Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Menzil Şeyhi ile Ağa Rant İçin Mahkemede!

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
tabi yaa kendileri de tağut saf insanları kandırıp saptırıyorlar benimde akrabalrımdan var kandırılmışlar her sene gidip bunun bahçelerini kazıyorlar ben uyardım ama dediler bana tevbe kainatın efendisi gavsul azam yediğimiz ekmek onun hürmetinedir :) deyip bir kitap verdiler yeşil adını unuttum görseniz komedi 30 sayfa akdar okdum attım sobaya :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillehirabbilalemiin kardeşim Rabbim insanlara basiret vermiş ve verdiği bu basiret nimetinden de hesaba çekecek....

S Çevrimdışı

Semih__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hepiniz sadece konuştunuz buda sizin iman olarak yarı yada çeyrek olduğunuzu gösterir nedeni sorarsanız çünkü aranızda kimse 'neden su istesinki sanki petrolmu o su?' diye sormadı. Durun ben açıklayayım: oraya ziyarete gidenler abdest ve banyo yapabilsinler. Mübareğin suyla başka ne işi olucak petrol kuyusu değil sonucda değilmi? Sizin gibi cahiller yüzünden millet yanlış bilgi ediniyor. O su Menzile öylede böylede geldi ve o suyun Menzile gelmesi için tüm masrafları GAVS HZ.leri kendi cebinden karşılandı. İş adamları destek vermek istedi o kabul etmedi. Heyyyy size diyorum yarım akıllılar bu devletin bakanları bile bu Şeyh'e bağlıyken onlarda mal siz hala akıllımısınız???? Sadece köylüler sofi olmuyor ;) sadece aptal ve dünya zevklerine düşmüş ve sizin gibi Şeyh deyince içine iblislik ve şeytanlık giren insanlar sofi olamaz. Ezilmeye mahkumsunuz :) Para diyorsunuz sizene belki sofiler onlara para kazandırmakdan zevk alıyordur? onlar aptalda sizmi akıllısınız? ki zaten böyle birşey yok.zorla hizmet demiyor Mübarek. Gelene kapısı açık. Aranızdan biride mekan genişletecek diyor.:):) sizin yaş gurubunuz 14-15 galiba:):) çocuklar mızmızlanmayın. Rahat durun:) Ahiretde kim haklıymış görürüz.Selametle.

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
semih siz sofilerin hepsinin uslübü böylemidir, ilk önce insan gibi konuşmayı öğren ondan sonra okumayı öğrenmelisin okumayı öğrenmeden hiç bir yere varamazsın ,okumayı biliyorum diyorsan kuran oku ve hadislerin tümünü oku yalnız hadisleri facebookdaki sofilik ateşden gömlek giyene helal olsun sayfasından okuma çünki ordaki hadisler kaynaksız ve uydurmadır sahih hadis kitaplarındaki hadisleri oku ondan sonra gel buraya kaç tane ayette kaç tane hadis de gavs,sofi ,tasavvuf,rabıta kelimesi geçiyor onu söyle ondan başka buna bir ıspat olmalı Allah ın sıfatlarına gavsında sahip olması konusunda bri delil olmalı örneğin kainatı gavs yönetiyor yada ölmüş evliyalar yönetiyor diyorsunuz kuranda yada hadislerde bunun bir açıklaması olmalı ki ALLAH kendi sıfatlarını kularına bahşetmişmi ve nice Allah sıfatınında gavsda ve ölü evliyalrda olduğunu idda ediyrosunuz bunlarında bir ıspatı olmalıdır ama ıspğat derken müslümanalr sadece ayetlere ve hadislere delillere tabidir keramet ehli kahinlerin mantıksal yada teorik olarak uydurdukları delil oalrak geçerli değildir örneğin gavs dünyanın istediği yerine istediği anda gidebiliyor ve insanların beynine manevi ilhamlar vereiilyor direk vesvese şeklinde bunu sorduğumuz zaman tasavvuf çulara şeytanın böyle bir yetkisi avrda veli kulun peygamberin tprunun mu buna gücü yetmiyecek diyorlar şeytanın insalra vesvese erebildiğine ve Allah ın kıyamet kopana kadar ona mühlet evrdiğine dair bir sürü ayet ve hadisler var hadi o zman siz de getirin bir ayet yada hadis ki Allah ın gavsınıza bu şekilde yetkiler verebildiğine dair kardeşim sen ilk öçnce tevhin nedir şirk ve bid,at nedir bunları öğren ondan sorna uymak istedşiğine uyarsın.

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Adamdaki cevaba bak! Devletin ileri gelenleri şeyhlerine bağlıymış!

eee! Cümle alem şeyhine bağlı olsa ne yazar?!

İslamda çokluk ne zaman hakka delil olmuş!

Yeryüzündekilern çoğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar ayetini bunlar hiç okumamış olsa gerek.

Doğrusu, Allah bu ümmetten bir taifeyi her daim hak üzere kılacak. Hadiste, taife deniyor dikkat. Taife ise az bir topluluktur.

Tirmizi'nin 73 fırka hadisini de hatırlatmama gerek yok sanırım.

Bu ümmette hak 73'de 1'dir.

Tarikatçiler daha kendi içlerinde anlaşamıyorlar yahu :))

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ismailaga medresesindeyken ben,talebelerden henuz tarikat virdi almamis arkadaslarimiza; hocalarimiz "Erbakanda Mahmut Efendiden tarikatli,her firsatta gelip duasini alir,devlet buyukleri bile Seyhimizin buyuklugunun farkinda.." derlerdi..kendi gozlerimlede gorustuklerini gormustum zaten,vaybee derdik Mubarek ne dese dogrudur baksaniza bakanlari basbakanlari bile ayagina getiriyor...

simdi dusununce bi yanim guluyor bi yanim agliyor :(:(

N Çevrimdışı

NuruLLAH__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Benim ümmetimin ALİMLERİ ben-i israil peygamberleri gibidirler علماء أمتي لي مثل أنبياء اسرائيل

Bu Tariki ala peygamber efendimizden ebubekir sıddıka geçmiştir. Bu Tarikat Nakşibendi tarikatidir. Nakşibendi demek nakış demektir. ALLah 'ın Nurunu kalbıne nakşetmektir. Gayesi Allah rızası olan bir kişinin malda mülkte ne gibi bir çıkarı olabılır. Her gün binlerce insan gidiyor kac ton su gıdıyor abdest banyo ve gayri ihtiyacları gidermek için 40 km öteden su getirmiştir Bunda ne gıbı bir çıkarı olabılır kı ? Ben Ne kadar yazarsam yazayım herkez anlamak ıstedıgı kadarını anlar Görmek istedigini görür. Rabbim gönül gözüyle görmeyi nasip etsin.

Allah onların kalplerine ve kulaklarına mühür basmıstır. Gözlerinin üstünde manevi perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır ( Bakara suresi 7.ayet )

Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az..

H Çevrimdışı

Hasdem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Senin bu basiretin bir uçak moturunu yapacak kadar kuvvetli mi? Ya da, ben basiretim ve okuduğum kitaplar ile bir uçağı sürerim diyebiliyor musun? Yok diyemiyorsan bırak pilotluğu pilotlar, İslam dinini de eğitimini almış insanlar yorumlasın e mi? Peygamber devrindeki bütün sahabeler Fakih, Hadisçi, Fetvacı mıydı? Resule gitmeye gerek yok; zaten Allah'ın indirdiği Kuran tamamlandı peygambere (a.s.) gitmeye, -vefatından sonra da Fakih insanlara gitmeye gerek yok mu dedi bu inanan zevat? Lütfen sap ile samanı bir birine karıştırmayalım.

H Çevrimdışı

Hasdem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tabi yaa kendileri de tağut saf insanları kandırıp saptırıyorlar benimde akrabalrımdan var kandırılmışlar her sene gidip bunun bahçelerini kazıyorlar ben uyardım ama dediler bana tevbe kainatın efendisi gavsul azam yediğimiz ekmek onun hürmetinedir :) deyip bir kitap verdiler yeşil adını unuttum görseniz komedi 30 sayfa akdar okdum attım sobaya :)

Lise yıllarımdı, onlarca sene geçti aradan, Şeyh (diğer bir deyişle, Allah dostu, sen de bir Allah dostu olabilirsin) Muhammet Raşit Erol (k.s.)'u görmeye gideli. Allah gani gani rahmet eylesin. Ülkeler, seneler, zaman girdi araya bir daha görüşmek nasip olmadı. Ama onu gördüğüm süre içerisinde, İslam'a muhalif hiç bir hareketini görmedim. Dört dörtlük bir adamdı. İnsanları dine çağırıyordu. Senin imanından, şirkinden şüphelenebilirim ama onunkinden asla!

Bana eski güzel günlerimi hatırlattınız. Tasavvufa -sizin deyişinizle- şirke girmeye karar verdim. Bu arada kaçınız Arapça biliyor? Gelin size biraz Arapça dersi vereyim. Daha cin olmadan Adam çarpmaya kalkıyorsunuz.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Benim ümmetimin ALİMLERİ ben-i israil peygamberleri gibidirler علماء أمتي لي مثل أنبياء اسرائيل

Bu Tariki ala peygamber efendimizden ebubekir sıddıka geçmiştir. Bu Tarikat Nakşibendi tarikatidir. Nakşibendi demek nakış demektir. ALLah 'ın Nurunu kalbıne nakşetmektir. Gayesi Allah rızası olan bir kişinin malda mülkte ne gibi bir çıkarı olabılır. Her gün binlerce insan gidiyor kac ton su gıdıyor abdest banyo ve gayri ihtiyacları gidermek için 40 km öteden su getirmiştir Bunda ne gıbı bir çıkarı olabılır kı ? Ben Ne kadar yazarsam yazayım herkez anlamak ıstedıgı kadarını anlar Görmek istedigini görür. Rabbim gönül gözüyle görmeyi nasip etsin.

Allah onların kalplerine ve kulaklarına mühür basmıstır. Gözlerinin üstünde manevi perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır ( Bakara suresi 7.ayet )

sahtekarlığı bırak da, ispatlamaya başla. Tabi önce Rasulullah (s.a.v.) e attığın iftiradan başla!

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Lise yıllarımdı, onlarca sene geçti aradan, Şeyh (diğer bir deyişle, Allah dostu, sen de bir Allah dostu olabilirsin) Muhammet Raşit Erol (k.s.)'u görmeye gideli. Allah gani gani rahmet eylesin. Ülkeler, seneler, zaman girdi araya bir daha görüşmek nasip olmadı. Ama onu gördüğüm süre içerisinde, İslam'a muhalif hiç bir hareketini görmedim. Dört dörtlük bir adamdı. İnsanları dine çağırıyordu. Senin imanından, şirkinden şüphelenebilirim ama onunkinden asla!

Bana eski güzel günlerimi hatırlattınız. Tasavvufa -sizin deyişinizle- şirke girmeye karar verdim. Bu arada kaçınız Arapça biliyor? Gelin size biraz Arapça dersi vereyim. Daha cin olmadan Adam çarpmaya kalkıyorsunuz.

1.sınıf Öğrencisi, öğretmenin hatasını nerden bilsin de çıkartsın? Siz zaten tevhid ve şirki puta tapıp tapmamakla sınırlarsanız; nasıl Allahın sıfatlarını kullara verenlerin peşine gittiğinizi anlayamazsınız!

H Çevrimdışı

Hasdem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1.sınıf Öğrencisi, öğretmenin hatasını nerden bilsin de çıkartsın? Siz zaten tevhid ve şirki puta tapıp tapmamakla sınırlarsanız; nasıl Allahın sıfatlarını kullara verenlerin peşine gittiğinizi anlayamazsınız!

