Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Menzil Şeyhi ile Ağa Rant İçin Mahkemede!

A Çevrimdışı

alaaddin99

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sen hiçmi utanmıyorsun böyle konuşurken sen o insanların ekmeğini yemişin suyunu içmişin kendi ağzınla söylüyorsun sen nasıl bir insansın ki ekmeğini yediğin çorbasını içtiğin insanlar hakkında böyle konuşabiliyorsun asıl cahil olanlar sizlersiniz allah bazı insanları gönderir biz bu mübarek insanlar sayesinde allaha daha yakın oluruz bunun birçok kanıtı var bunlar tesadüf değildir olamaz allah ondan razı olsun o çok dua etti bana veya başka herhangi bir insana o onca yükü günahı üstünde taşıyor bazı kendini bilmeyen ne konuştuğunu bilmeyen insanlar böyle konuşur işte hatasız kul olmaz diye bir laf vardır herkesin hatası olabilir mesela; ekmeğini yediğin yere ihanet etmek gibi bunun geri dönüşü olabilir belki ama GIYBET'in asla...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
"İyi bil ki, halis din yalnız Allah'ındır. O'ndan başka dostlar edinerek, «Onlar bizi Allah'a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz» derler. Doğrusu Allah, ayrılığa düştükleri şeylerde hüküm verecektir. Allah, yalancı, inkârcı insanı doğru yola iletmez." Zumer 3

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar sofiler sayesinde hangi ekmekleri yiyorlar sayayım mı?

Sofi!
Kandil simidi hizmeti var gurban!

Sofi!
Dergiler kaldı!

Sofi!
Ramazan kumanyası yapılacak gurbanım haydi külliyeye!

Sofi!
Fabrikada arkadaşlarına kitap sat! Kampanya kitabı 2 lira.

Sofi!
Kumbaraları topla!

Sofi!
Ramazan fitre zekat zarfları geldi!

Sofi!
Gurbanım! Marketten alacağını dergahtan al! Daha bereketlidir! zulmetsizdir. Kaşar çeşitlerimiz, sucuğumuz, peynirimiz son kalite! Zeytinde var. Market ihtiyacını babanın marketten yap.

Sofi!
Gurbanım kozmetik ürünlerimiz alkolsüzdür. İşyerinde satalım inşaAllah!

Sofi!
Dergi aboneliklerini yenileyelim inşallah gurbanım.

Sofi!
Külliyenin inşaatı için acil pere lazim! Bağış toplayalım inşaallah.

KİMMİŞ BORÇLU OLAN ACABA DERSİNİZ?

ÜÇ KURUŞLUK SALÇASIZ TUZSUZ BURGU VE SU'DAN MÜTEŞEKKİL ÇORBA VERENLER Mİ? YOKSA KÖYDEKİ TARLALARDA MARABA GİBİ ÇALIŞTIRILIP, ŞEYHİN TORUNLARINA YAPTIRDIĞI KÖŞKLERİN İNŞAATLARINDA ÇALIŞTIRILAN VE ÜSTTE SAYDIĞIM BİLİMUM FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİREN SOFİ Mİ? YOKSA ŞEYH Mİ?

KONUŞACAKSAN BUYUR ADAM GİBİ SAVUN İNANDIKLARINI

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sahih hoca'da belliki belli başlı sofi ilmihalini hatmetmiş :) Gurban hiç marabalık olurmu.Koskoca hizmettir bu.Bu hizmetler sayesinde seydanın kibrit kutusuna girecez... :)))

A Çevrimdışı

alaaddin99

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"İyi bil ki, halis din yalnız Allah'ındır. O'ndan başka dostlar edinerek, «Onlar bizi Allah'a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz» derler. Doğrusu Allah, ayrılığa düştükleri şeylerde hüküm verecektir. Allah, yalancı, inkârcı insanı doğru yola iletmez.

bu soruya cevabım ben zaten onu inkar etmedim kesinlikle Allah'ın ama benim söylediğim laflarla bir alakası yok ben yalancı, inkarcı insanları da düzeltiyor diye birşey demedim Allah ne isterse o olur sizi oraya zorla götürende yok zaten ama hiç kimsenin arkasından gıybet yapmaya da lüzum yok bu dünyanın öbür dünyası da var... Ayrıca benim fikrim bu bence Allaha yakınlaştırıyor Allah bize böyle mübarek zaatlar gönderiyor şuanda zamanın şeyhi de abdulbaki hz. Allah ondan razı olsun...

