Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Menzil Saltanatı

Kara Kalpakli Çevrimdışı

Kara Kalpakli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum menzilci yada herhangi bir tarikata mensup değilim lakin 2005 model mercedese binmek veya ondan daha pahalı 2014 model yerli linea binmek yada herhangi bir kaliteli eşya kullanmak bazı şeylerin ölçüsü olamaz. Bu konuyu açan yorum yapan arkadaşlar o zamanda sizde araba markalarınızı , telefon markalarınızı kulandıgınız eşyaların markasını yazın sizinde zühd takva ölçünüzü hemen ölçelim . Hattab amedi kardeş eleştiridede ölçüyü korumak lazım senin yorumlarını genelde takip ederim ama bu sefer olmadı kardeş ....

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum menzilci yada herhangi bir tarikata mensup değilim lakin 2005 model mercedese binmek veya ondan daha pahalı 2014 model yerli linea binmek yada herhangi bir kaliteli eşya kullanmak bazı şeylerin ölçüsü olamaz. Bu konuyu açan yorum yapan arkadaşlar o zamanda sizde araba markalarınızı , telefon markalarınızı kulandıgınız eşyaların markasını yazın sizinde zühd takva ölçünüzü hemen ölçelim . Hattab amedi kardeş eleştiridede ölçüyü korumak lazım senin yorumlarını genelde takip ederim ama bu sefer olmadı kardeş ....
we aleykümesselam..
Değerli kardeşim,güzel bir arabaya binmek müslümana haram değil,ama ben seyyidim diyen ve o doğrultuda gittiğini söyleyenlerin takib etmesi gereken ölçü nebevi metod olmalı,büyle şatafatlı bir hayat velüks bir yaşam,öncülük pozisyonuna börünmüşler için bir ateşten gümlek gibidir..Daha önce forumda paylaşmıştım,bu vesileyle yine eski anımı paylaşayım kardeşim...
ayrıca arabam yok,ama olmasını isterdim,telefonsa akıllı kullanmıyorum,akılsız bir telefon var ama bilmeni isterimki zühd ehli olduğumdan değil,şimdilik imkan bu,imkan olursa yüksek bir model kullanırmıydım,bilemiyorum,kullanmazdım diyebilirim,ama bekara hanım boşamak kolay...
:)

