Mehdi (aleyhisselam)'ın Çıkışının Yakın Olduğunu Gösteren Gerçekleşmiş Alametler.!!!

Muwahhide Tevhid

Yeni Üye
Üye
Abdulmuizz Fida .) Biz Peygambere postacı falan demiyoruz, bu benzetme sizlerden geliyor....

Sitede bu konuyu ayrıntılı okudum....Buyrun reelde görüşelim karşılıklı delillerimizle....Başka gelmek isteyen olursa da buyursun gelsin...

Senin geldiğin yerden/ fikirden biri olarak ve de bayan olarak buyur kardeşim Rabbimin izni ile burdayım.
Bu göstermiş olduğun tutum zaten bu fikirde olan kişilerin tutumudur.
İlim ehli ile kafa yapmayı, laubali konuşmayı, erkek veya bayan ayırımı yapmayan haremlik selamlık gibi bir olgusu olmayan ve daha bir çok rahat durumu sergileyen insanlar olduğunuz için bu durumu iyi biliyorum.
Vallahi sizi Allah için uyarıyorum taasupçuluğu bırakıp araştırın ve görün gerçeği.
O düz mantık ile hareket etmeyi, ayetleri akılcılık ile kendinizin yorumlayabildiğinizi şu kelamcılığı bırakın inşaAllah.
 

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
Üye
“Onları doğru yola iletmek senin üzerine borç değildir, fakat Allah dilediğini doğru yola iletir. Hayır için yaptığınız her harcama kendiniz içindir. Verdiklerinizi ancak Allah rızası için verirsiniz. Hayır için yaptığınız her harcamanın karşılığını da hiçbir haksızlığa uğramaksızın tam olarak alacaksınız.” (Bakara, 2/272)

bu durumda, Allah'tan başka bir hidayete erdirici beklemek şirkin âlâsı oluyor... ürperdim. hidayete erdirmek Peygamber'in üzerine borç, vazife değilken neden Mehdi diye biri gelip böyle bir vazife üstlensin? öyleyse Mehdi a.s'ı sadece hak din anlatıcısı olarak düşünmek lazım, bundan daha üstün bir misyon yüklemeye gerek yok.
 
Üst Alt