A Çevrimdışı

alaaddin99

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bana bu zamana kadar hiçbir şey için baskı yapılmadı ben aynı zamanda cemaatin okulundayım ve yurtunda kalıyorum bana cemaatten çok baskı yapılıyor sürekli dergi aboneliği gazete aboneliği kurban parası deri toplama gibi sürekli baskı yapıyorlar ama ben herdefasında yapmak istemediğimi söylüyorum sürekli yanıma birilerini gönderiyorlar baskı yapıyorlar ama burada böyle değil ben hiçbir şeyde zorlanmadım benim kardeşlerim kuran kurslarına gidiyorlar menzilcilerin en küçük para bile almıyorlar ayrıca kur'an ve cüz'ü de kendileri hediye ediyor size ısrarla şunu yapın diyorlar mı?

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Alaaddin kardeş...Bi ton kelime-i İsraf yapmıssın.Bu dediklerine kalbin kefil değil.Bunu sende biliyorsun.Yapma etme.Bu düzenin Hak olmadığını açık nasslarla belli değilmi?

Emin ol senin üstünden yürüdüğün o yollardan bu sitede 3-5 kardeş geçti geldi...Senin ne hissettiğini gayet iyi biliyor(lar).Madem iyi bir insanlar hakkı gizlemezler değilmi? .Bağlı bulunduğun vakıftaki Mollaya gidip şu soruyu sorarmısın?
: Hocam Vahdet-i Vucud Nedir? Ve Vahdet-i Şuhud ile arasında ne fark vardır?
Bu soruyu bi yönelt bakalım ne olacak.Aldığın cevabı getir burda hep beraber abilerimiz kardeşlerimizle değerlendirelim. :)

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
bunnlar nasıl iddalr nasıl fikirler insanların günahını sırtında taşıyormuş bu nasıl bir iddaadır bu kelimeleri neye dayanarak idda ediyorsun . Allah sizi kendisine yaklaştırmak için gavs gönderiyor hee birde sizin günahınızı sırtına yükleniyor bu ida etiğin şeyler put perestlerin putları hakındaki düşünceleri ve hristiyanların hz isa ya attıkalrı iftiralara çok benziyor.

EDEPSİZLERİN DÜŞMANI Çevrimdışı

EDEPSİZLERİN DÜŞMANI

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamün aleyküm arkadaşlar.Bu sitede daha çok yeniyim.

Bu gibi konuların açılması pek hoş değildir.Mesele o Menzil tarafında halledilmesi ve konuşulması gerekirken, internet ortamında bu gibi şeylerden bahsedilmesi, Menzil cemaatinin aleyhinedir.Ben Menzil cemaatinden de değilim ama fitne ve fesadın çıkacağı yerlerde susmak çok hayırlıdır.Kaş yapayım derken göz çıkarmak cahiliyyet işidir.

Şeyhin maksadı eğer arazilari kendine tapuluyorsa bu haramdır.Ancak burada bir vakıf kurmaları gerekirdi.VAKIFA VAKFEDİLEN ARAZİLAR VAKIFIN OLUR. KİMSE ONA ŞAHSEN SAHİP ÇIKMA SELAHİYETİNE DE HAİZ DEĞİLDİR.

Bilimiyorum ama Menzil cemaati orada bir vakıf kurmuşlar mıdır?.Kurmuşsa orada alınacak ve satılacak mallar yine vakıfın olur şahsın olamaz.Şayet böyle bir teşebbüste bulunurlarsa bu menzil cemaati boşuna tarikatta bulunmış olurlar ki cümle fitneleri de beraberinde getirmiş olurlar.

Son zamanlarda müslümanlarda mal ve makam sevgisi ve de hırsı olduğu için birbrlerini yiyiyorlar.Yahu üç kuruşluk dünya için bu kadar mukaddesat cahil cühela insanların gözünde küçük düşürülür mü?Müslümanlar böyle davranışlardan azami derecede sakınmalıdırlar.Her kim ki tefrikaya düşerse o kimse helak olur...

Menzil cemaatinin şeyhine sorunuz. (Varsa eğer)Vakıf için bu arazileri satın mı almak istiyorsunuz acaba?.." deyin!.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
MENZİLİN KOVDUĞU ÇELİK AİLESİ

Menzil köyünün asıl yerlilerinden olan Çelik Ailesi, 1993’te zamanın Şeyh’i Mahmut Reşat Erol tarafından köyde kovulmuş, 2000 dönüm arazisi 70 Bin Lira gibi cüzi bir bedelle satışa zorlanmıştır. O zaman Menzil’in tamamı Şeyhin olmuştu.

İLK MAHKEME BUGÜN (28.09.2010)

Menzil Şeyhi ile Gergerli Sadık Ağa (Sadık Kızılkaya) arasındaki tarihi davanın ilk duruşması bu gün Gerger Asliye Hukuk Mahkemesi salonunda yapıldı. İlk duruşmaya Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol ile vekil avukatı Ali Yücel katılmazken, davalı Sadık Ağa (Sadık Kızılkaya) ile avukatı Suphi Derviş Yılmaz hazır bulundu
Kardeşim çok safça bakıyor , konuşuyorsun. Belgeleri okusan göreceksin ki bu vakıf işi değil, Şeyhin kendi şahsı işi. Hem vakıf dahi olsa, ucuza kapatamaz, baskı yapamaz, Kafirin mahkemesine haksızlık olarak dünya malı için başvuramaz!
BU adamın Adıyamanda, Menzilde yediği haltlar milyonu aşmıştır. Dönüm dönüm tarlaları kapatıp, Menzile bilmeden şirk koşmaya gelen cahilleri, İnşeaatlarında, tarlasında Allaha hizmet adı altında Tövbe alma karşılığında çalıştırıp, çorbayla evine yollar! İstersen bağrıyanık menzilcileri bul da sana anlatsın.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bence bu konunun kapatılamsı en uygun olanıdır.Konu kapatılsın istiyoruz.Bu tartışmaların kimseye faydalı olmayacağı belli olmuştur.

Kisilerin sahsi hatalarini dile getirmek yerine gore dogru degildir.
Fakat umûma akseden bir durumda, vakıadan haberi olanlarin bunu acikca duyurmasi uzerlerine bir borctur.
Menzil seyhi orada bir derebeylik sistemi oturtmus gidiyor, giden avamin sadece mali mulku olsa dusundurur, ama imanlar elden gidiyor..

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Semerkand dergilerine uyeydim hemen gidip kapatiyorum,ayet aklimi basima getirdi,Allah'a sirk kosmak kafirin haddine , muslumanin ne haddine

S Çevrimdışı

seyful_fazl

Üye
İslam-TR Üyesi
saf iyi niyetli insanları talebeleri tarlalarda çalıştırıp kullanıyorlar milletten hem yığınla zekat toplayıp hemde seyyid peygamber soyundanız diyorlar seyyidler zekat toplarmı madem... bu islamın nesine sığar ama yok bunların dininde her seyi kılıfına uydurur saf insanları kandırırlar bunlar

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saf iyi niyetli insanları talebeleri tarlalarda çalıştırıp kullanıyorlar milletten hem yığınla zekat toplayıp hemde seyyid peygamber soyundanız diyorlar seyyidler zekat toplarmı madem... bu islamın nesine sığar ama yok bunların dininde her seyi kılıfına uydurur saf insanları kandırırlar bunlar
din ile uyutmak bunların yaptığıdır.

C Çevrimdışı

CihadBirligi

Üye
İslam-TR Üyesi
Admin ve Saz Arkadaşları ALLAH Rıza sı İçin Şimdiye Kadar Kaç Kişinin Tövbesine Vesile Oldunuz? Sizin Onların Yaptıklarını Sorgulamanız İçin Onlar KAdar İlim Sahibi Takva Sahibi Olmalısınız ki,O Takva Olsaydı Nette İşiniz Olmazdı,Gaflette Değilde Dışarda Tebliğ Yapardınız.Ayrıca O Mubareklere İthamda bulunacak Yada Yaptıklarını Sorgulayacak Kadar İlim Sahibi Olduğunuzu mu Sanıyorsunuz?Sizler O ve Onun Gibi Alimlere ALLAH Dostlarına Laf Atmadan Önce Onlar Kadar Takva,İlim Sahibi Olun, Kuran Hadis Sünnet Bilgisi Edinin Ondan Sonra Gidin Yüzlerine Karşı Sen Şunu Yanlış Yapıyorsun Diyin Doğrusuda Bu Değilmi?Madem İnsanları Bilgilendirmek Amacınız Çıkın KArşılarına Yüzlerine Vurun,ALLAH'a Dost Olamayan dan ALLAH Dostlarını Anlaması Beklenemez Zaten,Onlar Gibi ALLAH a Önce Dost Olun Sonra İthamda Bulunun,Zaten Bunu Başarmış Olsaydık Onlara Böyle Bi İthamda Bulunmazdık Kulakdan Dolma Yada Bir Yerden Okuma Görme İle İthamda Bulunmazdık.
Kaçınız Kuran'ı Okuduğu Gibi Anlıyor Yazabiliyor?
Ayet Yazan Kardeşler Sanırım Kuran ı Tam Okumuyorlar Yada Bilmiyorlar Şu Ayete Bi Bakın,