MENZİLSEYAHATİ-

mercekarka1vf0.gif

mercekarka4ko1.gif
Dün (pazar)bir kaç sofi komşunun ısrarı özerine(ki daha önce onlarla konuşup sohbet ediyorduk,bir ara menzile gel dediler bizde söz vermiştik,ağzımızdan çıkmıştı,dün sözü hatırlatınca gidelim bir görelim dedik)menzile gittik,tabi yolda konuşup hasbihal edip,menzile gittiklerinde ne yaptıklarını anlayışlarını öğrenmek için sorular soruyordum ve tevhidi manada müslümanın bakış açısı neler olması gerekiyor o minvalde sohbet ediyorduk,elbetteki birşeyleri değiştirmek hemen zor olur,değiştirebilmek içinde iyi tanımak gerekir.
Ben menzili biraz gelişmiş bir köy olarak bekliyordum ama daha köye girerken yanıldığımı anladım,adeta bir köyden çok bir şehre giriyorduk sanki,köyün tamamını görmek mümkün değil çünkü koca koca binalar ve inşaatı devam eden kubbeler ve evler harıl harıl devam etmektedir,köye girer girmez etrafta her şehirden sıralanmış otobüsler göze çarpıyor,insanlar adeta kutsal bir yere akın eder gibi oraya geliyorlar,yabancı plakalardan tutunda türkiyenin her yerinden insanlar mevcut.trafikçi sofiler arabaların yer düzeni için çalışıyor,motosikletli sofilerde işlere koşuyor,düzeni sevk ediyor,telsizli güvenlikçi sofiler göze çarpıyor*kurbanlar hoş geldiniz*dediklerinde içimden hakketende buraya gelenler kurbanlık gibi oluyorlar demeden edemedim,yanımdakilere benden size kurban çıkmaz sakın umutlanmayın dediğimde gülüyorlardı,onlara göre belkide ben kazanılacak biriydim,öyleya benim nasıl bir amacım varsa onlarında olmalıydı..Bizler köyün merkezine parkedip camiye doğru giderken atrafı inceliyordum,her bir binayı gördüğümde soruyordum,onlarda pek bilgi sahibi değillerdi,kurbanlık olmaya gelenlerin sorgulamasıda beklenmezdi,camiye yakın gelince otoparkı gördüm baktım son model bir cip ama diğer bölümler kapatılmış ,dediklerine göre mübarek(şeyhi kastediyorlar)in arabalarına özel otoparkmış,zaten oraya kimse giremiyor,zaten misafir araçlar dışarıda açık alanda bekletiliyor.camiye yaklaşırken sağlı sollu ticari merkezler hemen göze çarpıyor,cami tamamen hediyelik eşya -giyim ve yemek ürünü satan işyerleri ile çevrilidir.Ayrıca caminin yanında bayanların giriş kapısı vardır,oraya erkekler giremiyor,az sonra anlatacaklarım tamamen bayanlar içinde geçerlidir,yani köy erkek bayan olrak eşit şartlara bağlıdır,erkeklerin caddesinde nasılki para harcayacak tüm her şey varsa,bu bayanlara yönelikte aynı şekildedir.
Neyse biz camiye girip namaz kılalım dedik,gidene kadar namaz bitmişti,camide ve çevresinde yaklaşık 2000 yakın insan vardı,yani müthiş kalabalıktı,3 katlı cami full doluydu ve cami çok büyüktü,teşkilatı son derece güzeldi,masraftan kaçınılmamış,en altta abdesthane var,banyo varki günlerce orada kalanlara hizmet ediyor,yüzlerce çeşmesi var ve abdest sırası çok kalablık oluyor sıraya giriyorsunuz,biz namaz kıldıktan sonra mikrofonda ses geldi*kurbanlar mübarek hastadır gelmeyecek deyince cami bir anda ALLAH sesleri ile yankılandı,kendinden geçmişlerdi adeta,ama halifesi yani oğlu tevbeleri alacakmış,görevliler dikkatli ve işlerini biliyorlardı,telsiz telefonla haberleşiyor ve sofileri yönlendiriyorlardı,yanımdakiler tevbe almaya gittiler,ama bende merak ettim ne yapıyorlar diye,meğer halife bir ipin ucundan tutuyor,sofilerde diğer uçlardan ve toplu tevbe ediyorlarmış,elle verilirse çok zaman alıyormuş,ben dışarı çıktım ama sofiler halka halka tevbe vermeye koşuyorlardı,bende bu esnada etrafı gezdim,muazzam bir yer yapmışlar ve şeyhin direk camiye geçeceği bir güzergah var,orayı sürekli görevliler tutuyor,adeta koruma gibilerdi,ah bir mübareki görsemde başka birşey istemiyorum diyecek kadar körükörüne bir bağlılık ve saygı var,dedikya tam bir kurbanlık pozisyonundalar..
Caminin etrafındaki işyerlerini gezdim,içinde herşey var,yani gelen sofilerin hediye hatıra olsun diye alacağı çokça eşya var,bazıları şeyhin oğullarına aitmiş,geçimlerini yapmak için,bazılarda küllliyeye aitmiş,camiden çıkanlar direk alışverişe dalıyor,müthiş bir para dönüyor,adeta darphane gibi,bu sistem bayan tarafındada aynen büyleymiş..
Sofi arkadaşlarım gelince,çayhaneye geçtik,devasa büyük bir çayhane,çayı sofiler yapar,sofiler dağıtır,sofiler toplar,tamamen sofi hizmeti,ama çıkışta kim ne para verdiyse,kimi vermeyebilirde,kimiside yüklü yüklü bırakıyor,çünkü hizmete gidiyormuş...
etraf yemek lokanta çeşitleri ile dolu,ve buraya dışarıdan bişey gelmez,herşey orada üretiliyor,sütünden tut bütün köy çeşitleri,meyve suy,ekmek,gıda ,giyim yani aklınıza ne gelirse gelsin hepsi ya orada imal edilir yada yine kendi tesis ve çevrelerinden gelir,köy adeta bir fabrika gibi,yani hem üretimde kar var,hemde satışta,ama fiyatlar çok pahalı değil...
