Müslümanın Akaidi

طالب بن عايد

إياك نعبد وإياك نستعين
Üye

asliaral

Üye
Üye
Kendisi (ahmed kalkan.) hadis konusunda şüpheleri olan tabir caizse sabıkalı biridir. dikkatli okunması gerekir.

Linkteki videolari indirdim.Dinliyorum suan.

Buyu meselesini reddine sasirdim dogrusu.

Tevhid videosundaki elestirilen seyi anlayamadim.

Nesih konusundaki gorusunu dogru buluyorum.

Suan hadis kismini dinliyorum. Kendince mantikli konusuyor ama tamamini dinlemeden kesin yorum yapamam. Hadis reddi degil de, ayiklayici olmayi tavsiye ediyor.Ki ben de ayni seyi hep dusunmusumdur.

Yalniz diger konularda eklenen videolari goremiyorum. 3 nokta olarak goruyorum.Neden acaba?( tek tek yorum eklediklerinizi @Abdulmuizz Fida )

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Linkteki videolari indirdim.Dinliyorum suan.

Buyu meselesini reddine sasirdim dogrusu.

Tevhid videosundaki elestirilen seyi anlayamadim.

Nesih konusundaki gorusunu dogru buluyorum.

Suan hadis kismini dinliyorum. Kendince mantikli konusuyor ama tamamini dinlemeden kesin yorum yapamam. Hadis reddi degil de, ayiklayici olmayi tavsiye ediyor.Ki ben de ayni seyi hep dusunmusumdur.

Yalniz diger konularda eklenen videolari goremiyorum. 3 nokta olarak goruyorum.Neden acaba?( tek tek yorum eklediklerinizi @Abdulmuizz Fida )
Ahmed kalkan hadis konusunda inkar edebilmektedir. Zaten kendisinin ehli sunnet olmadığını itiraf da etmektedir.
Videolardaki görüşleri ehl-i sunnete aykırıdır. Göremediğiniz sayfalar boştur, sonra gelmesi muhtemel videolar için sayfa ayrılmıştır.

asliaral

Üye
Üye
Ahmed kalkan hadis konusunda inkar edebilmektedir. Zaten kendisinin ehli sunnet olmadığını itiraf da etmektedir.
Videolardaki görüşleri ehl-i sunnete aykırıdır. Göremediğiniz sayfalar boştur, sonra gelmesi muhtemel videolar için sayfa ayrılmıştır.
Ehli sunnet degil de ehli hadis olmadigini soylemisti sanirim. Yani sunnet ona gore Peygamberimizin yaptiklari ama hadislerin sahih olmayanlari Kur'an'a arz edilmeli(ekte de ornek bir yazisini ekledim, hak gecmesin)

Bu sahih hadisleri Kur'an'a arz etme meselesini savunan baska alimler yok mu acaba gecmisten? Ahmet Hoca'nin bu konudaki gorusleri pek de mantiksiz degil cunku. (sahih hadisler disindakiler icin)

Ancak buyu vs konusundaki gorusleri dogru degil.Cunku cok guvendigim kisilerden bizzat biliyorum bu buyu olayinin gercekligini..

Diger inkar ettigi Mehdi, Deccal, Recm, Kabir azabi vs konularinda sahih hadis yok mu peki? Malum bunlar cok bilindik konular. Hani hocanin usulu, kendi icinde tutarli mi onu anlamaya calisiyorum.

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Ehli hadis ehli sünnettir, ehli sünnet ehli hadis tır.
Kendisi bizzat ehli sünnet olmadığını , fakat kendini müslüman olarak görüp isimlendirdigini demektedir.
Sorduğunuz tüm konularda sahih hadisler mevcuddur, ama mutezilii takılanları hadis değil aklı bağlar,

asliaral

Üye
Üye
Tamam. Tesekkur ederim. Eger kitabini alirsam, dikkatli okurum. Zaten onun yaninda Hasan Karakaya ve Mehmet Emin Akin'i da secmistim. Hasan Karakaya en cok tavsiye aldigim.Diger ikisini kendim bulmustum.

Üst Alt