Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Kızkardeşlerime / Hristiyan Joanna Francis'in kadınlar hakkındaki itirafları..

D Çevrimdışı

Deniz

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AMERİKALI YAZAR JOANNA FRANCİS'İN İTİRAFLARI (KADINLAR)

tarih: Aralık 16, 2018

AMERİKALI YAZAR JOANNA FRANCİS'İN İTİRAFLARI (KADINLAR)

Amerikalı yazar ve gazeteci Joanna Francis'in kadınlar hakkındaki itirafları..👇
---------------------------------------

Lübnan’da yaşanan katliamı, ölümü ve yıkımı görüyorum, fakat başka bir şey görüyorum: Seni görüyorum.

Görüyorum ki, mütevazi giyinmelerine rağmen, güzelliği hala parlıyor. Ama sadece fark ettiğim dış güzelliği değil.

Ayrıca içimde garip bir şey hissettiğimi farkettim: kıskanç hissediyorum. Bu savaş suçundan kendimi kötü hissediyorum.

Yardım edemiyorum ama gücüne, güzelliğine, alçak gönüllülüğüne ve en önemlisi mutluluğuna hayranım.

Evet, bu garip ama bence sürekli bombardıman altında bile, hala bizden daha mutlu görünüyordun, çünkü hala kadınların "doğal hayatlarını" yaşıyordun.

Sadece gerçek mühimmatlarla değil, hileli ve ahlaki yolsuzlukla bombalandık.

Ülkelerinizin altyapısını bombalamayı bitirdikten sonra sizi de bu şekilde bombalamak istiyorlar. Bunun sana olmasını istemiyorum.

Tıpkı bizim yaptığımız gibi, bozulmuş hissedeceksiniz. Çünkü Hollywood’dan çıktığını gördüğünüz her şey yalan!

Onlar cinselliği, zararsız rekreasyon olarak sunarlar çünkü zehirli programlarını ışınladıkları toplumların ahlaki dokusunu yok etmeyi amaçlarlar.

Zehirlerini içmemen için yalvarıyorum. Tükettikten sonra bunun için bir panzehir yoktur. Kısmen iyileşebilirsin, ama asla aynı olmayacaksın.

Titizleşen filmleri ve müzik videolarıyla sizi özendirmeye çalışacaklar. Biz Amerikalı kadınları mutlu ve tatmin edici, fahişeler gibi giyinmekten gurur duyan rollerde canlandırmaya çalışıyorlar.

Çoğumuz mutlu değil inan! Milyonlarca insan anti-depresan ilaç kullanıyor, işinden nefret ediyor.

Bizi sevdiklerini söyleyen erkeklerin üzerine çığlık atıyorduk, sonra açgözlülükle bizi kullanıp ve uzaklaşırlar.

Evliliği köleliğin bir biçimi, anneliği de eski moda bir lanet olarak sunarlar. Kendini ucuzlatmanı ve inancını kaybetmeni istiyorlar.

Bütün kadınlar değerli incilerdir, bizim incilerimiz paha biçilemez, ama bizi ucuza ikna ettiler.

Batı kanalizasyonundan çıkan modalar cinselliğimizi ortaya koydu oysa sizin örtüleriniz aslında herhangi bir Batılı modadan daha güzel.

Çünkü kendinize olan saygı ve güveni gösteriyor. Bir kadının cinselliği diğer gözlerden korunmalıdır.

Çünkü sizinle evlenecek ve size saygı duyan erkeğe armağan olmanız gerekir. En değerli varlığınız iç güzelliğiniz, masumiyetiniz ve sizi kim olduğunuz her şeydir.

Fakat bazı Müslüman kadınların sınırı zorlayıp, bir peçe takarken bile mümkün olduğu kadar Batılı olmaya çalıştıklarını fark ettim.

Neden pişmanlık duyan kadınları taklit ediyorsunuz? Sen kusursuz elmassın, sizi yapay elmas haline getirmelerine izin vermeyin.

Çünkü moda dergilerinde ve Batı televizyonunda gördüğünüz her şey yalan.

Küçük bir sır vereyim, evlilik öncesi cinsellik bile bu kadar iyi değil. Vücudumuzu aşık olduğumuz insanlara verdik. Filmlerdeki gibi onların bizi sevdiğini ve bizimle evlenmek istediklerine inanıyoruz. Ama seni gözyaşlarınla bırakır.

Hepimiz aynıyız. Irkımız, dinimiz veya milletlerimiz önemli değil. Bir kadının kalbi her yerde aynıdır. Severiz. En iyi yaptığımız şey budur.

Ailelerimizi besliyoruz ve sevdiğimiz erkeklere rahatlık ve güç veriyoruz.

Günah asla ödenmez, her zaman seninle.. Şerefimi geri almama rağmen, ilk etapta hiç bir zaman şerefsiz olmamış olmanın yerini tutamaz.

Biz Batılı kadınlar, Müslüman kadınların ezildiğini düşünerek beyinlerinin yıkandığını düşünüyorduk. Ama gerçekten, bizler ezilenleriz..

Bizi küçümseyen modaya köle, kilolarımıza takıntılı, aşk için erkeklere yalvaran kadınlar olduk.

Aslında işin detayına girince, aldatıldığımızı biliyoruz. Bazılarımız bunu kabul etmeyecek ama gizlice hayranlık duyuyoruz ve sizi kıskanıyoruz!

Kanmayın, kız kardeşlerim. Seni de almalarına izin verme. Masum ve saf kal. Biz Hıristiyan kadınlar, yaşamın gerçekten kadınlar için nasıl olması gerektiğini görmek zorunda. Biz kaybettik!

Saflığını koru... Umarım bu tavsiyeyi, amaçlandığı ruhta alırsınız. Hristiyan kızkardeşinizden sevgiler...

(Joanna Francis bir yazar ve gazeteci)

Üst Ana Sayfa Alt