Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muaz El Hatip Istifa Etti

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye'de muhaliflerin oluşturduğu koalisyonun başkanı Muaz El Hatip istifa etti. İşin artık çığrından çıktığını belirten Hatip, 'Suriye devrimi, birileri tarafından kontrol altına alınmak isteniyor' dedi

Suriye Ulusal Koalisyonu lideri Muaz el-Hatip, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, ‘Daha özgür çalışabilmek’ için bu kararı aldığını belirten el-Hatip, Facebook sayfasında şu açıklamada bulundu:

“Büyük Suriye halkına ve Allah’a içinde bulunduğumuz durum bazı kırmızı hatlara erişirse istifa edeceğim sözünü vermiştim... Şimdi bu sözümü yerine getiriyor ve Ulusal Koalisyon’daki görevimi bırakıyorum. Bu kararımı, resmi kurumlarda bulamadığım özgürce çalışma imkanını elde etmek için alıyorum” dedi.

El-Hatip’in sözcüsü, istifa kararını doğruladı.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Sayın mücahid Suriye halkı, Esselemu aleykum ve rahmetullah ve bereketuhu

Suriye halkı iki yldır katliam ardına katliamd gördü, kana doymaz katil rejim bmsaum halkımızı öldürmeye devam ediyor
bize insani şekilde yaklaşan bir çok taraf oldu, hepsine teşekkür ederiz

ancak bir çok tarafta bizi kullanmaya, Suriye halkını kendi emelleri için kullanmak istedi, ve biz buna izin vermediğimiz için bize destek verilmedi ve Suriye halkının ölüümüne göz yumudlu.

bizim halımızın on binlercesi tutuklu, yüzbinlercesi evsiz ve civar ülklerde sığnmacı hale düştü, ancak bütün bunlar gören diğer ülkeler bize destek vermek yerine, bizi kendilerine köle yapmak istedi, mucahid Suriye halkını sindirmeye çalıştı.

onlar kendilerine kölelik yapmak isteyeni desteklemek istedikleri için bizi desteklemediler, ancak bu bizi yıldırmadığı gibi daha da güçlü yaptı, zira bizim kararımız belli, biz öleceksek ülkemizde ölürüz, özgürlüğümüz onurumuz için savaşarak şehit oluruz

katil Esed rejimi önüne gelen bir çok fırsatı tepti ve uzlaşı ortamından uzaklaştı, ve bir çok bölgelsel gücü Suriyede söz sahibi yaptı (Rusya ve İran), ve kendi halkını onlara öldürttü ve hala öldürtüyor.

Dünyaya şunu söylemek istiyoruz, biz Suriye halkı olara kendi kararımız veririz.

ben daha önce halkıma söz verdiğim üzere istifa ediyorum, benim amacım halkım için çalışmak, daha önce de dediğimiz gibi biz Suriye halkı olarak boyun eğmedik ve allahın izni ile eğmeyeceğiz. bizi amacımız makam koltuk değil, ve bundan sonra bütün imkanlarımızla katil rejime karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.

bundan sonra da yolumuza bizi karşılıksız destekleyen ve acılarımız paylaşan taraflarla çalışlamalarımıza devam edeceğiz.

Esselemu aleykum ve rahmetullah ve bereketuhu

Ahmet Muaz El

Hatib

Şeyh Muaz adına bu kararına çok sevindim. Zira ilim sahibi bir kişinin o karanlık siyasetin içinde olmak hiç yakışmıyordu. Kendisine yakışanı yaptı. İnsallah kendisi ve Suriye halkı için hayırlı olur bu kararı...

Üst Ana Sayfa Alt