Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muhammed B. Abdilvehhâb Ve Tekfir

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şöyle bir iddia var. Allahdan başka bir şey yok diyorlar tasavvufcu tayfa ama mahlukat da var diyorlar, ama başka bir şekilde varmış. Bugün denk geldi, Seadeti Ebediyye adlı kitapta gördüm. ki onlar ibni arabicidir. Yani Allahtan başka birşey yok demiyorlarmış. Karışık konular acıkcası

kardeşim benim arapcam yok fakat müsade edersen okadarınıda biliyorumki vahdeti vücud= vücut birliği demek
ibni arabide kitaplarında bunu destekliyor zaten
yani yeni bir suçlama değilki bu

M Çevrimdışı

mumin855

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim benim arapcam yok fakat müsade edersen okadarınıda biliyorumki vahdeti vücud= vücut birliği demek
ibni arabide kitaplarında bunu destekliyor zaten
yani yeni bir suçlama değilki bu
Ben de çok bilmiyorum İbni Arabiye kafir demiyorum. Çünkü demeyen alimler var. Onlara uyuyorum.
Bir de sin şına girdiği zaman muhiddin'in kabri meydana çıkar kerameti var o ilgimi çekiyor

Abou Ibrahim Çevrimdışı

Abou Ibrahim

العلم قبل القول والعمل
İslam-TR Üyesi
Kuran mahluk değildir. Kuran mahluktur diyen kişi kafir midir? İmam Ahmed tekfir etmedi. Eğer Kuran mahluktur diyen kişi kafirse, onu tekfir etmemek de küfür müdür eğer öyleyse İmam Ahmed kafir midir? Bilen yanıtlasın lütfen

Kuran mahluktur diyenin kafir olacagi ve onu tekfir etmeyenin de kufre girdigini soylemis miyim ?

Bana 3 asir seleften nakil getir boyle diyenlerin musluman olduklarina dair ben sahsen rastlamadim. Ibni teymiyyenin bazi sozlerinde imam Ahmed avami degil oyle diyenlerin alimlerini tekfir ediyordu diye sozleri var ve Allahu alem

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısınız da bu sefer sen niye kafir demedin deyip beni tekfir ediyorlar. Yani kime uyacağımızı şaşırdık tüm islami neşriyatları okumaya kalksam ömrüm yetmez.

eğer cennete kimin gireceği aciz insanoğluna sorulsaydı babasına bile cennetden gram yer vermezdi
kafiri tekfir etmemekden kasıt '' kafirler cennete girecektir'' diyen ise bunu diyen elbette kafirdir.
fakat kafirliği tartışılan birine kafir demeyen neden kafir olsun yahu. bu nasıl bir mantık

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de çok bilmiyorum İbni Arabiye kafir demiyorum. Çünkü demeyen alimler var. Onlara uyuyorum.
Bir de sin şına girdiği zaman muhiddin'in kabri meydana çıkar kerameti var o ilgimi çekiyor

kardeşim bütün samimiyetimle söylüyorumki bir sitede aradığım birçok şeyi delilleriyle buldum. sende bulursun inşAllah
fakat tembellik etmek ömrü kısa olan bizlere yakışmaz.
öncelik sıramıza göre bakarsak Allahın izniyle bize fayda verecek bir hazine burası

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

birilerinin kerameti ilgimizi çektiği kadar kendi sonumuzu merak etsek,
amel defteri kapananların hesabı Allaha kalmış, biz kendi derdime yanalım akhi
önyargıları bırakıp Allahım ilmimi artır diye dua etsek ilme ulaşmanın çok kolay olduğu bir zamanda yaşıyoruz.
kendilerine hayran olduğumuz alimler kitapları kiralıyarak okuyabiliyordu.
bir hadis için günlerce yolculuk yapmaya gerek olmayan bir çağda yaşıyoruz ve cehaletimize sığınmayı mazeret görüyoruz malesef.
şu siteye bile girip okumaya başlasam aylarca okunacak bir hazine var ve okumak bana zor geliyor Allah beni affetsin işim zor

Üst Ana Sayfa Alt