Biz çayımızı ve yemeğimizi yedikten sonra ikindi vakti geldi,bu esnada camiye baktım,sırt çantaları etrafta dolu,meğerse buraya gelip günlerce kalanlar varmış,bunlar camide yatıp kalkıyorlar.
ikindi namazına gittik,tabi ben arkadaydım ama sofiler mübareklerinin yüzünü görebilmek için müthiş heyecanlıydılar ama malesef şekeri varmış diye yine gelmemişti,camide bazen bir anda yanınızdakinin bağırdığını duyarsanız şaşırmamanız gerekir,ben şaşıyordum ama herkes normal bakıyordu,birden yanımdaki zıplayıp ses verince garib garib ona baktım,ama onun kimseye aldırdığı yoktu,adeta kendinden geçmişti..namazdan sonra,hatim duası varmış,hiç tevbe almamış olanlar camiden çıksın dediler,bende mecburen çıktım,çünkü tevbesizdim,diğer sofiler kaldı,hatme duasında gözlerini kapatıp dua ediyorlarmış bir hoca eşliğinde,ben yine dışarıda bekledim..
hatme bitince*sofiler çorbaya*denildi,tüm kalabalık adeta bir birini eze eze alt kata çorba yemeye gittiler,bende onları takib ettim,arkadaşalrımı telefonla buldum,herkes sıraya girip kaşığını ve kepekli ekmeğini alıyordu,nizami bir şekilde yapılmış çorba alanına girdik,herkesin önünde bir büyük kapta çorba var ve kim nereyi buluyorsa oraya oturup beraber çorba yiyiyorlar,biri bir kaşık alıp diğer halkanın yanına gidip ona kaşığını daldırıp içiyor büylece tüm kaplardan çorba alma şerefini ve sevabını tadıyorlardı,ben bu durumu görünce yemekten vazgeçtim ama bir yandanda tadayım mübareğin(mübarek sözünü sofilerin deyimi diye kullanıoyorum) çorbasını diyordum,daha el değmemiş bir yere çabuk gidip bir kaşık attım,ama bu esnada sofiler yine imdada yetiştiler ve kaşıkları batırdılar,meğerse çorba değil,sadece sıcak suya atılmış küçük bulgur tanelerinden yapılmış bir yemekmiş,çorba namına hiçbirşey yok,dibi gözüküyor ve tamamen sıcak suyla biracık arpa veya bulgur karıştırılmış.ama şuda var insanlar o yemeği müthiş bir zevle yiyiyorlar,benim alamadığım hazzı aldılar sadece iki kaşıkla yetindim ama sofiler neredeyse kafaya çekeceklerdi,herkes mübarek ekmeği yanına alıp çıktı,ekmeğinden nasıl bir lezzet aldılar halen anlamış değilim,ama anlaşılan oki orada taş yedirseler,sofiler bıldırıcın eti niyetiyle yerler.aynı nizami şekilde çıkış yerinden çıktık,bu sefer makbere gidelim dediler,şeyhlerin kabirlerinin bulunduğu alana gittik,etrafı çevrili bu yerde ağlıyan sofiler ve yasin okuyan sofiler vardı,dualar ediliyordu,gayet güzel bir yer yapılmıştı..
Birde şunu demek istiyorum,hayatımda o kadar sigara içinleri bir arada görmemişim,camiden çıkar çıkmaz genç yaşlı demeden sofilerin büyük çoğunluğu sigara içiyordu,şaşırmöıştım,bu nedir ne haldir(kendimde içiyorum)neden herkes bu kadar içiyor dediğimde,bir çayımız birde sigaramız eksik olmaz dediler,külahlı küçük çocukların sigara içtiğini görünce elimdeki sigaradan tiksindim,keşke bende içmeseydim....
şunuda ekliyeyim,tamamen saygılılar,tebessümlü yüzleri var,o kadar genci orada görünce hayıflandım,bu insanları sağlam akide özerinde yetiştirmek ne kadarda güzel olurdu dedim,bunca kalabalık ve genç gelip,yatıp kalkıp,çorba,sigara ve çayla meşgul edilip gönderiliyor.
Düşünebiliyormusunuz kardeşler,bunca insan geliyor ve bunlara tevhidi manada hiç bir şey verilmiyor,bir sohbet yok,bir nasihat ve vaaz yok,şeyhi bile görmediler.Adeta gelip köyü camiyi görüp,alışverişe sürüklendiler,aldıkları bişey yok,verdileri çok oluyor...gerçi ben aldıkları yok diyorum,halbuki gelişte sofiler mübarek topraklardan gelmiş gibi huzurlu ve mutluydular.
Tevhidi anlayıştan uzak boş bir doluluk...
Kendi kendime zaten tevhdi manada bir ders ve sohbet verseydiler burada büyle rahat edebilirlermiydi?zalim devlet onları bırakırmıydı?eğer bugün bu konfor ve saltanatı sürdürüyorlarsa,tamamen uysallaştırılmış,koyunlaştırılmış,suya sabuna dokunmayan bir anlayışı beyinlere ektiklerinden dolayı değilmidir diye soruyordum..
Rabbim tevhidi bir anlayış ve uyanışı nasib eylesin,yazık oluyor bu insanlara,insan üzülüyor,keşkeler keşkeler aklımda gidip geliyor..
selam ve dua ile..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Sana sayabildigim aracları yazayım
Audi A6 (150-200 milyar tl), Porche galiba cayan (100-200 bin euro), Q7 (150-200 bin euro), mercedes sel (150 bin eurodan fazla) birde üstünde ışıları olan muhtemel polis arabası olabilir, bilemiyorum (polis neden eşlik eder ki?, milletin yoksa gizli vekilleri mi?)
Ben orada line gormedim. Bir tane ford focus yeni kasa var ama oda polisin ki galiba.
Parası olan tabiki dunya zevkini de tadacak ancak bu değirmenin suyu nerden akıyor kardeş?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
polis değil,kendi korumalarıdır.Çok iyi br koruma ekibi var,hemide son teknolojiden faydalanıyorlar..

