Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mahmut Ustaosmanoğlu Kitaplarındaki Akideye Aykırı Yazılar!

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
Arkadas da; Mahmut Hoca'nin kitabindan alinti yapip bana gondermis.Dedigin sekil olsa, burda insanlar ayaga kalkardi diyor.

Kitabin on kapagini gormek istiyor. Cekip eklerseniz iletecegim.

Ekli dosyayı görüntüle 24383

Senin tam olarak derdin ne ❓
Sözügeçen kitap «Ahıska Yayınları» tarafından 4 defa basılmış.
Bu fotoraf da en son baskıdan çekilmiş. Çok merak ediyonsa kitabı bulub okursun.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Uslubunuza dikkat edin. Amacimin ne oldugu gayet net. @Usuli
Sozunuze istinaden, alintiyi yolladim Karsi taraftan delil geldi ve hakli olarak kapagi istiyor.Baskasinin alintisini mi yolladiniz? Niye kapagi cekip gondermiyorsunuz?

Isbatla mukellefsiniz.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
küçük bir aramayla bunu buldum, Risale-i Kudsiyye

tercümesinde de aynı ifadeler var. hemen de tevili yapıştırmışlar böyle yazıyor ama böyle anlamamak lazım şöyle anlamak lazım diye. Allah ıslah etsin etmiyorsa kahretsin.
Eki simdi gordum, arama linkini.

Sagolun Ben bunu indirip gondereyim ozaman.Yada ekran resmini cekip.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence ispatla mükellef olan arkadaşın. internete yazınca sayfa sayfa yazı çıkan bir konuyu inkar eden o, kitabın 199.sayfasını göndermeyip başka bir konuyu delil gösteren o. zaten uslüptan belli yazarın aynı olduğu, arkadaşın hariç kimse de inkar etmiyor o sözleri.Allah akil fikir versin bu kadar kör bi bağlılığa diyecek bir söz yok.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence ispatla mükellef olan arkadaşın. internete yazınca sayfa sayfa yazı çıkan bir konuyu inkar eden o, kitabın 199.sayfasını göndermeyip başka bir konuyu delil gösteren o. zaten uslüptan belli yazarın aynı olduğu, arkadaşın haroç kimse de inkar etmiyor o sözleri.Allah akil fikir versin bu kadar kör bi bağlılığadiyecek bir söz yok.

Yok kotuzanda bulunmayin Bu arkadasim aslinda benden 2 yas buyuk ama hic internet vs anlamiyor. Link kopyalamayi bile bilmiyor.Oyuzden ben arastir desem beceremez bile. Ben herseyi indirip yollayacagim insallah. Dua edelim de yanlislari gorsun.

Ispatla mukellef lafini da, kapagi koyamayan kisinin cirkin ve suclayici uslubuna istinaden yazdim.Ilk fotoyu eklediginde, bana matbuu kitaptan alinti geldi.Oyuzden o sekil yazdim. Tamamen o tavra istinaden diyorum ki; suni bir tartisma yaratmaya gerek yok. Su ana dek; yazdigim tum mesajlar incelenirse, hep somut delil istemisimdir. Yonetici olanlar dahil, arkadaslar da iyizanla yollamislardir.

Buyuzden Islam ahlakina uymayan; yapici niyet tasimayan, gereksiz gerginlik yaratan bu tip cevaplari bir daha dikkate almayacagimi da bu vesileyle bildiririm.

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
internete ihtiyaci yok kitap zaten onun elinde. sadece 199. sayfaya bakacak. tabi bakmakla görmek arasında fark büyük. diyecek bir şey yok cemaat batağında milyonlarca insan var Türkiyede. kalpere hidayeti veren Allah.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
internete ihtiyaci yok kitap zaten onun elinde. sadece 199. sayfaya bakacak. tabi bakmakla görmek arasında fark büyük. diyecek bir şey yok cemaat batağında milyonlarca insan var Türkiyede. kalpere hidayeti veren Allah.

Siz o kismi tam anlamadiniz sanirim.O sayfada yok diyor.O sayfanin oldugu kismi baska sayfada bulmus.Oyuzden onu yollamis

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
asliaral rumuzlu üye❗
Neyin isbatını istiyon benden zaten cilt sayfa kaynak vermişim.

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
IMG-20190725-WA0002.jpg

Bu da kitabın yüz kapağı..
Var mı başka bir isteyin benden❓

Usuli Çevrimdışı

Usuli

İslam-TR Üyesi
IMG-20190725-WA0001.jpg

Al bu da sana benden "hediyye" olsun.
Şimdi bakalım bundan sonra ne diyeceksin.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Size; bir psikiyatriste gitmenizi yahut algilarinizi degistirmenizi oneririm.

Kendi kendinize; suni bir gunden yaratip, kendinizce olayi bir taraf haline getirdiniz.Amacinizdan saptirdiniz

Seviyesiz uslubunuza ayni sekilde cevap verme hakkim olmakla beraber, site yonetimine bildirmeyi daha uygun buldum. Kusura bakmayin; faydali olmak disinda, bu konuda sizinle saatlerce gereksiz laf yarisina girecek vaktim yok. Kaldi ki, soyledigimi algilayamadiginiz icin, daha fazla bireysel olarak size cevap vermeye de niyetim yok.

Yalniz benimle bir daha sen hitabi, imla katliyami ile ve mahalle agzi uslubunda konusmayiniz. Size bu samimiyeti verdigimi hatirlamiyorum. Biraz edep lutfen!

Son düzenleme:
  • Dua et
Tepkiler: M.S
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diger "saygi dahilinde" konuya cevap veren arkadaslarima da hitaben yaziyorum. Onceki kitap linkini ve yeni gelen kitap kapagi ve sayfa fotograflarini da arkadasima ilettim.Insallah, hayra vesile olur.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
CEMAAT ŞUURU ve RAHMETİ

Bilgilendirme icin tesekkur ederim.

Aslinda yanlis ifade kullanmisim.Yani bu tip Cubbeli, MahmutEfendi vs tarz cemaatleri kastetmistim.Ama uyardiginiz iyi oldu, sagolun.

Yoksa tevhid ehli bir cemaat olsa, bayanlarin da kismi olsa, insanin dini duygularina son derece olumlu katkisi olur. Insallah benim de olur bir gun o sekilde bir ortamim. Bir dernek buldum bayanlarin, Istanbul'da degil ama yine de yazdim. Bakalim.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Usuli Bu arada; fotograflar icin de tesekkur ederim.Yazinizdaki tek faydali kisim da bu zaten. Her ne kadar; siz bunu kisisel savasa cevirip, galip gelme niyetiyle eklemis gorunseniz de, ben, isime yarayacak kismi alirim.Gerisi sizin probleminiz.

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Usuli Bu arada; fotograflar icin de tesekkur ederim.Yazinizdaki tek faydali kisim da bu zaten. Her ne kadar; siz bunu kisisel savasa cevirip, galip gelme niyetiyle eklemis gorunseniz de, ben, isime yarayacak kismi alirim.Gerisi sizin probleminiz.
kardeşim bence yanlış düşünüyorsun. Ehli sünnet vel cemaatte sapkınlıklarıyla ünlü bir kişinin yazmış olduğu kitabın sapkın düşünceye örnek olan bir yazısını paylaştı kardeş. bilgi istedin kaynak verdi. arkadaşın aksini iddia etti diye sanki kardeş iftira atmaya çalışıyormuş gibi kapak resmi istedin. bir kaç kere de tekrarladın isteğini. haliyle alınmıştır. buna rağmen çirkin bir söz de söylemiş değil hala kalealmamfalan diyorsun. yanlış buldum söylemek istedim. selam.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evet ancak zaten dogrusunun bu oldugunu yani diger kitabin ona ait olamayacagini ifade ediyor.
Böyle olmaz, arkadaş samimi ise kendisine verilen 6 cilt sayfa 199'un resmini çeker gönderir ve burada yok der! Kendi kafasına göre beğendiği cildin hoşlandığı sayfasından resim yollayarak delil sunduğunu zannetmez.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle olmaz, arkadaş samimi ise kendisine verilen 6 cilt sayfa 199'un resmini çeker gönderir ve burada yok der! Kendi kafasına göre beğendiği cildin hoşlandığı sayfasından resim yollayarak delil sunduğunu zannetmez.

