkiniz her daim helaldir.siz helal edin insaallah

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hata benim akhim zan-na dusurdugum icin benden yana hakkiniz her daim helaldir.siz helal edin insaallah
Üstte de yazdığım gibi; Benden yana hakkım helal olsun ahi. Asıl senden Allah razı olsun hakkını helal ettiğin için. Dediğin ve dediğim gibi; Su-i Zanna düşürecek ifade ve ibarelerden kaçınmak gerekir inşallah. Yoksa bu forumda beni bilen iyi bilir; Benim Şiilere ve Tasavvufçulara "kardeşlerimiz" denmesine zerre kadar tahammülüm yok.Ki ben; Şiileri ve Tasavvufçuları kardeşim görmüyorum. Hele de bu Şiiler Suriye'de Ehl-i Sünnetle savaşmaya gelen Şiilerse...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dogrudur akhim haklisin insaallah daha da dikkat edecegim allah c.c razi olsun insaallah

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkatini cekti mi bilmiyorum tum herkez cennete gitmek icin bir suru kotu seyler yapiyorlar hic dusunmuyorlarmi bu kadar temiz ve guzel olan yere pis ve kotu olanlar gidemeyecekler kuran da okumuyorlar sanirim

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkatini cekti mi bilmiyorum tum herkez cennete gitmek icin bir suru kotu seyler yapiyorlar hic dusunmuyorlarmi bu kadar temiz ve guzel olan yere pis ve kotu olanlar gidemeyecekler kuran da okumuyorlar sanirim
“Allah, hakka bağlanmak isteyen kimseler için sünneti gereği hidayeti diler ve o kimselerin kalblerini, hakkı duydukları zaman hiç tereddüt etmeksizin, hemen hakkı kabul edecekleri bir duruma getirir. Böylece hakkı isteyenler, hak olan şeyleri duyduklarında kalben onu güzel görür, ondan hoşnut olur, doğruluğuna hak verir ve mutmain bir şekilde hemen onu kabul ederler. Kişinin göğsü, işte ancak bu şekilde İslam’a açılmış olur.”

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Kim ehl-i sünnetten 6 kadının ırzına geçerse cennete girer", "Kim ehl-i sünnetten 70 kadının ırzına geçerse cennetin şu mertesine girer"
Es'Selamu Aleykum ve Rahmetullah. Ahim kaynağını verebilir misin. Bazı vahdetçi arkadaşlara faydası dokunabilir.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es'Selamu Aleykum ve Rahmetullah. Ahim kaynağını verebilir misin. Bazı vahdetçi arkadaşlara faydası dokunabilir.
Ahim, inan kaynağını bilmiyorum.Şia kaynaklarında varmış, internette araştırılırsa belki bulunabilir. Esir alınan şia askerlerinin de itiraflarında söyledikleri de söyleniyordu.Ama kaynak dersen inan bilmiyorum şuan.

Üst Ana Sayfa Alt