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim burda gözümüz bindiği mercedesde değil,Evliyalığını ilan edip Saltanat sürmesi,Gerçekleri gizlemesi,İnsanları kendine köle yapıp aldığı paralarla mercedese binmesidir.Bindiği arabadan banane ki ? Ama bu kadar iddialı ve evliyalığını(!) iddia eden bir adamı,Mücahidleri ve dünyada olanları görmezden gelerek kaalesizce hareket etmesi sonucunda elbette bindiği mercedesde gözümüze dokunur.

vesselam.

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Tasavvuf ehli olmayan Nureddin Yıldız hoca orta derece bir Opel arabaya biniyor. Tasavvuf ehli olmayan ben Iphone-6 yerine S3-mini kullanıyorum. Bana gelipte bir sofi Tasavvufun 10 esasından biri olan ''Zühd''lükten bahsetmesin. Uçan kaçan şeyhler mercedese niye ihtiyaç duyuyor onuda anlamış değilim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
polis değil,kendi korumalarıdır.Çok iyi br koruma ekibi var,hemide son teknolojiden faydalanıyorlar..

bu adam gavs değil mi :D hani bunların bir eli göğün üstünde diğeri balığın sıtrıdaydı. koca(!) gavs kendini koruyamıyor :D

BURADAN GAVSÇILARA SESLENİYORUM GAVİSLERE DİKKAT :)

548021_355497704538089_1269295145_n.jpg

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum menzilci yada herhangi bir tarikata mensup değilim lakin 2005 model mercedese binmek veya ondan daha pahalı 2014 model yerli linea binmek yada herhangi bir kaliteli eşya kullanmak bazı şeylerin ölçüsü olamaz.

porsche cayyene günlük kiralama bedeli 400 tl
fiat linea günlük kiralama bedeli 36 tl

:)

Aleyküm Selam .

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Giyecek elbisesi yok parasını buraya veren müridleri var yok almayız demiyorlar.Anca sofi yardım sofi yardım kendileri de milyonluk arabalarda fink atsın.

Üst Ana Sayfa Alt