Evet. Oyuzden on kapagi istedim.Ve yolladim da.Gidip bakacak o kitabi bulup.

Elinde olani yollamis, kizin ne sucu var.

Burda bahsedileni de, gidip artik nerde toplaniyorlarsa orada bulacak. Ama nedense bu basit durumu kimse anlamak istemiyor. Siz dahil. Uzdunuz beni.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evet. Oyuzden on kapagi istedim.Ve yolladim da.Gidip bakacak o kitabi bulup.

Elinde olani yollamis, kizin ne sucu var.

Burda bahsedileni de, gidip artik nerde toplaniyorlarsa orada bulacak. Ama nedense bu basit durumu kimse anlamak istemiyor. Siz dahil. Uzdunuz beni.
Üzülmeye değer bir mesele yok ortada, arkadaş size kitabın ismini, cilt no ve sayfayı yollamış. Bu bilinen bir kitabdır. Kitabın ön kapağı delil olmaz. Bir dönemler kitabcılık da yaptım, muellif kitabı sonraki basımlarda ön kapağı değiştirebilir ama kitabın adı ve sayfa nosu sabit kalır. Bu da zaten fotoğraflanarak ortaya konmuş. Siz meseleye tam vâkıf olamadığınız için iddia sahibinden ise arkadaşınıza güvenmek istemişsiniz ama arkadaşınız zaten bu konuda taraf olduğu için meseleyi üstün körü geçiştirmek yahud olmasını, inanmak istediği şekilde anlamaya çalışmış.
Konunun bu kısmını burada bırakalım, siz arkadaşınıza " genel olarak bu yazıdaki sözlerin hükmünü sorun" ve daha sonra da "bu sayfa ve sözler hocanızın bu eserinde var ise ne yaparsın, ne yapmalısın?" diye görüşünü sorabilirsen ve gelişmeleri de buradan bize bilgilendirirsen güzel olur.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlasamiyoruz. Diyorum ki; arkadasim, bu kitabin on kapagini istedi cunku kendindeki baski, cilt vb her neyse, bununla ortusmuyor. Ilgili kisiye atfedilecek, farkli birinin notlari olabilir diye, kapagini iste, ben gider bakarim dedi.

Arkadasima inanip, buradaki kisiye inanmama gibi birsey yok.Surekli olarak herkes kendi zannini, benim fikrimmis gibi israrla sunuyor. O halde benim aciklama yapmamin anlami yok.

Aynen bence de burada birakalim..

Kitapla ilgili de donus bekliyorum. Tam anlamadim ama ya arkadasina yada nerde toplaniyorlarsa, orayi acan kisiye iletmis. Beraber gidip bakacaklar. Kitap gercek ve bu kitabin aynisini bulup ogren bakalim bunlar nasil ifadeler dedim zaten.

Sonucu paylasirim. Zaten koru korune inanan biri ise; yapacak birsey yok. Ancak kendi de ilk kez gordugune gore, demek ki umut var diye dusunuyorum. Ama bu konuda da hepiniz onyargilisiniz demek ki.

Sayet o kadar fanatik biri olsaydi; bence kitabin on yuzunu dahi istemezdi. Savunmasini o an yapardi.

Herneyse.Gercekten bu surekli aciklama yapma durumunda kalmak vakit ve enerji kaybi.

Sonucu iletecegim Ben de merak ediyorum Insallah; hayir cikar.

Üst Ana Sayfa Alt