Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Kadının, Kocasına Karşı İtaatı Nasıl Olmalıdır ?

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Yaınızı okudum ve çok beğendim lakin bi kadın bu dediklerinizi 15 yıl yapmış ve hiçbi şekilde sonuç elde edememişse ve 20 yılın son 5 senesinde artık sinir sistemi harap oldupu için eşi yüzünden tedavi görmek zorunda kalmışsa nu son 5 yılda artık sesini yükseltmişse kocasına itaatsizlikmi etmiş olur ufacık bir olumsuzlukta bağırıp çağıran hakaret eden bi erkekse ve sürekli eşine ondan şüphe ettiğini söyleyip sonrada senin bişiyin yok benim içim kötü demişse ama yinede eşi onun verdiği yatak cezaları için suçsuz olduğu halde aflar dileyip sabahlara kadar ağlamışsa kadının ailesiyle ufak şeyleri büyüten bi erkeğe yinede karısı olsun ben onun ailesiyle iyi geçineyim demişse kadın sürekli evinden kovulup boşanmayla tehdit edilmişse ve eşi başkalarına kendini haklı çıkarmak için hanımına iftira atmışsa bu kadının son yıllarda eşine sesini yükseltmesi sizce itaatsizlikmi sayılır elbet kadın itaatsizlik etmemelidir ama nihayetinde oda bi insandır ve tahammül sınırlar tükenmiş olabilir diye düşünüyorum peki gururundan haysiyetinden yıllarca ödün verip sonucunda biraz stresli diye evi temizlerken söylenen bi kadının evinden kovulması ölmüş annesine hakaretler edilmesi dayak yemesi peki bu kadın yıllarca bu eziyetlere katlanmış ama biraz sesi yükselmiş diye kocasına itaat etmediği için cennete giremiyecek mi
Allah yardımcınız olsun abla okurken bile çok üzüldüm. İslamiyetde kadınların da hakları vardır. Bizim bunları da çok iyi şekilde bilmemiz gerekir ki yeri geldiğinde hakkımızı arayalım.
Kimse eşine bu şekilde eziyet edemez. Etse zalim olur. Allah ona hidayet etsin yoksa da sizi bu zulümden kurtarsın.
Kuranda “Sizi birbirinize imtihan yaptık. Bakalım sabredecek misiniz?” Buyrulur. Bazı insanlar imtihan olarak karşımıza çıkar. Buna karşılık sabır çok büyük erdemdir. Ama bir şeyler hiç düzelmiyorsa siz de kendinize eziyet edilmesine müsade etmeyin. Allahın size tanıdığı hakları kullanın. Allah size sabrı cemil ihsan eylesin..

N Çevrimdışı

Nazlıduru

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Efendim ben zaten boşanma davası açıp boşandım ama yinede erkeğe itaat konularını okuyunca ne kadar haklı olsamda daha sabredebilirmiydim diye vicdan yapıyorum hani peygamberimiz erkeğine itaat etmeyen kadınları gördüm demişya miraçta benimde tahammülüm kalmadığından ona cevap vermeye başlayıp huzursuzluğa sebep olduğum için ahiretimden korkuyorum o yüzden merak edip yazdım acaba bana bunları yaşatan bi eşte itaat edilmesi gerekenlerdenmi diye

Üst Ana Sayfa Alt