Sen telaşlanma, benim dostlukta bulunduğum zatlar Allah(c.c.) sıfatlarını Allah'a teslim ediyorlar. Sana bir kutsi hadisi hatırlatayım belki bir faydası olur.

Ebu Hureyre radıyallahu anhudan rivayet edildiğine göre; Resulullah sallallahu aleyhi vesellem; “Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:” dedi:

“Her kim (ihlâs ile bana kulluk eden) bir dostuma düşmanlık ederse ben de ona karşı harp ilan ederim. Kulum kendisine farz kaldığım şeylerden, bence daha sevimli herhangi bir şeyle bana yakınlık kazanamaz. Kulum bana (farzlara ilâveten işlediği) nafile ibadetlerle durmadan yaklaşır, nihayet ben onu severim. Kulumu sevince de (adeta) ben onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum. Benden her ne isterse onu mutlaka veririm, bana sığınırsa onu korurum.”
Kaynak: Buhari, Rikak 38.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sen telaşlanma, benim dostlukta bulunduğum zatlar Allah(c.c.) sıfatlarını Allah'a teslim ediyorlar. Sana bir kutsi hadisi hatırlatayım belki bir faydası olur.

Ebu Hureyre radıyallahu anhudan rivayet edildiğine göre; Resulullah sallallahu aleyhi vesellem; “Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:” dedi:

“Her kim (ihlâs ile bana kulluk eden) bir dostuma düşmanlık ederse ben de ona karşı harp ilan ederim. Kulum kendisine farz kaldığım şeylerden, bence daha sevimli herhangi bir şeyle bana yakınlık kazanamaz. Kulum bana (farzlara ilâveten işlediği) nafile ibadetlerle durmadan yaklaşır, nihayet ben onu severim. Kulumu sevince de (adeta) ben onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum. Benden her ne isterse onu mutlaka veririm, bana sığınırsa onu korurum.”

fatiha suresinin 5. ayeti kerimesini detaylı bir şekilde incelerseniz yazmış olduğunuz o güzel hadisi şerifin dahilinde olabilecek güzel alimleri daha iyi anlayıp ona göre hayatınıza devam edebilirsiniz. ve inanınki asla pişman olmazsınız sadece dedğim gibi 5. ayeti kerime ile bütün kaynakları inceleyin gerekeni göreceksiniz.. selametle

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
hasdem bey ben alimleri inkar etmedim hiç kimsede alimleri inkar etmedi,yalnız siz kimin alim ,kimin zalim olduğunu iyi ayırt edemiryorsunuz bunu ayırımını yapabilmeniz içinde tevhid nedir şirk nedir bidat nedir biadtın iyisi kötüsü olurmu rabıta ve çeşitli tasavvuf ayinleri hangi inanışlardan alınmış budizmde uygulanan bir meditasyon (yoga) gibi uygulamaların rabıta bilmem cezbe adı altında islamiyete entegre etmenin doğruluk payı nedir tamamlanmış din e resulun uygulamaığı ibadet çeşitleri sokmak daha hangi sapıklıklarını sayayım Allah ın izni daihilinde Allah ın sıfatlarını gavs da olduğunu idda edip gavsdan yada ölü evliylarınızdan yardım dilemek handi hadiste hangi ayet te vardır yoksa bu iddalar sadece kahinlerin iddasından öte değilmidir Allah ın resulune verilmemiş yetkileri şeytanı yada cinleri kıyaslama yaparak ben bu güçlere sahibim keramet ehliyim diyerek cahil insanları kandırıp saptıramnın neresi alimliktir.bende bir zmanlar sizin gibi düşünüyordum kur andan haberdar değildim nede bri hadisten kur anı kerimi okuduğum zman anladımki ayetlerin zıttını olan nice sapıklığı doğru oalrak idda ediyoralr inşaallah sizde kuranı kerimi okuyup anlar ve tevbe edersiniz.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

sorun burada arkadasim hadiste gecen lafzi aliyorsun ..

"Her kim (ihlâs ile bana kulluk eden) bir dostuma düşmanlık ederse ben de ona karşı harp ilan ederim"

sonra kendi aklina gore birine allah dostudur diyorsun .. once sen bize o sahsin ALLAH DOSTU OLDUGUNU ISPATLAMAN LAZIM ..

zaten hic bir musluman hic bir muslumana dusmanlik yapmaz .. problem senin allah dostu dedigin kisi ZAHIRINE gore seytan dostu sen islami bilmedigin icin onune gelen her sirk ehlini allah dostu zan ediyorsun ...

fetullahcilara gore fetullah
adnan oktar taraftarlarina gore adnan oktar
nurculara gore said nursi
naksilere gore seyh nazim kibrisi
iskenderevrenesoglu taifesine gore iskender evrenesoglu
habesilere gore habesi

ALLAH DOSTUDUR .. bu liste uzar gider iste sana gorede bu seyh Allah dostu, buda senin ZAN in ..

yoksa verdigin hadis hamdolsun cok guzel bir hadis .. Allah dostlarina yada herangi bir muslumana dusmanliktan Allah svt ya siginiriz ..

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sorun burada arkadasim hadiste gecen lafzi aliyorsun ..

"Her kim (ihlâs ile bana kulluk eden) bir dostuma düşmanlık ederse ben de ona karşı harp ilan ederim"

sonra kendi aklina gore birine allah dostudur diyorsun .. once sen bize o sahsin ALLAH DOSTU OLDUGUNU ISPATLAMAN LAZIM ..

zaten hic bir musluman hic bir muslumana dusmanlik yapmaz .. problem senin allah dostu dedigin kisi ZAHIRINE gore seytan dostu sen islami bilmedigin icin onune gelen her sirk ehlini allah dostu zan ediyorsun ...

fetullahcilara gore fetullah
adnan oktar taraftarlarina gore adnan oktar
nurculara gore said nursi
naksilere gore seyh nazim kibrisi
iskenderevrenesoglu taifesine gore iskender evrenesoglu
habesilere gore habesi

ALLAH DOSTUDUR .. bu liste uzar gider iste sana gorede bu seyh Allah dostu, buda senin ZAN in ..

yoksa verdigin hadis hamdolsun cok guzel bir hadis .. Allah dostlarina yada herangi bir muslumana dusmanliktan Allah svt ya siginiriz ..

değil mi ahi ya Allah cc dostu oluruz yada şeytanın bu sapıklar şeytanın dostlarını dost ediniyorlarda farkında değiller

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi

"ÜMMETİMİN ALİMLERİ BENİ İSRAİL’İN PEYGAMBERLERİ GİBİDİR"

Hadis (söz) için Demirî ve Askalânî; Aslı yoktur, dediler.
Zerkeşî de böyle sükut etmiştir.
( Aliyyu’l-Karî, Esrâru’l-Merfû‘a, 247; Şevkânî, Fevâidu’l-Mecmû‘a, 286. )
es- Sehâvî şöyle der: "Hocamız (İbn Hacer) ve ondan önce de ed-Demîrî ve ez-Zerkeşî, "Aslı yoktur" demişlerdir. Bazıları buna, "Herhangi bir muteber kitapta mevcudiyeti bilinmemektedir" ifadesini de eklemiştir."
[ es-Sehâvî, el-Makâsıdu'l-Hasene, 286; krş. a.mlf. el-Ecvibetu'l-Mardıyye, I, 248; ez-Zerkeşî, et-Tezkire, 167; el-Aclûnî, Keşfu'l-Hafâ, II, 83.]

Muhaddislerin ittifakı ile hadis diye öne sürdüğün söz, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'e atılmış bir iftiradır.
Hadisin zaten senedi bile yok :). Kaldıki naklende sabit olmadığı gibi aklende sabit değil. Zira sahih nakiller hiç bir insanın peygamberlere teşbihini yapmaya müsade etmiyor.

Diğer iddialarına gelince, Allah'ın nurunu kalplere nakşetmek senin şeyhinin elinde mi? Yoksa kalplere sekineti indiren Allah subhanehu ve tealanın elinde mi?
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz dahi, Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım kalbimi dinin üzere sabit kıl ve bizi itaatine çevir diye dua ediyordu. Bu duayı Ummu Seleme annemiz rivayet eder.

Başka bir hadiste nebimiz buyurur ki, Kalpler Rahman'ın parmaklarından iki parmağının arasındadır.

Görüldüğü üzere kalplere huzuru, hidayeti, nuru, aydınlığı, feraseti veren ancak ve ancak Allah azze ve celledir. Zira yaratılmışların en hayırlısı dahi kendi elinde olmadığından Allah'tan istiyordu.

NE GİBİ ÇIKARI OLABİLİR DİMİ? 75 BİN TL'YE ALDIĞI ARAZİYİ 5 BİN TL'YE ALDIĞINI GÖSTEREREK EVRAKLARDA SAHTEKÂRLIK YAPIP VERGİDEN YIRTMIŞ OLMASIN? HERKES YAPIYOR DİYE GEÇİŞTİRECEK MİSİNİZ O BÜYÜK OLAN GAVSINIZIN KEPAZELİĞİNİ?

ALLAH DOSTU YA O'NA SERBEST DEĞİL Mİ? ALLAH İCAZET VERDİ DEĞİL Mİ?

Allah onların kalplerine ve kulaklarına mühür basmıstır. Gözlerinin üstünde manevi perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır ( Bakara suresi 7.ayet ) ayetni yazmışsın. Gülüyorum sadece.
Bu insanlar peygamberi mi yalanladılar? Getirdiğini mi? Sizin şeyhi kabul etmemek demek kalp mühürlü olmasına sebep oluyor vay be.

Allah dostlarını kabul ederiz ve severiz. Ama kimsenin Allah'ın kesin dostu olduğuna hüküm vermeyin sadece hüsni zan ederiz. Kalpleri bilen ancak Allah azze ve celle'dir. Zahirde salih gördüklerimize muhabbet duyarız.

Allah dostluğu kur'an ile sabit. Fakat ben başka birşey daha söylemek istiyorum diyorum ki, Allah buyurdu ki, Allah iman edenlerin velisidir/dostudur.

İman eden herkes imanın derecesi mukabilinde Allah'ın dostudur. Bu ayetle sabit. Kendilerinde korkunun ve hüznün olmadığı derecesi yüksek olan Velilerin ise kimler olduğunu Allah daha iyi bilir. Biz kendilerine Allah ve Rasulünün şahitlik ettikleri müstesna kimsenin nefsini temize çıkaramayız sadece hüsni zan ederiz.

Gelelim sizin şeyhe!

Sofileri başları her sıkıştığında kendisine iltica eder! Haşa Allah gibi dua ederler kendisine.
İslamda yeri olmayan zikir ayinleri tertip ederek insanların gözlerini boyarlar. Allahın Rasulü ve ashabının dahi bilmediği işleri ibadet adı altında yaparlar. Teveccüh, hatmei hacegan, rabıta vs.
Ölülerden yardım isterler.
Rasulullah'ın yasak etmesine rağmen, mezarların üzerine mescid inşa ederler. (Merkad dedikleri puthaneyi araştırın)
Şeyhlerin ruhlarının hazır olduğunu iddia ederler. Haşa.

Herşeyi geçtim, amel de bile bidat içindeler. Bunlar şeyhleri sünnetmiş ki millete sakal duası yapıyor :) Bir tane hadis getiremezler Rasulümüzün sakal duası yaptığına dair. Sahabe'den sakal kesen yoktu ki :))))

Adam birde sakal sıvazlıyor Allaha yaraşır bir iş yapmış ki! O zındık evvela bidatleri terketmenin dinin asıllarından bir asıl olduğunu öğrensin.

Biz her türlü açığız, Allah'a hamdolsun delillerimiz ortada.

Üst Ana Sayfa Alt