Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mümin de Portakal Gibidir

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum ey tefekkürden gafil kalmış insan. Başını çevir bir bak evrenin düzeninde bir bozukluk görebiliyormusun? Göremezsinde zaten Rabbimiz her şeyi bir ölçü ve düzene göre yaratmış. Her şey bir mucize gibi. Nasıl mı? İstersen tanıtayım kendimi sizlere benim adım portakal evet sıklıkla adımı duyarsınız kış aylarında vazgeçilmez meyvelerdenimdir. Ama benim gibi mucize bir meyveyi sadece yemek için yiyorsunuz bak bana dışaran bakılınca turuncu bir topa benziyorum birde içime bakın sizin için dilimlenmiş tatlı ve sulu bir meyveyim tabi her dilimin dışı ince bir zarla kapatılmış sanki bir insanın derisi gibi insan derisi nasıl bizim etimizi mikrop ve virüslere karşı koruyorsa benim ince zarım da aynı işlevi görüyor. Şaşırdın mı? Ben sana demiştim ya bir bozukluk görebiliyormusun diye göremezsin de demiştim. Şaşıracağın bir şey daha söyleyeyim mi? Beni yetiştiren bir ağaç ve ağaçta toprakta yetişir ve benim gibi bir çok meyvede bir toprak mahsulü ben sulu ve tatlıyken elma arkadaşım sert ve tatlı greyfurt arkadaşım acı ve suludur ve nice arkaradaşlarım nice nice tatlara sahip. İşte Rabbimiz bir topraktan nice nice tatlar veriyor. Hala düşünüp akletmezmisiniz. Allah ın şanı en yüce olandır. Tefekkürü elden bırakma güzel insan.
Selametle

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
+ Ayrıca kabuğum kokuludur. Odanın güzel kokması için peteğin üzerine koyabilirsin.

Üst Ana Sayfa Alt