Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Kendisine Selam Veren Kafire Nasıl Karşılık Verir?

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Musluman, Kendisine Selam Veren Kafire Nasil Karsilik Verir?

وَعَلَيْكُمْ

'Ehli Kitap (Yahudiler ve Hristiyanlar) size selam verince ‘ve aleykum’ (ve sizin uzerinize) deyin.

Buhari, bkz. Fethu'l-Bari (1/42); Muslim, (4/1705).

F Çevrimdışı

fehr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Burada konu ile kısmen alakalı bir meseleye,önemli bir meseleye değinmek isterim.Nasıl ki halkın durumu meçgul olduğu durumlarda ''burada ki herkes müslüman '' ya da ''buradaki herkes kafirdir'' diyemeyeceğimiz gibi,selam meselesinde de bu topraklar üzerinde yaşayan herhangi bir kimseye-tanımadığımız herhangi bir kimseye- sanki kafirmişçesine ''ve aleykum '' diyerek selam verilmesine karşıyım.

Şu yazdığım paragraftan belkide onlarca sayfalık yazmamız gerekir di açıklamayı uzatmak için ama e lebibu yefhemu minel işare diyerek sözü uzatmıyorum.Allah'a emanetsiniz.

-fehr-

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
valla akhi islami forumda olmamıza rağmen ALLAH'ın selamını esirgeyenler oluyor dışarıyı sen düşün

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
çoğu kişi "selam hidayete tabi olanlara" selamının kafirlere verilen olduğunu bilmiyor ben öğreneli 2 hafta falan oldu zaten hiç kullanmazdım... insanlara sanırım daha hoş gibi geliyor ama işin aslı hiç öyle değil

Üst Ana Sayfa Alt