Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Mucahidler ve Mazlumlar İçin Gece Namazına Dâvet

A Çevrimdışı

ayhan dayıoğlu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamınaleykum.ömeü günahlar içinde geçmiiş bir insan olarak rabbimden onun yolunda savaşarak ölmem için banada dua edin kardeşlerim.Allah (c.c.) rızası için dualarınızı benden esirgemeyin.Allah(c.c.) bütün mücahit kardeşlerimize güç versin.şehit olanlara ise ne mutlu o en güzel mertebeye ulaştıkları için.Allah şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Her gece kilalim InseALLAH ( celle celaluhu )

sadece sana inaniriz sadece senden isteriz yarabbim bizlere yardimci ol....

A Çevrimdışı

allahın kulu_

Guest
ALLAH razı olsun kardeşlerim çok güzel bir paylaşım ne hoş ümmet olarak gözlerimizi açalım inşaALLAH elin gevuru efendimle alay ediyor bizler dilsiz müslüman değiliz çok şükür rabbimiz var elhamdülillah yarın ne yüzle şefaat isteyeceğiz düşünelim inşaallah vesselam

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
-.......İbn Umer (R) şöyle demiştir; Peygamber'in hayâtında birisi bir düş gördüğü zaman, o düşü Rasûlullah'a hikâye ederdi. Ben de bir düş görmeyi ve onu Rasûlullah'a. arzetmeyi temenni ettim. O sırada ben taze bir gene idim ve Rasûlullah zamanının âdeti üzere mes-cidde uyurdum. Derken ben de ru'yâmda şöyle gördüm: İki melek beni yakaladılar ve beni ateşin (yânî cehennemin) yanına götürdüler. Cehennem kuyu duvarı gibi yanlan örülüp durulmuş ve iki tane boynuzu vardı. Bir de gördüm ki, içinde kendilerini iyice tanıdığım bir takım insanlar var. Ben hemen Eûzu billahi mine'n-nâr (= Ben ateşten Allah'a sığınırım) demeğe başladım. İbn Umer dedi ki: Bu sırada bize başka bir melek kavuştu ve bana hitaben: Sen korkma, dedi. Ben bu ra'yâmı (kızkardeşim ve mü'minlerin annesi olan) Hafsa'ya anlattım. Hafsa da bunu Rasûlullah'a hikâye etti. Rasûlullah (S): "Abdullah ne iyi adamdır, keski gecenin bir kısmında kalkıp da namaz kılmayı âdet edinseydi'* buyurmuş [4]. (Salim) Bundan sonra Abdullah geceden az bir kısmı müstesna olmak üzere, uyumaz oldu (demiştir).Sahihi Buhari....

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
3-.......Âişe (R) şöyle haber vermiştir: Rasûlullah (S) onbir rek'at namaz kılardı. O'nun gece namazı işte bu idi. O namaz içinde öyle secdeler vardı ki, başını kaldırmadan her birinizin elli âyet okuyacağı kadar dururdu [5] ve (sonunda) sabah namazından evvel iki rek'at kılar, sonra sağ yanı üzerine yatardı. Tâ müezzin (sabah namazının vaktini haber vermek için) O'na gelinceye kadar
BUHARI
5Hadîsin bu "Elli âyet okuyacağı mikdâr dururdu" fıkrası, bâb başlığına uygunluk yeridir. Bu uzun sucûd duâ, Allah'a tadarru' İçindir. Çünkü, sucûd, tevazu1 ve tezellül hâllerinin en beliğidir. Ve yine bundan dolayıdır ki kulun Rabb'ına en yakın olacağı hâl secde hâlidir (fcastallânî).

BIZLEREDE NASIP EYLE YARABBIM TUM MAZLUMLARIMIZA YARDIMCI OL,BIZLERE ILIM NASIP EYLE,SECDELERIMIZI BOL EYLE....

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve selem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

“İzâ vakatum fil emril azîmi fekûlû hasbunallâhu ve ni’mel vekîl”
• "Büyük zorluklara duçar(yakalanmış) olduğunuz zaman "Allah bize yeter, O ne güzel vekildir" zikr-i cemîline devam ediniz." (Ebû Dâvud, Vitr, 25; TirmizT Kıyâme, 8; Ibn Hanbel, Müsned, I/336.)

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Teheccüd namazı çok faziletli bir namazdır. Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde teheccüd namazı kılmaya teşvik edilmiş ve bu namazı kılanlar övülmüştür. Yüce Rabbimiz geceleyin kalkıp teheccüd namazı kılanlar hakkında şöyle buyurur: "Onların yanları yataklarından uzaklaşır (teheccüd namazı kılmak için yataklarından kalkarlar), korkarak ve umarak Rablerine dua ederler ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (hayır için) harcarlar. Yaptıklarına karşılık olarak onlar için gözlerini aydınlatıcı ne güzel (nimetlerin) saklandığını hiç kimse bilmez" (es-Secde, 32/16-17).

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Teheccüd namazı çok faziletli bir namazdır. Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde teheccüd namazı kılmaya teşvik edilmiş ve bu namazı kılanlar övülmüştür. Yüce Rabbimiz geceleyin kalkıp teheccüd namazı kılanlar hakkında şöyle buyurur: "Onların yanları yataklarından uzaklaşır (teheccüd namazı kılmak için yataklarından kalkarlar), korkarak ve umarak Rablerine dua ederler ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (hayır için) harcarlar. Yaptıklarına karşılık olarak onlar için gözlerini aydınlatıcı ne güzel (nimetlerin) saklandığını hiç kimse bilmez" (es-Secde, 32/16-17).

Allah razı olsun..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
H Çevrimdışı

hamza_zulfikar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es'selâmu aleyke Sevgili Kardeşlerim. Aranıza bugün katıldım ve bu tesirli dualara ben de önce kalbimle amin demek istedim. Rabbimden karşı safta olanların da gönüllerini açsın ve İslâmla şereflendirsin. Hz Vahşi misali... Bu daha hayırlıdır. Yok, Rabbin davetine ve hidayetine cevap vermemeye ısrar ederlerse Allah her hükmü yerli yerince verir. Bize de kalpten amin demek gerekir. Rabbimize emanet olun:)

E Çevrimdışı

ebuhacer

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dua için allah razı olsun kaedeşim ama biz onun evliya olupolmadığına hükmedemeyiz rabbim diniüzere onunda tüm müminlerinde ayaklarını kalplerini sabit kılsın

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc kardeşlerimize yardımını eksik etmesin. İmanlarını arttırsın. Atışlarını isabetli kılsın.

Üst Ana Sayfa Alt