Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Liseli Genci El Kaide'den Polis Kurtardı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
290520131148496896934_2.jpg

SAMSUN’da lise öğrencisi 18 yaşındaki A.K., facebooktan tanıştığı 25 yaşındaki E.Y. ve 27 yaşındaki H.B. aracılığıyla Suriye’ye Esad rejimine karşı savaşmaya gitti. Ancak ailesinin başvurusu üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin irtibat kurduğu öğrenci. savaşın göbeğinden kurtarılarak evine getirildi. A.K.’yi Suriye’ye götürdükleri öne sürülen iki kişi ise ’El Kaide terör örgütüne üye olmaktan’ tutuklandı.

Olay 2 ay önce İlkadım İlçesi’nde meydana geldi. Lise son sınıf öğrencisi A.K., iddiaya göre facebook aracılığıyla Bursa’da oturan E.Y. ve İzmir’de oturan H.B. ile tanışarak arkadaş oldu. İki şüpheli A.K.’yi facebooktan yaptıkları yazışmalarla kandırıp Suriye’de Esad rejimine karşı savaşmaya gitmesi konusunda ikna etti. Evden kaçan A.K. karayolu ile Hatay’a gidip burada E.Y. ve H.B. ile buluşarak yine karayolu ile Reyhanlı’ya geçip gece yarısı Suriye’ye geçti. Şüpheliler kandırdıkları öğrenciyi silahlı eğitim görmesi için Suriye-Türkiye sınınırına yakın bir bölgedeki kampa bırakıp gitti. Bu arada A.K.’nin ailesi çocuklarının kayıp olduğunu, yaptıkları araştırmada kandırılarak Suriye’ye savaşa götürülmüş olabileceğini söyleyip polise başvurdu.

AİLE SURİYE SINIRINA GİTTİ

Kayıp başvurusunun ardından harekete geçen Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aileyle işbirliği yaparak çalışma başlattı. Yapılan istihbarat çalışmaları sonucu A.K.’nın Suriye’de Esad rejimine karşı savaşmak için bir kampta olduğu belirlendi. Bu arada aile Suriye sınırındaki Reyhanlı’ya giderek, polisten de destek alıp oğullarının çoğalttıkları fotoğrafını Suriye’ye geçiş yapan kişilere verip orada dağıtmalarını istedi.

TEL ÖRGÜYE GELİP GERİ DÖNDÜ

Ayrıca cep telefonuyla sık sık çocuklarını aramaya başladı, ancak ulaşamadı. Bunun üzerine polis aileden A.K. ile teması kesmemek için ailenin cep telefonuna kontör yükletti. Daha sonra aile cep telefonuyla çocuklarına ulaşıp sınır kapısındaki tel örgüde beklediklerini söyledi. Ertesi gün tel örgüye gelen ve ailesiyle görüşen A.K. ikna olmayıp tekrar kampa döndü. Bir gün sonra yine çocuklarıyla telefon irtibatı kuran aile A.K.’nin geri dönmesini istedi. Sınırdaki tel örgülere gelen A.K. Türkiye tarafından bekleyen ailesi ve polisin çabaları sonrası ikna olup tel örgüden atlayıp Reyhanlı’ya geçti. Reyhanlı’da polisi tarafından ilk ifadesi alınan A.K., ailesine teslim edilip Samsun’a gönderildi.

’DİNİ DUYGULARIMI KULLANIP İKNA ETTİLER’

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadale Şube Müdürlüğü’ne getirilen A.K. burada sorgulandı. A.K. ifadesinde şunları anlattı:

"H.B. ve E.Y. isimli şahıslarla facebooktan tanışıp arkadaş oldum. Daha sonra benim dini duygularımı kullanıp Esad rejimine karşı savaşmaya ikna ettiler. Ben de evden kaçarak onlarla buluştum. Yanlarında benim gibi Esad rejimine karşı savaşmaya giden bir çok genç vardı. Daha sonra geceden faydalanıp tel örgüden atlayarak Suriye’ye geçtik. Kendileri silahlı eğitim aldıkları için bizi orada bir kampa silahlı eğitim almak için bıraktılar. H.B. ve E.Y. bizden ayrılıp iç bölgeye gittiler."

’BENİ BÜYÜK HATADAN DÖNDÜRDÜNÜZ’

Başından geçenlerin gençlere örnek olması gerektiğinide söyleyen A.K. sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beni büyük bir hatadan döndürdünüz. Ben bu olaya nereye varacağını bilmeden girdim. Çok pişman oldum. Ailemi de üzdüm. Buradan genç kardeşlerime sesleniyorum. İnternetten tanıştığınız kişilere kanmayın. Sizin dini duygularınızı kullanıp kötü yola düşürebilirler. Ben bu olaydan dersimi çıkardım. Vatana hizmet etmenin tek yolu okumaktır. Sizin sayenizde kendime geldim ve kendimi hem size, hem aileme, hem de milletime karşı afettirmek için okuyacağım."

İfadesi alınan A.K. cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

KANDIRANLAR TUTUKLANDI

Öte yandan A.K.’nin ifadeleri üzerine harekete geçen Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri H.B. ve E.Y. hakkında istihbarat çalışma başlattı. Açık kimlikleri tespit edilen iki şüphelinin, El Kaide terör örgütü üyesi oldukları ve kandırdıkları birçok kişiyi Suriye’ye Esad rejimine karşı savaşmaya götürdükleri tespit edildi. Yapılan tespitlerin ardından, şüphelilerin oturduğu İzmir ve Bursa Emniyet Müdürlüklerine bilgi verildi. Alınan bilgiler doğrultusunda harekete geçen her iki ilin polisi şüphelileri gözaltına aldı. Şüpheliler, polisteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından El Kaide Terör örgütü üyesi olmak suçlarından tutuklandı.

Kaynak: Liseli genci El Kaide'den polis kurtardı - Güncel - Star Gazete http://haber.stargazete.com/guncel/...den-polis-kurtardi/haber-758117#ixzz2knFhJLv2

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu veya bunun gibi gençler,daha tam bir bilinç ve şuur edinmeden,sadece öğrendikleri bir kısım bir bilgiyle ve coşkulu duygularla yola çıktıkları vakit,zamanla ya pişmanlık onları kaplar yada gittikleri yerlerde sıkıntı çekip,ortama ayak uydurmada zorlanırlar ve aile gibi faktörlerin etkisiylede çabucak geri dönebilirler.Bir mücahid olabilmek için önce sağlam bir temele sahib olabilmek lazım,akidevi açıdan donanımlı olmak lazım,mekkede ebu basir,uhudta enes bin malik gibi bir imana sahib olabilmek lazım.şuna inanıyorumki özellikle siyeri tam anlamıyla kavrayan ve ruhuna sindiren bir müslüman tek başına kalsa bile dimdik ayakta kalmasını bilecektir.Buradaki kardeşi suçlamıyorum ve onu yermiyorum,çünkü hamur kıvama gelince fırına verilmeli,aksi halde kıvama gelmeyen hamuru fırına verirsen çıkacak sonuç bu olur.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haberi yapan kaynağa bakarmısın belli ne mal olduğu müslümanları karalamak için bu kafir medya elinden geleni yapıyor...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Vatana hizmet etmenin tek yolu okumaktır. Sizin sayenizde kendime geldim ve kendimi hem size, hem aileme, hem de milletime karşı afettirmek için okuyacağım."

Şimdi belli oluyor nasıl kişilerin cihada gittiğini... Hem ırkçılık vatan, millet hem de cihad, doğrusu olacak şey değil. EE şimdi tayipçiler de övünüyordur.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haber hic Inandırıcı gelmedi bana..

Böyle durumlarda benim bir dusunme metodum var. Inanmadigim haberin tam tersinin ne oldugunu bulmak.
Yani bu haberin tersi durum bence su ; türkiyede internet uzerinden kaideye olan sempati artti. Facebok ve twiter gibi yerlerde islam-tevhid-cihad hizla yayiliyor.
Haber bana sacma ve komik geldi. Ben inanmiyorum bu habere

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ne kadar da benzer değil mi?!

Suriye'de cihada giden Alman genç nasıl kurtarıldı?

131003122333_al-qaeda03.jpg

Ailesinden kaçıp Suriye'de cihada katılan bir Alman genç ailesi tarafından filmleri andıran bir şekilde "kurtarılmış".
Washington Post'un haberini İngiliz gazetesi Independent aktarıyor.
İlgili Konular

16 yaşındaki Pero ailesine kentte bir gösteriye katılıp, geceleyin bir arkadaşının evinde kalacağını söyledikten sonra kayıplara karışmış.
Bir gün sonra ise annesine telefon edip, Suriye'de olduğunu söylemiş.
Pero ve diğer 22 kişi önce uçakla Antalya'ya gitmişler, oradan da karadan Suriye'ye...
Suriye'de savaşan Avrupalılar

Independent bu grubun, Suriye'deki bazıları el Kaide bağlantılı islamcı örgütlerde savaşmak için bölgeye giden Avrupalı gençlerin bir örneği olduğunu belirtiyor.
130302080658_al-qaedas_abou_zeid_killed_mali__304x171_afp_nocredit.jpg

Gazeteye göre, Avrupalı güvenlik yetkilileri bu kişilerin geri döndüklerinde ciddi terör riski oluşturmasından kaygılı.
Makedonya kökenli olan Pero Suriye'ye gitmesinden bir yıl kadar önce giderek daha içe kapanık ve sofu bir genç haline gelmiş.
Pero'nun ailesi Alman yetkilileri çocuklarının Suriye'ye gittiği konusunda uyarmış.
Pero da ailesine bir gerilla kampı yakınlarında hepsi Almanca konuşan kişilerle birlikte kaldığını söylemiş.
Ailesi ona telefonla ancak akşam 9'dan sonra, üstü olan bir Türk'ün aracılığı ile ulaşabiliyormuş.
Bu kişi Pero'nun babasına çocuklarına yardım etmek istiyorlarsa, ona bir kurşun geçirmez yelek, bir de Kalaşnikof almasını tavsiye etmiş.
Pero'yu kurtarma "operayonu"

Sonunda ailesi bir imamın da tavsiyesiyle Pero'yu kaçırıp, Almanya'ya götürmeye karar vermiş.
Aile dostu bir Türk polisi de kendilerine yardımcı olmuş.
130418072027_qaeda_flag_304x171_bbc_nocredit.jpg

Babası ve annesi Antakya'ya gitmiş ve Pero ile Antakya'da bir otelde buluşmak üzere sözleşmişler.
Pero Antakya'da otobüsten inince polisler onu yakalayıp otele götürmüşler.
Pero ve annesi gözyaşları içinde birbirlerine sarılırken, babasının da gözlerinden yaşlar boşalıyormuş.
Almanya'da Pero hakkında dava açılmamış ancak yetkililer onu "davadan döndüğü" için hayatının tehlikede olabileceği konusunda uyarmış.
Gazete bu öykünün tüm aile sarmaş dolaş olmuş halde, mutlu sonla bittiğini aktarıyor.

kaynak: bbc türkçe

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Haber hic Inandırıcı gelmedi bana..

Böyle durumlarda benim bir dusunme metodum var. Inanmadigim haberin tam tersinin ne oldugunu bulmak.
Yani bu haberin tersi durum bence su ; türkiyede internet uzerinden kaideye olan sempati artti. Facebok ve twiter gibi yerlerde islam-tevhid-cihad hizla yayiliyor.
Haber bana sacma ve komik geldi. Ben inanmiyorum bu habere
ey iman edenler eğer bir fasık size bir haber getirirse onun iç yüzünü araştıran yoksa bilmeden bir kavme zulmetmişolursunuz hucurat 49

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşa varol nede olsa türk polisi kaçanı kovalar işine geleni yakalar,işine gemeyenide hapishanedede olsa gül gibi bakar..sen olmasan halimiz ne olurduki...:kanka

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bence haber doğru akhilerde yanlış yazılmış nusrlalı dünyanın en şerefli insanlarını allah fitneden kurtarmış . aklındsa şüphe varsa zaten gitmezsin .:))

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haberin düzmece olduğu ortaya çıktı.

1463124_694522553891749_885391708_n.jpg El Kaideye üye olmaktan hapse atıldığı söylenen.E.Y kardeşimizin Suriyede Şehid olduğu haberi geldi.Rahman şehadetini kabul etsin.

1463124_694522553891749_885391708_n.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ortada bir gariblik var,haber yayınlandıktan sonra fotodaki kardeşin şehadet haberi geliyor,ya fotodaki ve haberde ismi geçen kişi aynı kişi değil,yada haber tamamen çarpıtma..
hayrlısı olsun..şehid(inş)kardeşimizin şehadetini Rabbim kabul eylesin..

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş yaklaşık 2 ay önce şehit olmuş inşaAllah.Fotoğraf ve haberdeki aynı kişi,farklı fotoğraflarıda var.haber yalan.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyleyse ben yanıldım kardeşim..Rabbim şehadetini mübarek eylesin,bilgilendirdiğin içinde rabbim sizdende razı olsun..

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi mit şubesinin hangi bilgisayarından yazdılar bu hikayeyi kim bilir ))) TC gençleri askere alamıyor gençler cihad meydanlarına geliyor adamlar ne yapsın tutuştular..Laik devlete niye asker olmuyor bu gençler diye telaşlandılar baya.Her türlü cihadın önünü kesme faaliyetleri yapacaklar.Bu haberleri sık sık duyacağız

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu basligindaki haber mi uydurmaymis. Ilk ben bildim :)
Allah swt sehidimizi cennettiyle mukafatlandirsin

Üst Ana Sayfa Alt