Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

>>> Mutlu Noeller & Herkes Bir Noel Mesajı Yollasın >>>

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
!SLaMYLiFe ' Alıntı:
süpersin :ahaboleoldum

Allah razi olsun, devamini bekleriz ha :yikilioo

:güller

InsAllah ama devamı fotomontajlara :ihihih

Ya bu konuyu beddua edersiniz diye düşündüm ama herkes resme bakıyor..Bedddua etmeyi ihmal etmeyelim..

Ya Rabbi kafirlere semud'a gönderdiğin azabdan gönder.Onları kahr-u perişan et.Onların tuzaklarını başlarına çevir..Senin yolunda direnen kardeşlerimize sebat ver ayaklarını islam'da sabit kıl..

Amin..

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
!SLaMYLiFe ' Alıntı:
süpersin :ahaboleoldum

Allah razi olsun, devamini bekleriz ha :yikilioo

:güller

InsAllah ama devamı fotomontajlara :ihihih

Ya bu konuyu beddua edersiniz diye düşündüm ama herkes resme bakıyor..Bedddua etmeyi ihmal etmeyelim..

Ya Rabbi kafirlere semud'a gönderdiğin azabdan gönder.Onları kahr-u perişan et.Onların tuzaklarını başlarına çevir..Senin yolunda direnen kardeşlerimize sebat ver ayaklarını islam'da sabit kıl..

Amin..

AMİİN

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
hakkını helal et kardeşim bianda bu ne dedim yaa başlığa bakarak. Rabbim onlara o geceyi yaşatmayı nasip etme ya Rabbi sana isyanda bulunan kullarını nari cehennemde ebedi yananlardan kıl bizlerin müslümanların sana isyanda bulunanların tarafına bakmıyı nasip etme ayaklarımızı senin yolunda sabit kıl nefsine şeytana uyanlardan bizleri eyleme onlarıda islah eyle amiiin

S Çevrimdışı

!SLaMYLiFe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Amin..Kafirler durmadan calisiyorlar, "görevlerini" yapiyorlar....Allah hidayet nasip etsin, eger degilse, onlari bu dünyadada ahiretdede düsünemiyecekleri azaba mazhar kilsin..

Ama biz, üzerimize düsen görevi, Allaha verdigimiz sözü, "BELA" dedigimizi unutmamaliyiz ve !SLAM icin ALLAH icin calismaliyiz, kendimizi yetistirmeliyiz, daha cok daha cok ögrenmeliyiz, arastirmaliyiz ve anlatmaliyiz, müslüman kardeslerimizi uyarmaliyiz

Bazen belki kafirler güclüymüs gibi görünsede, iki taraftafa kazananlar biziz aslinda, eger ALLAHA ve Rasulüne itaat ediyorsak, sadece ve sadece ALLAHI, RAB olarak taniyorsak ve sadece O´Nun rizasi icin yasiyorsak...

-------->>>>Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz.Al-i imran,139------<<<<<<

Bakin Rabbimiz Al-i Imran Suresi,130-136 da ne diyor:

"Ey iman edenler, faizi kat kat arttırılmış olarak yemeyin. Ve Allah'tan sakının, umulur ki kurtulursunuz.

Kafirler için hazırlanmış olan ateşten sakının. Her halimizle atesten sakinmaliyiz, yani Allahin emir ve yasaklarina uymaliyiz :crycry :agliyorum

Allah'a ve elçisine itaat edin, ki merhamet olunasınız. Hem Allaha hemde Habibi HZ.MUhammed s.a.v e itaat etmemiz gerektigi Kur´anin bircok yerinde vurgulanmistir, gercek mutlulugu tadmak icin....

Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır.

Ve Cennet, ebedi hayat icin calismaliyiz, burda bir kac sene zora, cileye, acilara gögüs gerebilmeliyiz ki sonunda ebedi gülümseyip ebedi hayati gercek güzellikleri tadalim :yikilioo........

Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar (daki hakların)dan bağışlama ile (vaz) geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever.

Ve 'çirkin bir hayasızlık' işledikleri ya da nefislerine zulmettikleri zaman, Allah'ı hatırlayıp hemen günahlarından dolayı bağışlanma isteyenlerdir. Allah'tan başka günahları bağışlayan kimdir? Bir de onlar yaptıkları (kötü şeylerde) bile bile ısrar etmeyenlerdir.

