LGBT Hakkında (Şeyh Enver El-Evlaki)

Muddessir

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Üye
"Bizler şuan eşcinselleri, özel statüyü ve özel haklara sahip olmayı hak eden bir azınlık olarak kabul etmeye başlayan bir toplumda yaşıyoruz. Bizler bugün, medyada, televizyonlarda, filmlerde bunları teşvik eden, destekleyen bir toplumda yaşıyoruz.
Onların evlenmelerinin bazı yerlerde yasal olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Bugün onları, savunulması gereken bir grup olarak gören bir toplumda yaşıyoruz. Bu anlattıklarım bugün Amerika’da ve batıda var olan şeyler. Bunu anlamalı ve farkına varmalıyız.

Sahip olduğum bilgiye göre, insanlık tarihi boyunca, Lut’dan bugüne kadar Putperestler, Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler veya hangi din hakkında konuşursak konuşalım bu günah hiçbir zaman bugün batıda açıktan açığa, göstere göstere desteklendiği gibi desteklenmedi.

Dünyadaki bütün toplumlara bakın. Sadece Müslümanlar hakkında konuşmuyorum. Bu, hiçbir din tarafından saygı duyulan bir şey değil. Her kültür ve toplumda, ister Asya hakkında konuşuyor olalım, ister Hindistan, Çin, Japonya veya Afrikada, Avrupada -bu zamana kadar- Bugün içinde yaşadığımız batı toplumu haricinde, Lut (a.s) zamanından bugüne kadar dünyada hiç kimse ne böyle bir günahın açıkça işlenmesine müsaade etti ne de yasalarla bunu onayladı.

Ve şunun farkına varmalıyız ki eğer bu günah teşvik edilirse, desteklenirse, aleni bir şekilde yapılırsa, ve yasalarla korunursa, o zaman Allah azabını indirecektir. Çünkü Allah Hud suresindeki ayette şöyle buyuruyor:

“... Bunlar (o taşlar) zalimlerden uzak değildir.”

Bu tarz bir günahı teşvik eden, destekleyen herhangi bir topluma bu azap inecek. Bu günah dünyanın her yerinde mevcut fakat yer altında (açık bir şekilde değil). Ve insanlar ona antipati duyuyor, sevmiyorlar. Ve bu günahı işleyen insanlar toplumdan dışlanıyor.

Dünyanın her yerinde, Müslüman olsun veya olmasın bu böyle. Bir tek Batı haricinde... Bugün Batıda -ileride o aşamaya gelebiliriz- bazı insanlar bunu, onur verici bir şey olarak görüyorlar, bundan şeref duyuyorlar. Gidişat bu kadar pis ve kötü bir hale geldi.

Bu günah hakkında sahip olmamız gereken anlayış şu ki; Bu günah Allahu tealanın meydana gelmesine izin vermeyeceği bir şey. Bu, Allah'ın azabını getirecek bir şey. Ve bizler saflarımızı belli edip şunu söylüyoruz: Biz bu günahı onaylamıyoruz. Bunu şiddetle reddediyoruz. Bu günahı, haram ve cezalandırılması gereken bir günah olarak görüyoruz. Bu tarz bir günahın herkesin önünde göz göre göre teşvik edilmesine, desteklenmesine karşıyız. Ve bizler tavrımızı ortaya koyacağız.

Yüksek sesle, açık bir şekilde ve korkmadan herkese şunu söyleyeceğiz: Bizi ayrımcılık yapmakla, aşırılıkçı, veya kökten dinci olmakla suçlasalar bile bu bizim dinimizdir. Bu Allah'ın dinidir." “…Şüphesiz ben sizin yaptığınız bu çirkin işe kızanlardanım.” (Şura Suresi, 168)

| Genç Müslümanlar
 

asliaral

Üye
Üye
Rabbim; sinav vesilesiyle bir duygu vermisse de; O'na, kurtulmak icin yalvaranlari asla geri cevirmeyecektir.

Bu yuzden; kim boyle bir duygusu var ise, asla umutsuzluga dusmesin ve ozendirmeye calisan medyaya kanmak yerine, Rabbi'ne yalvarsin.

Gecene kadar da asla pes etmesin, hep azimle Rabbinden istemeye devam etsin.
 
Üst Alt