Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Montessori Kur'an Eğitimi

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Ne kadar güzel ya maşallah.
Nerdeymiş ki bu? Kız çocukları içinde var mıdır acaba

Valla ben montessori eğitimi diye bir şey almadım ama okuma yazmayı ve kuranı okula başlamadan önce evde organik yollarla öğrenmiştim. Sayılır mı bilmiyorum : )

4-5 yaşlarındaki bir çocuğun kesinlikle yapabileceği şeyler aslında. Okul insanın istidatlarını köreltiyor. Çocukların en verimli çağlarını tahtadakileri deftere geçirmekle harcıyorlar. Vallahi yazık. Şu sübyanlara çok imreniyorum..

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların çocuklarını hem bir arada tutmak, hemde dışarının alternatifini oluşturmak program yapmaları gerek.. Ne yazık ki bir çok yerde bu güzel amellerde sektör olmuş durumda. Ablalara abilere ücretsiz sohbet ve programlar yapılırken, çocuklara bu itimat gösterilmiyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ne kadar güzel ya maşallah.
Nerdeymiş ki bu? Kız çocukları içinde var mıdır acaba

Valla ben montessori eğitimi diye bir şey almadım ama okuma yazmayı ve kuranı okula başlamadan önce evde organik yollarla öğrenmiştim. Sayılır mı bilmiyorum : )

4-5 yaşlarındaki bir çocuğun kesinlikle yapabileceği şeyler aslında. Okul insanın istidatlarını köreltiyor. Çocukların en verimli çağlarını tahtadakileri deftere geçirmekle harcıyorlar. Vallahi yazık. Şu sübyanlara çok imreniyorum..

Bunun nerede oldugunu bilmiyorum da
Sonucta bu egitim metoduna gore dizayn edilmis her okul kiz erkek farketmeksizin metaryalleri alabilir nihayetinde

Ama bu egitim metodunu uygulayan okul oncesi okullar var ya da okullarindaki bir sinifi bu sekilde hazirlayan. Kuran egitimini yeni gordum zannimca yeni zira cok az video gordum yine de bakmak lazim elbette.

Zaten burada ogretmen daha cok rehberlik vazifesi goruyor cocuklar cogu islerini kendileri goruyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Müslümanların çocuklarını hem bir arada tutmak, hemde dışarının alternatifini oluşturmak program yapmaları gerek.. Ne yazık ki bir çok yerde bu güzel amellerde sektör olmuş durumda. Ablalara abilere ücretsiz sohbet ve programlar yapılırken, çocuklara bu itimat gösterilmiyor.

Teoride cok program var lakin pratikte cok az. Uygulanan alanlar kisitli
Mesela doğa egitimi var idealist ogretmenler bunlarn egitimlerini aliyorlar lakin uygulanabilir alanlar kisitli ya da butce el vermiyor.
Yoksa cok guzel calismalar yapan okullar var,

Üst Ana Sayfa Alt