Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mayıs Ayı Üyesi: Muzammill Kardeşimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle size bu ayın üyesi olmayı nasip ettiği gibi, saliselerinizi, saniyelerinizi, dakikalarınızı, saatlerinizi ve bütün yaşamınızı kendi yolunda geçirmeyi size nasip etsin. Attığınız her bir adımı bu davaya adamanızı, aldığınız her bir nefesi bu dava uğrunda harcamanızı, öğrendiğiniz her bir bilgiyle halis bir niyet ile amel etmenizi size nasip etsin. Elleriniz semaya kalktığında mücahidleri, zulme maruz kalanları, yetimleri, ailenizi, kardeşlerinizi ve İslam-Tr ailesini dualarınızda unutmamayı ve her daim salih dualar etmeyi size nasip etsin. Şüphesiz dünya fanidir, bu fani yaşamda her daim ölümü hatırlamak bir kazançtır. Rabbim sizi ölümü hatırlayan ve kendisine bunu nasihat olarak kabul eden kullarından eylesin. Tebrikler.

Benim tek sorum olacak;

Kardeşinizi yazmış olduğunuz bir mesajla tanıdım. Rabbim ona iman üzere bir yaşam versin. Kendisini çok tanımasamda kendisine karşı bir muhabbet besledim. Rabbim onu sevsin. Okul durumunu merak etmiştim. Şimdi sorma fırsatı bulduğum için sormak istedim. Kardeşimizin okul durumu ne oldu? Ve bu durumun üzerinde kötü(Allah muhafaza) bir etkisi oldu mu? (Soru özel olduğu için cevap vermeyebilirsiniz)

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle size bu ayın üyesi olmayı nasip ettiği gibi, saliselerinizi, saniyelerinizi, dakikalarınızı, saatlerinizi ve bütün yaşamınızı kendi yolunda geçirmeyi size nasip etsin. Attığınız her bir adımı bu davaya adamanızı, aldığınız her bir nefesi bu dava uğrunda harcamanızı, öğrendiğiniz her bir bilgiyle halis bir niyet ile amel etmenizi size nasip etsin. Elleriniz semaya kalktığında mücahidleri, zulme maruz kalanları, yetimleri, ailenizi, kardeşlerinizi ve İslam-Tr ailesini dualarınızda unutmamayı ve her daim salih dualar etmeyi size nasip etsin. Şüphesiz dünya fanidir, bu fani yaşamda her daim ölümü hatırlamak bir kazançtır. Rabbim sizi ölümü hatırlayan ve kendisine bunu nasihat olarak kabul eden kullarından eylesin. Tebrikler.

Benim tek sorum olacak;

Kardeşinizi yazmış olduğunuz bir mesajla tanıdım. Rabbim ona iman üzere bir yaşam versin. Kendisini çok tanımasamda kendisine karşı bir muhabbet besledim. Rabbim onu sevsin. Okul durumunu merak etmiştim. Şimdi sorma fırsatı bulduğum için sormak istedim. Kardeşimizin okul durumu ne oldu? Ve bu durumun üzerinde kötü(Allah muhafaza) bir etkisi oldu mu? (Soru özel olduğu için cevap vermeyebilirsiniz)

Allah (suphane ve teala) razı olsun gerçekten çok güzel dualar.
Kardeşim(minik dava adamimiz) okula gidip geliyor. Sadece uzaklastirma ve psikolojik destek alınması söylenmişti. Ilkokul olduğu ciddi birşey yapmazlar إن شاء الله
Cok teşekkür ederim.

Tebrik ederim ALLAH zulcelal emeginin karsiligini her iki hayatinda da en guzeliyle mukafatlandirsin

Gercekten ilim ile yuruyen insan bambaska amel ettigi muddetce :)

Hayirli olsun :)

Allah (suphanehu ve teala) evladınıza hayırlı şifa versin, islama bağışlasın,çok teşekkür ederim.

Muwahhide Tevhid Allahumma Amin.
Bil mukabele kardesim )

Muzammill kardeşim Allah Subhanehu ve Tela seni Şeyhulislam İbn Teymiyye gibi hem canıyla hem de ilmiyle cihad eden bir alim kılsın. Allahumme amin. Hayırlı olsun.

Bu arada sayın adminler Ayın Üyesi şeridi hala bende almayı düşünmüyorsunuz sanırım çok yakıştığı için :harika:

En güzel dualardandı.
Allah (suphane ve teala) sizi hayırla mukafatlandırsın.
Hayırlı olsun kardeşim. Rabbim cümlemize cennetlik ameller işlemeyi nasip etsin
Allahumma Amin.
Allah (suphane ve teala) ehlinizi islama bağışlasın.

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
20170602_195326.jpg

Sonunda kitabımı alabildim.
Gönderene gerçek çok teşekkür ederim.
Alışkanlığım üzere aldığım ilk kitabın ortasından herhangi bir yer açıp rastgele bakarım. Kitabta actigim o yere varana kadar aklımda dönüp durur.
Şimdi ise çıkan yer çok hosuma gitti.

Sehl bin Abdullah şöyle der: "Fütüvvet (yiğitlik) sünnete tabi olmaktır"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt