Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Masum kalplerden gelen cümleler

köle Çevrimdışı

köle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Karakterin % 75’inin 0-7 yaş arası oturduğunu, yine bu yaşta öğrenilenlerin bütün hayata yön verdiğini biliyoruz artık hepimiz. Çocuklarımız birer hamur şekil vermek ise bizim elimizde.

Özellikle iman rükunlarının üzerinde durulduğunda çıkan harika sonuçlar çoğu büyüklerin ulaşamayacağı üstünlükte.

Onların Allah’a güvenleri sonsuz, ahiret inançları ise sınırsız.

Onlar sanki görmüşler Mevla’yı, sanki gitmişler cennete. Şüphesiz bir inanç içindeler. Çünkü onlar dünya yüzündeki milyonlarca insanın duyduğu şüpheyi duymadan inanmışlar masum kalpleriyle.
İşte bakın büyük ruhlu küçüklerimize:

Allah her şeyi görüyor. Midemizin içini bile görüyor. Bi’ baktı mı Ömer Faruk’u bile görüyor. (Süleyman 6 yaş)

Biz önümüze taştan putlar koysak ona tapar mıyız hiç? Hem Allah puta tapanları cehenneme atar ki (Hilal 5 yaş )

Ben Allah’tan hem korkuyorum, hem korkmuyorum, hem de seviyorum. Çünkü kötülük yapınca cehenneme atar. Hem de çok seviyorum, bize nimetler verir. (Hüseyin 5 yaş )

Fil tüfeği kırabilir ama demirleri kıramaz. Demirler çok sert. Onları bir tek Allah kırabilir. (Mehmet Hüsrev 6 yaş)

Hep bizim şeylerimiz ölüyor. Tavşanımız öldü, kuşumuz öldü, balığımız da öldü. Ama onları cennette görcez. Cennette ben onlara kavuşcam. Üzülüyorum ama cennette görcem. (Ahmet Said 5 yaş)

Öldükten sonra cennete gideceğiz. İyiler sırattan uçacak, kötüler cup cup cehenneme düşecek. (Furkan 5 yaş)

Benim Erol dayım öldü ama onu cennette görcem. (Burcu 6 yaş)

İsrafil sura üfleyince kıyamet kopacak. Dünya düşecek çatır çutur cup. İçinde bişey kalmayacak. (Ömer Faruk 6 yaş)

Bu da Çocukların Renkli Dünyasından

Beyza: Annem dedi ki şeytan ateşten yaratıldığı için kırmızıymış.
Burcu: Hayır! Öyle değil. Kırmızı olsa güzel olurdu bi’ kere.

Teknoloji Çocukları

Öğretmen: Çocuklar eskiden saat yokmuş. Zamanı sizce nasıl öğreniyorlarmış?
Süleyman: Telefondan bakıyorlardır öğretmenim.

Üst Ana Sayfa Alt