İşte bunların karşılığı, Rablerinden bağışlanma ve içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetlerdir. (Böyle) Yapıp-edenlere ne güzel bir karşılık (ecir var.) :helalsana :helalsana

Karsiliga bakin, alhamdulillah, Dünyada yasicaz, ama Allah c.c. istedigi bir sekilde ve eger Allahin bunca verdigi nimetlere karsi sükreder sabreder dünya sinavini kazanirsak, ödülü ebedi kalacagimiz Cennetler, cennetler.... :yale :güller :yale :güller :yale....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!sLaM4eVeR abi yine formunda maaşallah. :muhaha

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!SLaMYLiFe ' Alıntı:
Amin..Kafirler durmadan calisiyorlar, "görevlerini" yapiyorlar....Allah hidayet nasip etsin, eger degilse, onlari bu dünyadada ahiretdede düsünemiyecekleri azaba mazhar kilsin..

Ama biz, üzerimize düsen görevi, Allaha verdigimiz sözü, "BELA" dedigimizi unutmamaliyiz ve !SLAM icin ALLAH icin calismaliyiz, kendimizi yetistirmeliyiz, daha cok daha cok ögrenmeliyiz, arastirmaliyiz ve anlatmaliyiz, müslüman kardeslerimizi uyarmaliyiz

Bazen belki kafirler güclüymüs gibi görünsede, iki taraftafa kazananlar biziz aslinda, eger ALLAHA ve Rasulüne itaat ediyorsak, sadece ve sadece ALLAHI, RAB olarak taniyorsak ve sadece O´Nun rizasi icin yasiyorsak...

-------->>>>Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz.Al-i imran,139------<<<<<<

Bakin Rabbimiz Al-i Imran Suresi,130-136 da ne diyor:

"Ey iman edenler, faizi kat kat arttırılmış olarak yemeyin. Ve Allah'tan sakının, umulur ki kurtulursunuz.

Kafirler için hazırlanmış olan ateşten sakının. Her halimizle atesten sakinmaliyiz, yani Allahin emir ve yasaklarina uymaliyiz :crycry :agliyorum

Allah'a ve elçisine itaat edin, ki merhamet olunasınız. Hem Allaha hemde Habibi HZ.MUhammed s.a.v e itaat etmemiz gerektigi Kur´anin bircok yerinde vurgulanmistir, gercek mutlulugu tadmak icin....

Rabbinizden olan mağfiret ve eni göklerle yer kadar olan cennete (kavuşmak için) yarışın; o, muttakiler için hazırlanmıştır.

Ve Cennet, ebedi hayat icin calismaliyiz, burda bir kac sene zora, cileye, acilara gögüs gerebilmeliyiz ki sonunda ebedi gülümseyip ebedi hayati gercek güzellikleri tadalim :yikilioo........

Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar (daki hakların)dan bağışlama ile (vaz) geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever.

Ve 'çirkin bir hayasızlık' işledikleri ya da nefislerine zulmettikleri zaman, Allah'ı hatırlayıp hemen günahlarından dolayı bağışlanma isteyenlerdir. Allah'tan başka günahları bağışlayan kimdir? Bir de onlar yaptıkları (kötü şeylerde) bile bile ısrar etmeyenlerdir.

İşte bunların karşılığı, Rablerinden bağışlanma ve içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetlerdir. (Böyle) Yapıp-edenlere ne güzel bir karşılık (ecir var.) :helalsana :helalsana

Karsiliga bakin, alhamdulillah, Dünyada yasicaz, ama Allah c.c. istedigi bir sekilde ve eger Allahin bunca verdigi nimetlere karsi sükreder sabreder dünya sinavini kazanirsak, ödülü ebedi kalacagimiz Cennetler, cennetler.... :yale :güller :yale :güller :yale....

:güller :ahaboleoldum :helalsana :helalsana :helalsana

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
abi kalbimize iniyordu bir an için bu forumuda kaybettik diye aklımdan geçti

V Çevrimdışı

vedat_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm Sevgili kardeşlerim.Bizler Hz Muhammed S.A.V in ümmeti olarak ancak onun yolunda olmalıyız. Sevgili Peygamberimiz (sav) Kafirler için beddua değil onların kurtuluşa ermeleri için dua etmiştir. Bize yakışan ise ancak onun gibi dua etmektir!!!
Yarabbi tüm insanlık senin habibine ve sana muhtaç,senin habibini ve seni tanımayanlırı, seni ve senin habibini taınıyıp tabi olan kullarından eyle,tüm insanlığa hidayet nasip et.senin için hiç zorluk yoktur senin dilemen yeter.Sana inananları İslam üzere sabit kıl ve son nefeste kelimei şehadet nasip et,inanmayanlarada iman nasip et. amin amin amin

Ç Çevrimdışı

çaye

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu Tealanın selamı rahmeti ve bereketi hidayete ernlerin üzerine olsun. Benim Peygamberim(s.a.v.) hazretleri bedduuayı salık vermedigi için ben beddua etmiyecegim. Sadece Rabbim Hakk Teala Hazretleri ıslah etsin diyecegim. Tüm inananları ve de inandıgını sananları. Bozulmus incilde bile bazı Rahmani sözler kalmıstır. Mesala bir yerde; Sağ yanağına tokat atana diger yanagını uzat der... Yakin zamana kadar ben de bi odundum, ha diyeceksiniz adamm mı oldun? Hasa sadece odun oldugumu anladım, o bile yeter... İsteyen hakkımda istedigini düşünebilir... Merak ediyorum bu köselerden atıb tutması kolay, acaba kac kişi kurban olmaya gelince kac kişi çadıra girer... "Dane cok, bugday yok" ( h.b. veli)... selametle kalın

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Başta ülkemizin ve islam aleminin ondokuzform ailemizin Barış,kardeşlik,hoşgörü ve insan gibi yaşayabilme değerleriyle barışmasını herkesin;

sağlıklı,
mutlu ,
umutlu

sevği dolu geçmesi dilek ve arzularımla Mekkenin Fethininde gerçekleştiği bu güzel ve anlamlı geceden yepyeni sayfaların açılacağı nice güzel yarınlarımızla hep birlikte bir arada olmak Dua sıyla Hayırlı seneler diliyorum...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bu yazıma gelen eleştirileri sizlerle paylaşmak istiyorum

Tek tek copy ediyorum.

1.mail

Mutlu Noeller de ne demek oluyor? İslami bir siteye hiç yakışmıyor. Yoksa İslami görünüp başkalarına mı hizmet ediyor? Neden olmasın Pekala da olabilir. Verilen linke tıklandığında girilen mesajlardan birisi de "bütün kafirlere beddua edelim" şeklinde idi ki çok yanlış. Bizim inancımızda kafir de olsa beddua edilmez. Ancak, iyiliğe, iyi istikamete, hidayate döndürülmesi için dua edilir.

Burada iyi niyetle yola çıkılmış olabilir. Ama arabozucuların, nifak tohumları ekenlerin de pekala sızabileceği unutulmamalıdır.

Selam ve dua ile

2.mail

Ben sizin bu isteginize malesef katılamıyorum. Kafirlere beddua edene kadar onların hidayete ve sıratıl mustakıme gelmeleri için Allaha dua etmemeiz daha iyi ve peygamber benzeri bir davranış olmazmı? Şiddet ve öfke savaş meydanları haricinde (Lütfen Hz. Ali hadisesinide unutmayalım sadece Allah rzıası için öfeklenme ve gurur duyna) müslümana yakışır bir davranış değildir. Bu geminin içinden bir zaman sonra hidayete erecek birisi çıkma ihtimali her zaman vardır(Hz. Muhammed ve Zeyd konuşması).

3.mail

hayatimda okudugum en sacma maillerden biri....islahi icin dua edelimde, niye durup dururken simdi beddua edecekmisiz! Biz her insanin kurtulusu icin (ki o da IslamŽla müserref olmaktir) calismaliyiz. Görevimiz beddua etmek degil.!!! Selam ve dua ile.

4.mail

Wa Alaikum Salaam Wa Rahmatullah Wa Barakatuh

Hm...

Bir müslüman olarak bedduana katilmak istemem kardes...
Hidayete erismeleri icin dualara cagirsan senin, bizim, kafirlere,
ümmeti Muhammade daha hayirli olur inshaAllah.

WaSalaam Wr Wb,

Çok utandım doğrusu daha fazla mail copy etmiyeceğim.

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
bu yazıma gelen eleştirileri sizlerle paylaşmak istiyorum

Tek tek copy ediyorum.
Çok utandım doğrusu daha fazla mail copy etmiyeceğim.

İslam abi siz daha iyi bilirsiniz ama bazı noktalarda eleştiriler gercekten cok ağır.

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
slmnlykm kardeşler

dost düşman kavramı birbirine girince,elbette temennilerde birbirine giriyor, oysaki dua ya çağırılan bu küfür toplumunun ordusu kilometrelerce öteden gelip bir kadir gecesi denilen günde,müslümanlar üzerine bomba yağdırdığı çabuk unutuldu galiba, buradaki yazıların hiç birinde falan kişiye beddua edildiğini göremedim,ama kafir topluma umumen beddua edilir.
onlara dua ya gelince,peygamber s.a.v e dahi müşrik annesine düa izni verilmedi rabbimiz tarafından.
bizlerin hidayetleri için ettiğimiz sözler dua değil temennidir, zira hidayet ALLAH CC A aittir, ve ona liyakat söz konusudur, bir kavmin batıl bir gününde, ALLAH CC ın şeriatine muhalif kutlama ve kudsiyyet ifade eden kutlamalarında, takdir edersinizki hiçbir iman ehli ,sakince oturup,olan biteni izleyemez, heleki bu uygulamalar,iman eden insanlar içerisine bilinçli olarak değişik söylemlerle sokulup,onlarında dinden çıkmasına vesile olacak bilinçsiz uygulamalarına sebebiyet verirken.

islam ,bir yanağına tokat vuran kafire öbür yanağını uzat demez, müslüman imanı gereği kafire karşı sert durmak zorundadır, ama islam şunu der, musluman bir delikten iki kere sokulmaz....!

peygamber. s.a.v ben kıyamete yakın bir zamanda kılıçla gönderildim, sözünü neden söyledi, beni rızkım mızrağımın ucunda kılındı sözünü neden zikretti...!

gelin yumşaklık adına islamdan bukadarda taviz vermeyin derim..! zira bir kafire insanca muamele ayrı, yumşaklık adına taviz vermek ayrı...!

onlar yer yüzündeki tüm müslümanların yok olması için ellerinden geleni yaparken, biz burda oturup, dua mı edelim beddua mı tartışmasını yapmayalım....!

Ey iman edenler! Kafirlerden yakınınızda olanlara karşı savaşın ve onlar (savaş anında) sizde bir sertlik bulsunlar. Bilin ki, Allah sakınanlarla beraberdir.tevbe 123

Ey Peygamber! Kafirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacağı yer cehennemdir. O gidilecek yer ne de kötüdür! tahrim 9

Muhammed Allah'ın elçisidir. Beraberinde bulunanlar da kafirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. fetih 29

Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Rabbimden anneme istiğfar talep etmek için izin istedim, fakat bana izin vermedi. Kabrini ziyaret etmem için izin istedim, buna izin verdi."

Müslim, Cenâiz 105, (976); Ebu Dâvud, Cenâiz 81, (3234); Nesâî, Cenâiz 108, (5, 90).

BOMBA YAĞDIRAN KAFİRLERE

Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır

Allah ve Resulünü incitenlere Allah, dünyada ve ahirette lanet etmiş ve onlar için horlayıcı bir azap hazırlamıştır AHZAP 57

peygamber s.a.v in lanet etmesi

Üsâme b. Zeyd'den rivayete göre Rasûlullah (s.a) vefatı ile sonuçlanan hastalığında: "Ashabımı içeriye alınız." diye buyurmuştur.
Kendisi Yemen'in Meâfîr diye bilinen bir örtü çeşidiyle yüzü örtülüyken yanına girdiler. Yüzünü açtı ve şöyle buyurdu: "Allah yahudilere ve hristiyanlara lanet eylesin. (Çünkü) onlar peygamberlerinin kabirlerini mescid edindiler."

Hadisi Buhari, III,156,198, VIII,114; Müslim, II,67; Ebu Avâne, I,399; Ahmed, VI,80, 121,255; es-Sirac, Müsned, III/48,2b'de Urve yoluyla Aişe (r.anha)'dan; Ahmed, VI,146, 252; Beğavi, Şerhu's-Sünne, I,415, el-Mektebu'l-İslamî baskısı, Said b. el-Müseyyeb'den, o Aişe (r.anha)'dan. Hadisin senedi Buhari ve Müslim'in şartlarına göre sahihtir.
Tayalisi, Müsned, II,113; Ahmed, V,214; Taberani,

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben beddu aya karşı söylemiştim.Biz savaşmayalım demedik eğer uğur Allah c.c yolunda islam için ölmekse canlar cananlar feda o mübarek yola bizler elimize silah alarak şimdilik savaşamıyoruz ben kendim ce onların mallarını kullanmayarak elimden geleni yapıyorum.Ben müslümanım diyen herkez gözünü acıp baksa zaten görecekler kimin düşman kimin kardeşleri olduğunu.
Rabbim müslümanlara azap edenlerin cezasını en güzel şekilde zaten verecek cehennemi onlar için hazır değil mi bizim beddua yerine dua ve iman gücüne ihtiyacmız var.
Konuyu karıştırdıysam maruzz görün selam ve Dua ile Alemlerin sahibine emanetsiniz İnşallah...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bakara 6/7 :Kâfirlere gelince onları uyarsan da uyarmasan da farketmez; onlar iman etmezler. ALLAH onların kalblerini ve kulaklarını mühürlemiştir, onların gözlerinde perde vardır. Onları büyük bir azap beklemektedir.

tevbe 80- Onlar için ister af dile, ister dileme, onlar adına yetmiş kere (istediğin kadar çok) af dilesen de ALLAH onları kesinlikle affetmez. Sebebine gelince, onlar ALLAH'ı ve peygamberini tanımadılar, ALLAH yoldan çıkmışlar güruhunu doğru yola iletmez.

Gönülden ekonomik destekte bulunan mü'minleri bu şekilde eleştiren ve onlara dil uzatan o münafıkların akıbetleri artık kesinleşmiştir. Bunun değiştirilmesi sözkonusu değildir.

"ALLAH onları kesinlikle affetmez."

Bağışlanma dilemek onlara fayda vermeyecektir. Artık bağışlanmanın dilenmesi ile dilenmemesi arasında fark yoktur.

Öyle anlaşılıyor ki, Peygamberimiz -salât ve selâm üzerine olsun- günahkârlar için bağışlanma diliyordu. ALLAH'ın onları bağışlaması ümidiyle bunu yapıyordu. Şu münafık grubu gelince bunların akıbetleri belli olduğunu ve bundan herhangi bir değişiklik olmayacağını bildirmiştir.

"Çünkü onlar, ALLAH'ı ve Peygamber'i tanımadılar."

"Ve ALLAH, yoldan çıkmışlar güruhunu doğru yola iletmez."

Onlar doğru yoldan sapmışlardır. Artık dönüş yapmaları da beklenemez. Kalpleri de bozulmuştur. Artık kalplerinin düzelmeleri de mümkün değildir.

"Onlar adına yetmiş (istediğin kadar çok) af dilesen de ALLAH onları kesinlikle affetmez."

Burada kullanılan `yetmiş' sayısı belirlenmiş bir sayı değil, çokluğu ifade etmek için kullanılmıştır. Genel anlamı şudur:

Artık onlar için affedilme beklenemez. Çünkü onlara tevbe kapısı kapanmıştır. İnsanın kalbi, bozukluğun belli bir dozajını aştıktan sonra artık düzelmez. Sapıklıkta belli bir noktaya geldiğinde artık ondan sonra hidayete ulaşması beklenemez. Kalplerin halini en iyi bilen ALLAH'tır.

alıntı : seyyid kutub

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bakara 6 : Şüphesiz, küfredenleri uyarıp-korkutsan da, uyarmayıp korkutmasan da, onlar için farketmez; iman etmezler. Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde de perdeler vardır. Ve büyük azab onlarındır.

tevbe 80 : Sen, ister onlar için bağışlanma dile ya da istersen onlar için bağışlanma dileme. Onlar için yetmiş kere bağışlanma dilesen de, ALLAH onları kesinlikle bağışlamaz. Bu, gerçekten onların ALLAH'a ve Resulüne (karşı) nankörlük etmeleri dolayısıyladır. ALLAH fasıklar topluluğuna hidayet vermez.

alıntı: mevdüdi