Bismillahirrahmanirrahim
Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.(49/ hucurat-12)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Admin ve Saz Arkadaşları ALLAH Rıza sı İçin Şimdiye Kadar Kaç Kişinin Tövbesine Vesile Oldunuz? Sizin Onların Yaptıklarını Sorgulamanız İçin Onlar KAdar İlim Sahibi Takva Sahibi Olmalısınız ki,O Takva Olsaydı Nette İşiniz Olmazdı,Gaflette Değilde Dışarda Tebliğ Yapardınız.Ayrıca O Mubareklere İthamda bulunacak Yada Yaptıklarını Sorgulayacak Kadar İlim Sahibi Olduğunuzu mu Sanıyorsunuz?Sizler O ve Onun Gibi Alimlere ALLAH Dostlarına Laf Atmadan Önce Onlar Kadar Takva,İlim Sahibi Olun, Kuran Hadis Sünnet Bilgisi Edinin Ondan Sonra Gidin Yüzlerine Karşı Sen Şunu Yanlış Yapıyorsun Diyin Doğrusuda Bu Değilmi?Madem İnsanları Bilgilendirmek Amacınız Çıkın KArşılarına Yüzlerine Vurun,ALLAH'a Dost Olamayan dan ALLAH Dostlarını Anlaması Beklenemez Zaten,Onlar Gibi ALLAH a Önce Dost Olun Sonra İthamda Bulunun,Zaten Bunu Başarmış Olsaydık Onlara Böyle Bi İthamda Bulunmazdık Kulakdan Dolma Yada Bir Yerden Okuma Görme İle İthamda Bulunmazdık.

Kaçınız Kuran'ı Okuduğu Gibi Anlıyor Yazabiliyor?
Ayet Yazan Kardeşler Sanırım Kuran ı Tam Okumuyorlar Yada Bilmiyorlar Şu Ayete Bi Bakın,

Bismillahirrahmanirrahim
Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.(49/ hucurat-12)

Allah'a dostluğun belgesi,kayıt yeri neresi acaba?Hangi aralıklarla isim listesi güncelleniyor?Hangi Allah dostlarını şirk-küfür etkilemiyor,bizleri bilgilendirebilir misiniz?

edit:ve ek olarak,başta demişsin "kaç kişinin tövbesine vesile oldunuz" diye,elhamdulillah ben ve benim gibi önceden cehalet içinde batmış çokça insanın hakkı öğrenip tövbe etmesine bu site vesile oldu.asıl zannı kendin yapıyorsun haberin yok.

C Çevrimdışı

CihadBirligi

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a dostluğun belgesi,kayıt yeri neresi acaba?Hangi aralıklarla isim listesi güncelleniyor?Hangi Allah dostlarını şirk-küfür etkilemiyor,bizleri bilgilendirebilir misiniz?

Sorularıma Cevap Yerine Soruyla Karşılık Vermişsiniz ALLAH Razı Olsun,Lakin Soruna Kısa Bi Cevap Vereyim En Basit Örneklerinden Birisi, Gıybet Etmemek,Karşı Tarafıda Dinlemeden,Araştırıp İncelemeden Sonuça Varmamak :)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gıybet?yaptıklarından ve itikadlarından haber getirmek ne ara gıybet oldu?insanları yanlıştan sakındırmak için alim olduğu iddia edilen kişilerin itikadında bir hata varsa bunlar elbette açıklanacaktır bu emri bil maruf nehyi anil münker görevinin bir parçasıdır zaten,aynı şekilde bu kişiler batıl itikadları dışında islama ters şekilde müridlerini sömürüyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt