Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mahmud Hocaya Bakmak Allah'ı Seyretmektir!

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mahmud hocaya Bir an Bakmak 150 Yıl İbadetten Üstündür! O'na Bakmak Allah'ı Seyretmektir(!)

**

Mahmud Ustaosmanoğlu: İşlerinizde Şaşırdığınız Zaman Kabir Ehlinden Yardım İsteyiniz

Ebu Hanif Çevrimdışı

Ebu Hanif

İbrahimî bir Hanif, Muhammedî bir Devrimci
İslam-TR Üyesi
"Onlar, ahbarları (dîn adamlarını) ve ruhbanları (rahipleri) ve Meryem oğlu Mesih’i Allah’tan başka Rab’ler edindiler. Tek bir ilâha kul olmalarından başka bir şeyle emrolunmadılar. O’ndan başka ilâh yoktur. (Onların) şirk koştukları şeylerden O (Allah), münezzehtir." (Tevbe - 31)

Allah böyle fikriyatı alem-i İslam'dan beri eylesin, bunları da ıslahı mümkünse ıslah etsin.

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tipler yüzünden ehli sünnet zan altında kalıyor,kötüleniyor

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu vakaların en derin şekilde incelenmesi ve nesillerin korunması için önlem alınması lazımdır.

Bir tane ilah vardır onun adı Allah'tır. Onun eşi, benzeri, dengi ve ortağı yoktur. Yalnızca ona ibadet edilir. Çok gayet anlaşılır bir durum. Bu insanları bir araya getiren onun emri olan İslam'dır. Yani bu mekaniğin neresinde sorun var da çok basitçe anlaşılabilen bir olguya varamıyorlar. Bu bir faciadır ve acilen bunun için çözüm bulunmalıdır. Bu insanlar kalpleri ve beyinlerinin hasta olduğuna, işlev bozukluğu yaşadıklarına ikna edip tedavi yoluna (tevhid) sokmak gerekir. Ama iyileşmesi için önce hastanın tedaviyi onaylaması gerekir. Bence bunu yegane çözümü, tevhidi en doğru şekilde tebliğ etmektir.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bakınca hasta, muhtaç ve aciz bir adam görüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt