Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Mucahidler ve Mazlumlar İçin Gece Namazına Dâvet

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok işte hocam. Forumda çevresi geniş olan abilerimiz vardır onlar bu işe bir el atsa biz de elimizden geldiğince yardımda bulunmaya çalışırız.
Kardeşim Bu işleri burdan organize etmek doğrumudur bilmiyorum bence alketanın dediği gibi çevrendeki cemaatlerle bu işi halledebilirsin
(Forum yöneticileri burdan yardım toplanıp toplanmadığı ile alakalı bir açıklama yaparsa uygun olur diye düşünüyorum)

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Bu işleri burdan organize etmek doğrumudur bilmiyorum bence alketanın dediği gibi çevrendeki cemaatlerle bu işi halledebilirsin
(Forum yöneticileri burdan yardım toplanıp toplanmadığı ile alakalı bir açıklama yaparsa uygun olur diye düşünüyorum)

Hocam 1.si forumda bu işleri organize etmek neden yanlış olsun? Sonuçta buradaki herkes Mücahidleri savunuyor ve destekliyor. 2.si çevremde bildiğim öyle dernekler yok.

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu iş burdan olmaz kardeşim Allah c c samimiyetini artırsın istanbulda imam buhari vakfı var güvenilir inş onlatın vasıtası ile kardeşlerimize gönderebilirsin

Göndereceğiniz rakamı küçümsemeyin vallahi yürekten riyasız 1 lira dahi orda bir mücahide ulaşabilir bir yudum su olabilir varın ecrini siz düşünün

Rabbimiz bizlere izzet versin

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Hocam bizler forumca birleşir ve destek verirsek daha etkili olur. Ama buradan olma imkanı yoksa o zaman da yapacak bir şey yok.

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam bizler forumca birleşir ve destek verirsek daha etkili olur. Ama buradan olma imkanı yoksa o zaman da yapacak bir şey yok.

Bu işlerde organizeyi beklemeye gerek yok her birey imanı çerçevesinde yardım eder dert eder çevresindeki kardeşlerden yardım toplar ve ulaştırır wallahi böyle dert edenlerden çok şehid kardeş tanıyorum . Samimi oldular önde gittiler her alanda davaya destek verdiler Allah c c da onları şehidlik (inş). Tacıyla süsledi

Biz ancak kendimizden sorumluyuz Allah c c bizlere samimiyet nasib etsin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar bu tür seyler forum acisindan SIKINTILIDIR ve reelde de normalde SIKINTILIDIR, resmi yapmadiginiz iki durumdan dolayi iceri alinmaniz kadar dogal birsey yoktur bunlarin basindada bu para olayi gelir.

Hem bu durumdan hem de ileride birilerinin dirdirini yiyip, kendi düsüncesini(hizbini) forumda hakim kilmak istemeleri gibi durumlarin önüne gecmek icin forumda ne bundan önce ne de bundan sonra insaAllah herhangibi yardimla alakali durum olmayacaktir.

Size tavsiyem bunu cevrenizde yapan resmi kurumlara yönlenmeniz eger cevrenizde yoksa güzel olan cevreler size bir tik kadar uzakta yani netten de resmi yerlere gönderebiliyorsunuz.

Resmi yerlerden kastim, buhari vakfi, ihh gibi yerlerdir.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu iş burdan olmaz kardeşim Allah c c samimiyetini artırsın istanbulda imam buhari vakfı var güvenilir inş onlatın vasıtası ile kardeşlerimize gönderebilirsin

Göndereceğiniz rakamı küçümsemeyin vallahi yürekten riyasız 1 lira dahi orda bir mücahide ulaşabilir bir yudum su olabilir varın ecrini siz düşünün

Rabbimiz bizlere izzet versin

kardesim o vakfin bankasi var mi? avrupadan oraya bisey yollanabilirmi sence? Abi bana geri cvp yazarsan sevinirim. özelden yaz inshaAllah burda kardesleri rahatsiz etmeyelim. :)

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerimiz dua bekliyor .. Unutmayalım ..
image.jpeg

İnşirah Çevrimdışı

İnşirah

لا اله الا الله
İslam-TR Üyesi
"وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنفَعُ الْمُؤْمِنِينَ"

"Ancak yine de hatırlat, çünkü hatırlatmak, mü'minlere fayda verir."

(Zariyat 55)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Değerli büyüklerim ve kardeşlerim, şuan mücahidler Şam'da Cumhurbaşkanlığı binasına 9 km kadar uzaktalar. Allah'a hamd olsun. Bu durum bizlere ne kadar duaya muhtaç olduklarını gösterir. Bu vesile ile tüm ümmet ve mücahidler için bu gece ve yarın gece sizleri namaza ve duaya davet ediyorum. Evet şuan hala kafir beşşar Esed'in sarayına füze saldırısı gerçekleştiriliyor. Hiç değilse ellerimizi Rabbimize açıp isabetli kılması ve zafer nasip etmesi için dua edelim. Bırakın yarım saat bir saat hatta bir gece şu foruma girmeyin ama bu duayı yapın!! Allah için yapın!!

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Değerli büyüklerim ve kardeşlerim, şuan mücahidler Şam'da Cumhurbaşkanlığı binasına 9 km kadar uzaktalar. Allah'a hamd olsun. Bu durum bizlere ne kadar duaya muhtaç olduklarını gösterir. Bu vesile ile tüm ümmet ve mücahidler için bu gece ve yarın gece sizleri namaza ve duaya davet ediyorum. Evet şuan hala kafir beşşar Esed'in sarayına füze saldırısı gerçekleştiriliyor. Hiç değilse ellerimizi Rabbimize açıp isabetli kılması ve zafer nasip etmesi için dua edelim. Bırakın yarım saat bir saat hatta bir gece şu foruma girmeyin ama bu duayı yapın!! Allah için yapın!!

Allah swt. Onlara Zafer versin. Beşşarın kellesini almayı nasip etsin

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aşağıdaki kunut duasını okuyalım kardeşlerimiz için inşaAllah..

اَلَّلهُمَّأَعِزَّ الإسْلَامَ وَالمُسْلِمِينَ وَاجْمَعْ كَلِمَتَهُمْ وَوَحِّدْ صُفُوفَهُمْ ، وَاهْدِهِمْ سُبُلَ السَّلاَمِ ، وَأَخْرِجْهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلىَ النُّورِ . اَلَّلهُمَّ انْصُرِ المُسْلِمِينَ المُسْتَضْعِفِينَ فِي سُورِيَا وَالْيَمَنِ وَفِي كُلِّ بِلَادِ المُسْلِمِينَ وَثَبِّتْ أَقْدَامَهُمْ وَارْبُطْ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَانْصُرْهُمْ عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ .
اَلّلهُمَّ أَذِلَّ الشِّرْكَ وَالْمُشْرِكِينَ وَدَمِّرْ أَعْدَاءَ الدِّينِ . اَلَّلهُمَّ اخْذِلْ حُكَّامَ الظُّلْمِ وَأَعْوَانَهُمْ وَأَتْبَاعَهُمْ ،اَلَّلهُمَّ أَنْزِلِ الرُّعْبَ فِي قُلُوبِهِمْ وَشَتِّتْ شَمْلَهُمْ وَفَرِّقْ جَمْعَهُم إِنَّكَ أَنْتَ الْقَوِيُّ الْعَزِيزُ. اَلَّلهُمَّ مَكِّنْ لِعِبَادِكَ الصَّالِحِينَ فِي الْأَرْضِ ، وَعَجِّلْ لَنَا بِوَعْدِكَ وَنَصْرِكَ بِإِقَامَةِ دَوْلَةِ الْخِلَافَةِ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ، بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ. اَلَّلهُمَّ إِنِّي نَسْأَلُكَ الشَّهَادَةَ وَمَا قُرْبَ إِلَيْهَا مِنْ قَوْلٍ وَعَمَلٍ.
يَامَنْ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍقَدِير. اَلَّلهُمَّ نَسْأَلُكَ بِاسْمَاءِكَ الْحُسْنَى وَصِفَاتِكَ العُلَى اَلَّلهُمَّ ياجَبَّارُ اَلَّلهُمَّ يَامُنْتَقِمُ،
اَلَّلهُمَّ عَلَيْكَ بِالنُّصَيْرِيِّ الْبَعْثِي بَشَّار وَأَعْوَانَهُ فَإِنَّهُمْ لَايُعْجِزُونَكَ. اَلَّلهُمَّ انْصُرْ اِخْوَانَنَا فِي سُورِيَا يَارَبَّ الْعَالَمِينَ

Allah’ım! İslam’ı ve Müslümanları güçlendir! Onları bir araya getir, saflarını birleştir, onları esenlik yollarına ilet ve karanlıklardan aydınlığa çıkar.
Allah’ım! Suriye’de, Yemen’de ve Müslümanların yaşadığı bütün beldelerde zayıf ve zulme uğrayan Müslümanlara yardım et! Ayaklarını sabit kıl, kalplerine kuvvet ver ve kâfir kavme karşı onlara yardım et! Allah’ım! Şirki ve müşrikleri rezil et, İslam düşmanlarını bozguna uğrat!
Allah’ım! Zulmün önderlerini ve onların yardımcılarını ve takipçilerini yardımsız bırak, Allah’ım kalplerine korku sal, topluluklarını dağıt ve birliklerini parça parça et! Şüphe yok ki sen mağlub edilmesi imkânsız olan ve pek kuvvetli olansın.
Allah’ım! Salih kullarına yeryüzünde güç ve iktidar ver. Bize peygamberimizin sünneti üzere bir hilafet devleti kurmak için sözünü ve yardımını çabuklaştır. Rahmetinle ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Allah’ım! senden şehadet, söz ve amel olarak ona yakın olan bir akıbet istiyoruz. Ey dilediğinden intikam alan Allah’ım!
Ey dilediğini zorla yaptıran Allah’ım!
Ey her şeye Kadir olan Allah’ım!

Allah’ım en güzel isimlerin ve en yüce sıfatlarınla istiyoruz;
Allah’ım! Baaslı Nusayri Beşşar Esed’i ve avanesini sana havale ediyoruz, onlar seni aciz bırakamazlar.
Ey Âlemlerin Rabbi! Suriye’deki kardeşlerimize yardım et!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kardeşlerim Dualarımızda Mucahidleri unutmayalım.. Rabbimiz bizleri affetsin

Rabbimiz fitnelerden kardeşlerimizi muhafaza etsin onlara vahdet nasib etsin ... amiiin ya Rabb

Amin

Kardeşim sesin soluğun çıkmıyor nerelerdesin var mı bi isteğin ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt