Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Mâli Müşavirlik Caiz midir?

B Çevrimdışı

Bakara 74

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum. Ben universiteden yeni mezun oldum. Son sınıfa geldigimde kpssye hazırlanıp memur olmayi düşünüyordum. Kitapları aldım 2 ay kadar ders çalıştım sonra hocaların cevaz vermesine ragmen kalbim mutmain olmadı 657den dolayı bundan vazgeçtim yüksek lisans yapıp okulda araştırma görevlisi falan olarak kalırım diyordum sonra onlarında 657ye tabi oldugunu öğrendim. Bankaları vs faizden dolayı zaten hiç düşünmedim.
Simdi mali müşavir olmayı düşünüyorum acaba bu durumda bir sakınca var mıdır? Devlet bizim verdiğimiz beyanlarla vergilerini toplayıp gelir elde edecek, ayrıca mükelleflerimiz yeri geldiğinde faizle iş yapacaklar biz de bunları kayit altına alacağız(ancak bu kayıt burada şu kadar faiz aldı verdi gibi olacak yani almasına ön ayak olmayacagiz aracı olmayacağız, burada şu kadar faiz gideri veya faiz geliri elde etti diye beyan verecegiz.) Daha yazilacak şeyler var ancak sizlerde biliyorsunuzdur az çok nasıl bir meslek oldugunu.. mali musavirlik yapmakta bir beis var mi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt