Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısırlı Selefi Lider: "Piramitleri Yıkın"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
35691.jpg

Mısırlı Selefi Lider: "Piramitleri Yıkın"

Mübarek döneminde iki kez hapis cezasına çarptırılan Murcan Salim el-Cuhari Afganistan’da yıkılan Buda heykellerine atıfta bulunarak “Bizim Afganistan’da yaptığımız gibi tüm Müslümanlar bu putları yok etmelidir” şeklinde konuştu.

“Allahu Teala Resulü’ne bu tür putları yıkmayı emretmiştir” diyen el-Cuhari “Ben Taliban ile birlikteyken Buda heykellerini yıkmıştık” şeklinde konuştu.

El-Cuhari’nin açıklamalarının Tahrir meydanında binlerce kişinin yeni anayasada şeri hükümlerin esas alınması çağrısında bulunmasından bir gün sonra gelmesi dikkat çekti.

Öte yandan Cuhari’nin görüşlerine itiraz eden Tunuslu Nahda partisinin başkan yardımcısı Abdulfettah Moro ise katıldığı televizyon programında Cuhari’nin görüşlerine itiraz ederek, ünlü kumandan Amr ibnul As’ın Mısır’ı fethettiğinde bu heykellere dokunmadığını hatırlattı.

“Öyleyse sen bunu nasıl yapacaksın” diye soran Moro Resulullah’ın bahsedilen putları insanlar bunlara taptıkları için imha ettiğini, oysa Sfenksler ve Piramitlere kimsenin tapmadığını hatırlattı.

50 yaşındaki el-Cuhari’nin Mısır’da şiddet eğilimli görüşleriyle tanınmış bir kişi olduğunu belirten “Egypt Independent” gazetesi ise konuyla ilgili haberinde şunlara yer verdi:

“El-Cuhari, birisi ömür boyu olmak üzere iki defa hapis cezasına çarptırılmış; bunun üzerine Mısır’dan Afganistan’a kaçmış ve orada Amerikan işgali sırasında ağır bir biçimde yaralanmıştır. 2007’de Pakistan’dan Suriye’ye geçmiş ve Suriye devletince yakalanarak Mısır’a iade edilmiştir. 2011 yılı başında Mübarek’in devrilmesi üzerine mahkeme kararıyla serbest bırakılmıştır”

cennet kuşu Çevrimdışı

cennet kuşu

Üye
İslam-TR Üyesi
Piramitler insanlara bir ibret olması açısından kesinlikle kalmalı.....Sonuçta onlara tapılınmıyor....Hem o ibretlik mezarlar müslümanlara bile birer büyük ders mahiyetinde....Kısaca kalmalılar çünkü bütün dünya hayatın bu dünyadan ibaret olmadığını ve ne kadar büyürsen büyü(tanrı bile olsan) bir gün yok olacağını açıkça şahit olmalı bütün insanlık!!!........

M Çevrimdışı

mutminne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tam bir örümcek beyinli...nesi savunulur bunun...islamın don kişotu,cihada anıt mezarlardan başlıyor..hasbunella!!...yarabii biz müslümanları beyinsizlerden eyleme...

C Çevrimdışı

casiye 6

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebu Cehil heykellere tapıyordu ancak Süleyman peygamber tapmıyordu.

E Çevrimdışı

ehlieser

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Cehil heykellere tapıyordu ancak Süleyman peygamber tapmıyordu.

Mekke Fethedilince müslümanlar heykellere mi tapıyorduda yıkıldı o heykeller! Atalarımızın şaheseridir hatıra kalsın mı demeliydiler!

Sorumu anlayacak kadar düşünmeye vakit mi bulamadın? Diyorum ki Süleyman aleyhisselamın heykelleri suret miydi değil miydi?

Yada şunuda soralım, senin dininde teyze ile yeğenini bir adamın aynı anda nikahında tutması caiz midir? Veya sen mescid-i aksa'ya yönelip namaz kılmayı caiz görüyor musun?

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
üzücü olan şey bir meselede -adamın dediğini beğenmiyorsan eğer- ilmi bir karşı koyuş yerine işi hakarete dökmek.

tam bir örümcek beyinli...nesi savunulur bunun...islamın don kişotu, cihada anıt mezarlardan başlıyor

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsen ben piramitleri görmedim.fakat o piramitler kuranda da yer alan firavunların halkına ne denli zulmettiginin resmidir.Amr bin as çıkmamış, selahaddin çıkmamış, yavuz yikmamis, ibret olarak bırakmışlar.bu şeyh diriye faydası olmayan piramitlele uğraşacağına sinir komşusu filistin yardım etsin...

M Çevrimdışı

mutminne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
üzücü olan şey bir meselede -adamın dediğini beğenmiyorsan eğer- ilmi bir karşı koyuş yerine işi hakarete dökmek.

Yeryüzünde gezip dolaşmıyorlar mı? Böylece kendilerinden öncekilerin nasıl bir sona uğradıklarını görsünler. Onlar, güç bakımından kendilerinden daha üstün idiler, toprağı alt-üst etmişler (ekmişler, madenler, sular arayıp çıkarmışlar) ve onu, kendilerinin imar ettiğinden daha çok imar etmişlerdi. Elçileri de, onlara açık delillerle gelmişti. Demek ki Allah onlara zulmetmiyordu, ancak onlar kendi nefislerine zulmediyorlardı. (Rum Suresi, 9)

Bu örümcek beyinler türedikce diğer kavimler ibretlik eser dahi kalmayacak!!!Hepsini kırıp geçirecekler..

Bir put ancak bir vesile aracı görülüyorsa ,bir kutsal mekanı işgal ediyorsa(mescidi haram) kırılmasının bir anlamı vardır. Yoksa toplum için bir şey ifade etmeyen bir bir heykeli kırsan ne olur,kırmasan ne olur?

putmu kırmak istiyorsun?

islam aleminin başbelası matrix bir putu var..Adıda ..GAVS-I AZAM ! millet peşinde..

ibrahim a.s balyozunuda kucağına verdim..

hadi kır! bakalım put kırmak öyle kolaymı..

A Çevrimdışı

Abdullah ed-Dımeşki

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Şahsen ben piramitleri görmedim.fakat o piramitler kuranda da yer alan firavunların halkına ne denli zulmettiginin resmidir.Amr bin as çıkmamış, selahaddin çıkmamış, yavuz yikmamis, ibret olarak bırakmışlar.bu şeyh diriye faydası olmayan piramitlele uğraşacağına sinir komşusu filistin yardım etsin...

Amr bin As'ın kuvveti olsa emin ol onu yıkardı. Piramitlerin yıkılması ne kadar zor bir iş ancak devasa büyüklüğünü görenler anlar. Bugün bile yıkmak için çok büyük iş makinaları gerekmektedir.

Zira Yavuz'un yıkmaması bizi alakadar etmez. Kişilerin amelleri dinde birşey ifade etmez.

İkincisi putlara ister tapınılsın ister tapınılmasın onları yıkmak farzdır. Kimse tapmıyor diyenlere şöyle sorulur, yarın tapılmayacağı ne malum?

Üçüncüsü umum olarak Rasulullah s.a.v. şöyle diyor : "Ben putları ve çalgı aletlerini kırmak üzere gönderildim"

Dördüncüsü "Yeryüzünü dolaşın ibret alın" ayetinin tefsirine bir bakın, şu dediklerinizle uzaktan ve yakından alakası olmadığını göreceksiniz.

Hadi varsayalım ki yine sizin dediğiniz gibi olsun. Ama yinede bunlar sağ salim bırakılmaz. Çünkü "PUTLARDAN" ibret alınmaz. Zira her putun yıkılması, İslam'ın kişi üzerine kıldığı farzlardandır.

Bu ibret olayınıda çıkaran, Tunus'un Müşrik, Zındık Hükümetinin "AKP önderimiz ve örneğimizdir" diyen Nahda partisinin Başkan Yardımcısının ortaya attığı bir boş sözdür. Ortaya Amr ibn As niye yıkmadı diyerek çıktı oda.

Mesele Mısır piramitleri değil, müşrik Mısır hükümetidir. Allah'ın düşmanları olan bu insanlar Amerikan askerleri ile dostluk ediyorlar. İlk önce iman etsinlerde, sonra put yıkmaya baksınlar.

Son olarak bu Şeyh, cihadi bir Şeyh'tir. Afganistan'da yakalanmıştır.

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amr bin as zamanında nasıl kırılacaktı bu piramitler merak ediyorum

Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaktadır.

* Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

piramitler üçgen şeklinde masonlukla bir ilgisi var onu tam net olarak bilmiyorum..masonların simgeside üçgen işareti

C Çevrimdışı

casiye 6

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mekke Fethedilince müslümanlar heykellere mi tapıyorduda yıkıldı o heykeller! Atalarımızın şaheseridir hatıra kalsın mı demeliydiler!

Sorumu anlayacak kadar düşünmeye vakit mi bulamadın? Diyorum ki Süleyman aleyhisselamın heykelleri suret miydi değil miydi?

Yada şunuda soralım, senin dininde teyze ile yeğenini bir adamın aynı anda nikahında tutması caiz midir? Veya sen mescid-i aksa'ya yönelip namaz kılmayı caiz görüyor musun?

Mekke'deki heykeller put hükmünde oldukları için yıkılmışlardır ancak günümüz piramitlerine ve sfenkslerine tapan birileri yok bildiğim kadarıyla.

Süleyman peygamberin heykellerinin suret olup olmadıkları konusunda bir bilgim yok. Bana soracağınıza siz cevap verin bilginiz varsa. Suret olsalar bile bir sakıncası var mı onlara tapmadıktan sonra?

"Senin dininde" diyerek ne demek istediğinizi anlamadım. Benim dinim İslam'dır. Bahsettikleriniz İslam'a uygunsa caizdir, değilse caiz değildir.

C Çevrimdışı

casiye 6

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İkincisi putlara ister tapınılsın ister tapınılmasın onları yıkmak farzdır. Kimse tapmıyor diyenlere şöyle sorulur, yarın tapılmayacağı ne malum?

Üçüncüsü umum olarak Rasulullah s.a.v. şöyle diyor : "Ben putları ve çalgı aletlerini kırmak üzere gönderildim"

Dördüncüsü "Yeryüzünü dolaşın ibret alın" ayetinin tefsirine bir bakın, şu dediklerinizle uzaktan ve yakından alakası olmadığını göreceksiniz.

Hadi varsayalım ki yine sizin dediğiniz gibi olsun. Ama yinede bunlar sağ salim bırakılmaz. Çünkü "PUTLARDAN" ibret alınmaz. Zira her putun yıkılması, İslam'ın kişi üzerine kıldığı farzlardandır.

Bunların put olduklarını da nerden çıkardınız? Bunlara tapan birileri mi var ki put olsunlar?

"Kimse tapmıyor diyenlere şöyle sorulur, yarın tapılmayacağı ne malum?" demişsiniz. Böyle birine de şöyle sorulur;

"Yarın tapacakları ne malum?"

M Çevrimdışı

mutminne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşım güneşe tapanlar ne olacak? güneşimi karatacan

dağa tapan veya kutsayanlar ne olacak? yer yüzünde dağları dümdüzmü edeceksin..

ya ineneğe tapanlar ne olacak? tüm inekleri kesimemi göndereceksin...;)

Yahu etmeyin,bir müslüman bu kadar dar cerçevede olaya bakabilirmi?Bunun adı radııkal fundamentalizmdir....

ilerde insanlar suya tapar diye denizleri kurutmayı düşünüyorsun:eek:uch2:

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
put binlerce yıldır Allah'a eş koşulan bir simgedir ...ineğe güneşe benzemez..hala da putperestlik devam ediyor..türkiyede masonların yüzlerce putu var...bunu hz.ibrahimle hz.muhammedde yaptı..hz.ibrahimede diyormusunuz ya etmeyin güneşe tapanlar ne olacak ineğe tapanlar ne olacak diye

Bunun üzerine onların ilahlarına sokulup: «Yemek yemiyor musunuz?» dedi.«Size ne oluyor ki konuşmuyorsunuz?»Derken onların üstüne yürüyüp sağ eliyle bir darbe indirdi.(saffat 91-93)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
farklı dinlerin mensupları islam devleti altında cizye ödedikçe kendi dinlerinde kalabiliyorlardı diye hatırlıyorum, ki yine cizye ödedikleri sürece putlarına da ibadet edebilemiyorlar mı?

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün size temiz olan şeyler helal kılındı. (Kendilerine) kitap verilenlerin yemeği size helal, sizin de yemeğiniz onlara helaldır. Mü'minlerden özgür ve iffetli kadınlar ile sizden önce (kendilerine) kitap verilenlerden özgür ve iffetli kadınlar da, namuslu, fuhuşta bulunmayan ve gizlice dostlar edinmemişler olarak -onlara ücretlerini (mehirlerini) ödediğiniz takdirde- size (helal kılındı.) Kim imanı tanımayıp küfre saparsa, elbette onun yaptığı boşa çıkmıştır. O ahirette hüsrana uğrayanlardandır.(maide 5)

ehlikitaptan kız almak onlarla aynı şehirde yaşamak helal ama putperestlerle yaşamak haram diye biliyorum... bir hoca söylemişti bilmiyorum kaynağı bu ayetmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt